Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Osećam se pre-mo-re-no. Molim za savet šta dalje činiti.
PostPoslato: Pet Sep 18, 2020 6:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 11, 2011 9:47 pm
Postovi: 43
Dragi forumaši,

Imam 23. godine.
29 Avgusta sam dobio temperaturu 38.2 koja me je "smlatila", to veče samo samo ležao i drugarica mi je donela Vitamin C 1000mg, D, Cink.
Narednih dana nisam imao temperaturu i slab kašalj, primetio sam kako nemam snage i utripovao sam se da gubim dah (zbog ovoga svega sa koronom što se dešava).

Otišao sam u medigroup i snimili su mi pluća "sa vrata". Srce i pluca ok. doktorka me je pregledala i rekla da joj to liči na bakterijsku infekciju, izvadila krv i uzela bris grla i prepisala hemomicin.
3 dana kasnije je stigao rezultat brisa gde je bila Strep A. i dobio sam PANKLAV 2X koji sam pio 5 dana. Iako u upustvu piše da se Strep leči 10 dana, poslušao sam doktorku.
Četiri dana kasnije, primetio sam da se osećam i dalje premoreno, spavam po 10 sati a ni par sati ne mogu normalno da funkcionšem, osećam da sam težak sam sebi.

Ponovio sam krv 14. Septembra i krvna slika se vratila poboljšana, i 20% Strep A.
Očajan odem kod ORL koji mi je prepisao Pancef.

Poenta priče je da mi je vrlo nerealno da se osećam ovako zbog te bakterije u grlu, jer stepen umora je nenormalan.
pritom su sve analize krvi u redu.
Jedino bilirubin blago povisen zbog dve runde antibiotika vrv.
A sad upravo treba da pijem drugu tabletu trece runde antibiotika (pancefa) ovako nikakav i pitam se da li uopste da se ubijam dodatno kada vec osecam kako se osecam. jer sumnjam da ce da mi pomogne.

Evo je stara i nova KKS, kao i prethodni i novi bris, sve je na linku:

https://imgur.com/a/IJvfNXf

na jednim rezultatima povišene/snizene vrednosti nisu boldirane pa treba da se obrati paznja.

BIo sam u privatnoj laboratoriji dva puta svi su nezainteresovani i rekli su mi da sam 'usao u vrzino kolo' i kako ne znaju kod koga treba da idem.
PA se pitam ako doktori ne znaju ko treba da zna?
Jetra je bar nadam se u redu, iako nisam izvadio GTT i pt.
Ove ponovljenje nalaze sam izvadio samoiniciativno, a doktorka mi ne odgovara na upit.

Nemam zdravstveno osiguranje, imam novca da platim ali ne znam kod koga treba da idem.
Trenutno dok ovo pisem se osecam previse tesko i umorno i bukvalno nemam snage ni do doktora da odem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osećam se pre-mo-re-no. Molim za savet šta dalje činiti.
PostPoslato: Sub Sep 19, 2020 9:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Како ти је температура тако брзо спала?!

Разлога за умор има много. Да ниси добио коксаки вирус? Мислим да је најбоље да идеш код инфектолога. Ако желиш да се дописујемо пиши ми на мој имејл јер овде не могу да пратим постове. Имаш ме на http://www.aca.rs

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: