Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povisen holesterol
PostPoslato: Pet Apr 15, 2011 12:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 15, 2011 12:26 pm
Postovi: 2
Imam 22 godine i vec tri godine borim se sa povisenim holesterolom

Zadnja analiza izgleda ovako :

Holesterol : 7,88
HDL : 1,04
LDL : 5,94
Trigliceridi : 1,99

I doktorica mi je sada ukljucila simovastatin (Cholipam) 10 mg .Malo se plasim ovog leka... Molim vase misljenje i savjete...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povisen holesterol
PostPoslato: Sub Apr 16, 2011 9:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 17, 2011 8:07 pm
Postovi: 74
Pozdrav,
nema razloga da te bude strah, uz redovne, tromjesecne kontrole transaminaza i CPK anzima,terapiju slobodno uzimaj, ali budi svjestan da ce rezultati biti ok dok budes uzimao terapiju, cim prestanes vracaju se na staro, terapija je tu, dok ne promijenis zivotni stil; ukolilko cholipam ne uradi svoje, jer svako drugacije reaguje na pojedine statine, ima i drugih, cisto da u to budes upucen; svakako treba da uzimas terapiju, posto je ateroskleroza kontinuiramn proces, a holestterol je glavni krivac, tako da, sto ranije pocnes terapiju manje su sanse za veca ostecena krvnih sudova, ali mislim da su ti lekari vec sve objasnili; ne samo da imas visok ukupni holesterol, nego ti je zastitna frakcija niska, vjerojatno su se zbog toga odlucili za terapijiu; nadam se da ce bar nesto od ovog biti razumljivo!
Borislav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povisen holesterol
PostPoslato: Ned Maj 01, 2011 11:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 15, 2011 12:26 pm
Postovi: 2
Javila mi se alergija na tablete, poceli su me misici da bole , tesko sam hodao. Otisao sam kod kardiologa i on mi je rekao da sam mlad za tablete i dao mi omega 3 da pijem tri puta dnevno...

Volio bih vase misljenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povisen holesterol
PostPoslato: Ned Maj 01, 2011 12:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 19, 2010 2:56 pm
Postovi: 47
Moj holesterol je kao na nekoj granici da bude visoko rizican, ali niko od doktora mi nije ni pomenuo lekove. Mislim da fizicka aktivnost i promena ishrane potpuno regulise taj problem. Ipak si ti mlad. Nema razloga za zabrinutost. :wink: Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povisen holesterol
PostPoslato: Uto Maj 03, 2011 7:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 17, 2011 8:07 pm
Postovi: 74
cuj marx,
rambdomioliya je jedana od mogucih nezeljenih dejstava statina, yato sam ti i rekao za CPK enzim koji se kontrolise u tom slucaju; nista, probaj tako ksko ti je on rekao, ali recimo probaj da izbacis rafinisane secere,secer, slatkise, tjesteninu, kornfleks i takve zezancije, ja recimo tako oborim holesterol, u sastavu takozvane proteinske dijete, koja nikako nije preporucljiva, ali ja to jedino tako mogu da uradim; mislim da je tu kvaka, a ne unos masti ili holsterola, vec upravo rafinisanih ugljenihidrata.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povisen holesterol
PostPoslato: Ned Jun 08, 2014 12:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 07, 2014 2:13 am
Postovi: 2
POZDRAV.IMAM PROBLEMA SA MASNOCOM PA ME INTERESUJE VASE MISLJENJE DALI JE GENETSKI. PRVI NALAZ U JANUARU 8,78,TAJ SAM MESEC BIO NA STROGOJ DIJETI I IMAO SAM JAKO PUNO PROBLEMA VEZANO SA PSIHICKE STRANE,ISAO SAM KOD PSIHIJATRA,PREPISAO MI SIDATU DA PIJEM 6 MESECI UZ JEDNOM MESECNO KONTROLU.U FEBRUARU 6.04,BEZ TABLETA SA STROGOM DIJETOM.PA PONOVO U MARTU UKUPAN 7.95,LDL5.32 A HDL1.89.TADA SAM POCEO SA STATINIMA,NEDELJU DANA I POJAVILE MI SE NUS POJAVE,ZATIM PONOVO UMERENA DIJETA ,SVEGA PO MALO,SOBZIROM DA SAM UBACIO U ISHRANU VISE POVRCA I VOCA I SA TABLETAMA NORMOLIP5,SLEDECI MESEC,APRIL UKUPAN 5.67,LDL3.37 HDL 1.71 SLEDECI MESEC SA ISTIM TABLETAMA TO JEST DANAS SAM VADIO ALI NEMOGU RECI DA SAM DRZAO DIJETU STROGU,POSTO SAM PIO TE TABLETE,PIO TIBETANSKI RECEPT I JEO ORAHE CESTO I DANAS MI DOSLI REZULTATI UKUPAN 6,94, LDL 4.11 HDL 1.91. DOKOR MI KAZE DA JE GENETSKI MADA CISTO SUMNJAM.FIZICKI SAM NE AKTIVAN,PUSAC SAM.MOLIO BIH VAS ZA VAS SAVET KAKO I STA DA RADIM.KADA SAM BIO NA DIJETI I PAZIO STA JEDEM SKINUO SAM ZA MESEC DANA 10 KG,NISAM GOJAZNA OSOBA,INACE IMAM 33 GODINE. HVALA UNAPRED

Read more: kardiologija/poviseni-holesterol-t33787-15.html?hilit=holesterol#p347064#ixzz33zfYi1Ef


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povisen holesterol
PostPoslato: Sub Avg 02, 2014 12:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2014 11:57 pm
Postovi: 2
Cao do sve. Nova sam na forumu i imam problem sa holesterolom pa od znam za sebe, imam 31 godinu :)
Imala sam 12,5 ukupno lipidi, LDL-7.8, HDL-1.5
Pocela sam da menjam neke navike svoje oko ishrane i uzela sam i proizvode iz Herbalife i pila sam Torveks i Omegu, ali samo malo se namale vrednosti.
Zadnja lab je od danas i ovako izgleda:
-Total lipidi 8.3
-Trigliceridi 1.1
Holesterol total 6.7
HDL 1.0
LDL 5.5

Kako vam se cine ovi vrednosti i dajte ljudi savet sta raditi, pocela sam da imam mnogo problema i sa aritmijom :(

Veliki pozdrav za sve


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: