Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sekundarni depozit na jetri
PostPoslato: Ned Feb 16, 2014 2:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 1:52 pm
Postovi: 4
Radi boljeg razumevanja,moram vam napisati sve od pocetka...Pre 15 meseci ja i muz smo potpisali ugovor o dozivotnom izdrzavanju sa ne bas toliko starijim bracnim parom( on 1953,ona 1957) koji je izgubio jedinog sina pre 5 godina. Muz je inace bio bolestan i umro je pre godinu dana. Zena je psihijatrijski bolesnik, i valjda od sve te tuge imala je ceste napade bolova u zelucu. Gastoenterolog joj je u septembru dao uput za CT abdomena i on je bio zakazan za jun. Ali igrom slucaja ,termin su nam pomerili mi smo pregled uradili 17 decembra. E sad,na tom izvestaju stoji da na jetri ima fokalna lezija velicine 0,5 x1 cm koja moze odgovarati sekundarnom depozitu,ali da se zbog male velicine ne moze sigurno tvrditi. Takodje su uvecane limfne zlezde aortokavalno 1,4 x2 cm. mi smo to odneli gastro enterologu koji je to pogledao i dao nam da uradimo tumor markere. Uhvatili su nas praznici imi smo to uradili iza nove godine. Sve je bilo relativno u granicama normale osim transferina koji je uvecan oko 20% i AFP koji je 8,7 a normalno je oko 6,7. Onda sam ja imala muku oko toga da je ubedim da odemo kod doktora jer nisam smela nista direktno da joj kazen,da je ne uplasim,jer je vrlo nestabilnog raspolozenja.Tek sto je pre par meseci prihvatila terapiju od NPS( pije lorazepam od 1,5 mg2x1,sidatu jednu ujutru i eglonyl kapsule50mg :cry: 2x1) Onda smo dobili zeleni uput,pa je pogledala zena internista i rekla da ona nije za hitan prijem i da idemo da zakazemo kod gastroenterologa. A to se naravno ceka vise od mesec dana i ja nisam htela da cekam vec nadjem vezu i odem kod doktorke koja je ljubazno pogledala nalaze i odmah joj zakazala prijem za sutradan. Elem,ona je bila tamo 7 dana i pregledao je ginekolog,koji je uradio kolposkopiju i uzeo papa test,koji ce biti gotov za mesec!!!! dana(ultrazvuk nije radio). uradili su biohemijske analize gastroskopiju i kolonoskopiju,ti su nalazi ok. Doktorka je otpustila ,a da dodje na kontrolu za mesec dana sa nalazima i irigografijom.Kontrolni ultrazvuk nije radila,kao ni kontrolni skener,nista,samo je otpustila bez posebnih objasnjenja. Sada ja vas pitam da li je ona ovde propustila nesto vazno ili ne.Posto,ja se mozda ne razumem bas mnogo u sve ovo ,ali ipak dovoljno da mi sve to izgleda vrlo traljavo odradjeno. I koliko je vreme bitno za dijagnozu. koliko se razumem,sekundarni depozit je tumor koji je metastazirao,bar se sumnja u to. Sta ja sada da radim,kome da se obratim. Posto je ta situacija vrlo delikatna,zbog prirode nasih odnosa,a i same njene bolesti. Molim za vasu pomoc....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: