Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ANA - antuneklearna antitela, promena tipa, molim tumacenje
PostPoslato: Pon Apr 04, 2016 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 01, 2016 4:36 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima na forumu.

Vec 6-7 godna unazad imam pozitivan nalaz ANA - antinuklearnih antitela.
Postoji sumnja na sistemske bolesti vezivnog tkiva.

Medjutim, nikakvu dijagnozu jos nisam dobila, jer su ostala antitela sve vreme negativna (anti dsDNA , ACA, anti Sm, anti Ro, anti La),
sedimentacija je mirna (osim sto je jednom, i nakad vise, skocila na 70 pod uticajem neke trenutne respiratorne infekcije, pa je to napravilo opstu pometnju kod dr i povecalo sumnju na pocetak autoimune bolesti).

S obzirom da sam uzela novi rezultat pre par dana, a pregled kod moje dr reumatologa imam tek za mesec dana, da ne bih zivela u neizvesnosti (a to me ubija), molim da mi neko odgovori.

Prethodni rezultati ANA antitela su bili 1:80 krupno mrljasto, i to se tako ponavljalo neke 3-4 godine. Radjeno je po metodi Hep2 suptrat (ako je to uopste metoda).

E sad, pre 2 godine prvi put sam dobila drugaciji rezultat u drugoj laboratoriji, jer je, verujem, radjena drugacija metoda. Pise - (2+) mrljasti tip - antinulearna antitela mrljastog tipa bojenja umerenog intenziteta fluorescence.

Najnoviji rezultat pre par dana u istoj laboratoriji glasi: (2+) MND tip bojenja - antinuklearna antitela umerene fluorescence, po tipu MND (mnostvo nuklearnih tacaka).


Sedimentacija i dalje mirna, ostala antitela negativna, jedino je CRP blago povecan i iznosi 18.


Da li to znaci da se nivo antitela povecao, tj. da li je mnostvo nuklearnih tacaka "opasniji" oblik u odnosu na mrljasti tip bojenja?

Hvala unapred na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: