Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ponovno korišćenje iste igle za vadjenje krvi?
PostPoslato: Ned Jul 24, 2016 12:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 24, 2016 12:25 pm
Postovi: 5
Dobar dan poštovani!

Moje pitanje će vam se najverovatnije učiniti glupim, ali se nadam da će te razumeti zašto ga postavljam.

Nedavno sam prošao kroz vrlo stresan period. Imao sam zaštićen odnos sa potencijalno hiv pozitivnom osobom (nisam tako zamišljao moj prvi put...). Iako je taj odnos bio zaštićen, nisam bio 100% siguran da sam se pravilno zaštitio. Te sam sackeo 7 nedelja i uputio se u Studentsku Polikliniku (u Krunskoj) da bih izvršio ELISA test. Moram podvući da su me mnogo dobro primili, da su obavili razgovore sa mnom pre i posle testa koji su mi puno pomogli. Test je hvala bogu bio negativan.
MEĐUTIM, valjda zato što sama bio prošao kroz ogroman stres u proteklih 7 nedelja, ja sam nekoliko dana kasnije se setio da nisam tačno video da li je doktor izvadio novu iglu pre nego što mi je izvadio krv. Budući da znam da dolaze hiv pozitivni, hepatitis pacijenti da se testiraju u ovom centru.... stvarno mi nije svejedno.
Moje pitanje glasi : da li postoji mogućnost da doktor (ne namerno) zaboravi da promeni iglu između 2 pacijenta? Znam da je to protivzakonito... ali, šta znam, svi smo ljudi, greška je moguća.

Nadam se da je moja briga bezpotrebna i da je uzrokovana prevelikim stresom pre rezultata testa.

Nadam se da me razumete.

Hvala vam puno unapred.

PS: Još jedan put želim da podvučem da osoblje u Studentskoj Poliklinici je mnogo ljubazno. Mnogo su me dobro primili i sve mi objasnili. Svako ko ima bilo kakvu sumnju u vezi sa polnim bolestima bi mogao da ode na Polikliniku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ponovno korišćenje iste igle za vadjenje krvi?
PostPoslato: Pon Jul 25, 2016 12:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Igle su spakovane.Prilikom vadjenja krvi igla se raspakuje i ista posle vadjenja krvi,baca.To je za jednokratnu upotrebu.I svuda je tako.Dakle ne brini,tu ne moze doci do greske.Nisi obratio paznju tad,a to je tvoj stres i paranoja sad.U svemu drugom moze doci do greske ali u tome ne.Ni jedan diktor,sestra,tehnicar,bilo gde,nece istom iglom vaditi krv..niti moze doci do greske.Igle su za jednokratnu upotrebu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ponovno korišćenje iste igle za vadjenje krvi?
PostPoslato: Pon Jul 25, 2016 12:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 24, 2016 12:25 pm
Postovi: 5
Hvala ti puno!!! Otklonila si svaku moju sumnju!
Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ponovno korišćenje iste igle za vadjenje krvi?
PostPoslato: Pon Jul 25, 2016 12:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Nema na cemu.Oko toga stvarno nemas razloga da brines,jer sto se toga tice,nema sanse da dodje do greske.Sve najbolje takodje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ponovno korišćenje iste igle za vadjenje krvi?
PostPoslato: Uto Jul 26, 2016 9:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Свашта је могуће. Ено чак је могуће да те у центру града поред високих зграда стрефи гром док тражиш покемоне. И то одмах виде добри људи и потрче да виде у кога је гром ударио. И онда погођене громом одмах одвезу приватним аутомобилом, а када их хитна помоћ довезе неки су већ преминули. Свашта је могуће. Громови се више не понашају по природним законима а и трансформерси су на све стране око нас.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ponovno korišćenje iste igle za vadjenje krvi?
PostPoslato: Sre Jul 27, 2016 6:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 24, 2016 12:25 pm
Postovi: 5
Bio sam malo na moru, zato ti nisam odmah odgovorio.

Hvala ti jos jednom Kristina!
Moja sumnja je bila da je doktor mogao slučajno da se zaboravi.... ali te sumnje više nema! ;)


Aco, treba se paziti transformersa, ne samo što ih svuda ima, već su i nepredvidljivi! Oprez.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ponovno korišćenje iste igle za vadjenje krvi?
PostPoslato: Čet Jul 28, 2016 6:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
А тек покемони!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: