Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Laboratorijske analize. Niski trombociti
PostPoslato: Pet Okt 30, 2015 8:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 24, 2015 1:10 pm
Postovi: 4
pre par meseci (06.08.) sam radila krvnu sliku i trombociti su bili niski PLT 103,HCT 0,340, PCT 1,0, mokracna kiselina 115 i alkalna fosfotaza 67,sve ostalo ja bilo u granicama normale.Po preporuci lekara specijaliste, interniste,uradila sam ponovo analize posle dve nedelje (19.08) i ove su vrednosti odskakale: RBC 4,02,HCT 348, a PLT 158,znatno bolje, i sve ostalo opet u normali. Tu smo sa ispitivanjima stali jer su trombociti bili u normali,lekar je rekao da to nije alarmantno i trenutno stanje povezali sa nekim virusom koji sam nesto pre vadjenja krvi prelezala. Danas sam opet radila analize jer sam ostala u drugom stanju,i opet su neke vrednosti odskakale:RBC 3,98, HCT 0,346.PLT 113i PCT 1,0 i sve ostalo u normali. Brinem se s obzirom na stanje u kojem sam,da li ove promene mogu uticati na plod,moram da napomenem da sam prosle godina imala pobacaj, dijagnoza Blighted ovum. Mozete li mi reci znaci ovo variranje vrednosti trombocita i sa cim to moze biti u vezi? Kad god sam ranijih godina radila krvnu sliku,bila je vise nego dobra,ovo je nesto potpuno novo za mene i brinem sta bi moglo biti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laboratorijske analize. Niski trombociti
PostPoslato: Pon Nov 02, 2015 11:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Чиме се иначе бавиш, у каквим условима радиш и боравиш и колико пијеш чисте воде?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laboratorijske analize. Niski trombociti
PostPoslato: Pon Nov 02, 2015 12:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 24, 2015 1:10 pm
Postovi: 4
Radim u velikoj trgovini prehrambene robe,sam prostor nije bas najzdraviji,velika kolicina vlage u magacinu,ali ima jos sedamnaest zaposlenih,ostali su solidnog zdravlja,sefica, koja radi tu vec devet godina ima problem sa plucima,hronicni bronhitis,da li se to moze povezati,ne znam. Kupili smo pre par meseci bokal za preciscavanje vode, uglavnom pijem vodu iz tog bokala,retko sa cesme,ali moram da priznam da inace ne pijem vode koliko bi trebalo. dobila sam uput da proverim krvnu sliku za dve nedelje,i u medjuvremenu imala sam imala spontani pobacaj,sada vec drugi po redu. :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laboratorijske analize. Niski trombociti
PostPoslato: Pon Nov 02, 2015 3:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Шта ће ко да добије од болести због лоших услова боравка, зависи од слабих тачки појединаца. Не морају сви да буду идентично болесни иако бораве у истим условима.

Хемија из ваздуха може да утиче не само на побачај него и на деформитете код плода. Може и на тромбиците, индиректно.

Ни један једини бокал за "пречишћавање" воде који сам испробао није давао нормалну воду. Сваки пут се осећала пластика или неки други укус којега претходно није било у води. Лично никада не бих користио те филтер бокале.

Треба да пијеш довољно воде како би се исчистила од хемикалија. И домаћи кефир би био одличан. Баци поглед шта сам писао о води и кефиру на мом сајту http://www.aca.rs у Савети, Здравље па под Вода, Кефир....

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laboratorijske analize. Niski trombociti
PostPoslato: Pon Nov 02, 2015 5:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 24, 2015 1:10 pm
Postovi: 4
Hvala na brzom odgovoru.Kefir sam pila pre par godina,sama sam ga pravila,i bas mi je prijao. Ali gljivica mi je uginula dok sam bila na odmoru. Svakako cu uneti bitne promene u nacin zivota.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laboratorijske analize. Niski trombociti
PostPoslato: Uto Nov 03, 2015 12:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Trebala bi da insistiras na ozbiljnijim analizama za trombofiliju. Ne kazem da je to slucaj kod tebe ali ponovljeni pobacaji i problem sa trombocitima mogu biti signal za to.Uz odredjenu terapiju bi u tom slucaju bez problema mogla da izneses trudnocu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: