Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: SVRBE OČI
PostPoslato: Sre Sep 08, 2010 2:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Moja devojčica se već neko vreme ponekada žali da je svrbe oči i trlja ih rukama kad je zasvrbe. Nadam se da nije ništa strašno ali da li neko zna šta bi možda moglo biti? Da li je u pitanju vid i da li ga treba prekontrolisati? Ili bris oka ako je to moguće jer je ona mala da bi bila mirna.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SVRBE OČI
PostPoslato: Sre Sep 08, 2010 5:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Meni to vise lici na neku infekciju (al ja nisam lekar!). Mi smo imali par puta takav problem, posto oni cesu oci i prljavim rukama pa svasta tu dodje u kontakt. Jednom smo dobili kapi za oci (necu da pricam kako je prolazilo stavljanje) a jedamput kremu (koju smo mazali bez otpora)....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SVRBE OČI
PostPoslato: Čet Sep 09, 2010 9:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Mažemo Hloramfenikol od pet do sedam dana da bi prošlo. I ja pretpostavljam da je od prljavih ruku jer oni diraju svašta i naprave haos. Kapi za oči su jednom prošle i to na jedvite jade.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SVRBE OČI
PostPoslato: Čet Sep 09, 2010 10:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 06, 2010 10:54 pm
Postovi: 13
ja imam tromesecnog sina koji stalno zmirka i trlja okice i oko okica naravno koliko je to moguce da potrefi jer je jos malen, bila sam kod lekara ali oni kazu da je to normalno i da je sve uredu ali meni se bas i necini tako.
dali je neko imao nesto slicno ili mozda jos neka bebica to radi? nadam se da ce te svoj problem resiti i zao mi je sto ja nisam znala da odgovorim. pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SVRBE OČI
PostPoslato: Pet Sep 10, 2010 8:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Moj brat je kao beba rođen sa crvenim okom punom sekreta. Dugo vremena i posle godine kad su rekli da bi trebalo da prođe oko je bilo crveno i imalo dosta sekreta. Prošlo je, ali je trebalo dosta vremena. Netreba oči mazati čajem od kamilice jer sužava suzne kanale nego treba uzeti malo majčinog mleka ako dojiš i staviti na vatu i obrisati oči. Majčino mleko je odlično za krmeljave okice. Ako ne dojiš onda uzmi fiziološki rastvor i na vatu pa mu obriši okice sa dobro natopljenom vatom i jako je važno da za svako oko bude druga vata da se bakterije iz jednog oka ne prenose u drugo.
U svakom slučaju ima da se uradi bris oka da se vidi da nema neku bakteriju. Pošto je mali lako će biti uzeti mu bris. Ako ne daj Bože ima neku bakteriju onda će se to sanirati odgovarajućim kapima pošto je dete u pitanju treba posetiti dobrog očnog lekara koji hoće da sarađuje. Ali prvo probaj sa majčinim mlekom jer ja sam brisala mojoj malenoj krmeljave okice i prestale su da se krmeljaju to je provereno. Sretno!!!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SVRBE OČI
PostPoslato: Čet Sep 16, 2010 8:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Mi smo imali dosta problema dok je dejo bio beban uglavnom sam mu ispirala oci kamilicom a kasnije posle posete ocnom lekaru morali smo raditi masaze da bi istisnuli taj sekret iz oka. nije bilo strasno ali moja preporuka ako si zabrinuta a ti se lekaru zaputi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SVRBE OČI
PostPoslato: Pet Sep 17, 2010 9:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Samo fizioloski na one sterilne komprese, i to iz pravca uva ka nosu, nikako obrnuto, tako su meni rekli.

Ako dete cese okice, moguce da je u pitanju infekcija. Mojoj maloj je bila infekcija od prljavih ruku pa streptokoka, pa smo jedva izlecili. Bolje na vreme otici kod lekara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SVRBE OČI
PostPoslato: Pon Sep 20, 2010 8:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
unka je napisao:
Moja devojčica se već neko vreme ponekada žali da je svrbe oči i trlja ih rukama kad je zasvrbe. Nadam se da nije ništa strašno ali da li neko zna šta bi možda moglo biti? Da li je u pitanju vid i da li ga treba prekontrolisati? Ili bris oka ako je to moguće jer je ona mala da bi bila mirna.


Sta ste uradili po pitanju okica?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SVRBE OČI
PostPoslato: Pon Sep 20, 2010 2:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Mazali Hloramfenikol prošlo je mada ja sumnjam na alergiju. Reaguje na nešto i verovatno zato je svrbe.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SVRBE OČI
PostPoslato: Pet Sep 24, 2010 8:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Hloramfenikol smo i mi koristili pa kad smo otisli specijalisti onda nam ga je zabranila.

nego samo masazama ali mi smo imali bas neku jacu infekciju neverujem da smo imali isti slucaj!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SVRBE OČI
PostPoslato: Sub Sep 25, 2010 6:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Za sada je ok nadam se da ce tako i ostati!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: