Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: HISTERIJA
PostPoslato: Uto Jul 13, 2010 11:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Molim sve mame i tate, da pomognu nama mamama koje nemammo toliko iskustva sa dvogodsnjacima.Naime, kao i svako dete pa tako i moje, pokusava sve placom da dobije, jedini lek koji se do sada pokazao kao uspoesan je ignorisanje, ima li jos neki delotvorniji?Delotvorniji u smislu da sledeci put kada nesto hoce a ne moze da dodbije ne place vec da lepo poslusa, ili da cekam da poraste? :D Sto se tice mog deteta ja mu ama bas sve objasnjavam uvek pridjem sa pojasnjenjem i pojasnim zasto nesto ne sme, ali u poslednje vreme, verovatno fazaa, pojasnjenje ne pomaze, jednostavno brizne u plac, i onda ako ne dobije palce, place, place...Ignorisem ga, i nakon vremena prestane, ali kako da do toga vise ne dolazi.


Hvala

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HISTERIJA
PostPoslato: Sre Jul 14, 2010 9:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Ja ga ignorisem isto i sad mu vec i zabranjujem stvari koje hoce da radi posle. Recimo voli da gleda nodija crtani film i ako histeriste narednih bar 2 sata nema nodija.
Ko zna dal je to dobro ili ne bar sto se tice taktike.

Mi dosada isto nismo histerisali ali izgleda da nam faze pocinju u isto vreme. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HISTERIJA
PostPoslato: Sre Jul 14, 2010 9:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Ja sam nedavno čula da je dobro dete kazniti jer od dve godine već razume. Probaćemo i sa kaznama možda upali.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HISTERIJA
PostPoslato: Sre Jul 14, 2010 9:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
da ali kako koje su najbolje kazne ili ti najefektivnije ja nebi mog bubiku da maltretiram ali nebi ni da bude pekmeza to mi je ruzno.
Dosada je bio stvarno dobar pa i sada je u sustini jedino sto ponekad kad mu nije po volji pocne da place ali roni suze u potocima. Doista ja nepopustam i imam strpljenja ali opet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HISTERIJA
PostPoslato: Sre Jul 14, 2010 11:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Moja mala je neumorna plače urla grlo joj se grebe, ja ne popuštam i onda se umeša svekrva koja je brani. Naravno ruši moj autoritet i pravi još gori pekmez od deteta kao da hoće meni da napakosti, ali neće biti tako kad se uskoro odvojimo onda će i dete biti drugačije.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HISTERIJA
PostPoslato: Sre Jul 14, 2010 11:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
kod mene bas nema svekrva i moja mam da se messaju kad ja nesto kazem ja sam to sasekla u korenu bogami!

ali ko zna sta one rade sa njim kad su same :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HISTERIJA
PostPoslato: Čet Jul 15, 2010 9:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Uh, to jeste problem...ja sam od skoro pocela ovako..sto ne znaci da je to dobro...kad pocne da urla ja jednostavno ''poludim'' tj. kazem mu da sam ljuta ili ako se ne smiri ili ne prestane da dira ono sto ne sme da dira..kazem da cu se jako naljutiti, cucnem da bi bila na njegovom nivou, i onda mu objasnim zasto nesto ne moze i da ako ne prestane da place, kazem mu da necu da pricam sa njim...e sad, on nekad prestane...a nekad pocne jos vise da se dere...e onda ja pobesnim, uzmem ga za ruku ( da ne kazem cimnem), i kazem mu U SVOJU SOBU i nemoj da sam te videla da si izasao dok ne prestanes da places...i on onda odmah prestane da place...ili posto smo u periodu odvikavanja od pelena...a to ga ne forsiram, poceo je da se jako stidi kad se ukaki u pelene,i onda ne da da ga presvucem i onda pocne da urla...uradim isto TO sa sobom...i onda je ok...

Jedina stvar koja mi se ne svidja, je ta koja gde ja ispadam ostra tj. spartak mama, i to onda samo pali kod mene...moj muz ne moze tako sa njim, i on je to ukapirao i odmah trazi tatu...pa ja pored njega onda i tatu ''moram da kaznim'' tj. pred njim (sto ne valja) evo i tata je ljut...a mom muzu se cepa srce, pa on onda kilavi da ga ostavi...itd. e onda ja poludim i na njega, pa onda pocnem na engleskom da mu pricam da izadje iz sobe i da uradi kao i ja (da ne bi on razumeo oko cega pricamo) ali avaj...on sad zna malo engleski, i onda pocne da se smeje i odgovori nam na engleskom...

eto...da ne kazem da mi muz pravi vece probleme, nego dete...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HISTERIJA
PostPoslato: Čet Jul 15, 2010 9:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
a zasto upotrebljavamo engleski...sve sto treba pred njim da pricamo a sto je vezano kako i sta ne treba/treba, mi na engleskom da on nebi upotrebio to kao ''odbranu''...a to dosta cesto radimo...e sad, tu su nam u gostima vec duze vreme brat i sestre njegove od tetke koji ne zive ovde i sa njim sve pricaju na engleskom...i on je poceo sam da prica na engleskom i da sve sad nas kapira....tako da moramo da nadjemo drugu taktiku...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HISTERIJA
PostPoslato: Čet Jul 15, 2010 10:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
d.j

Ovo me je jako iznenadilo, koliko bese ima klinac, super sto si ga pocela uciti pomalo engleski.Moj ima dve godinice i prica sve, uveliko povezuje, peva pesmice, zna ringe raja, eci peci pec, mir, mir, mir i jos neke, i onda mi je neko napomneuo da pocnem da mu pricam za psa -dog, maca cat...Mada, ja sam se samo nasmejala, rekoh ljudi sta vam je, ima tek dve godine, sta mislite kada je pravi trenutak?Eto da malo napravimo digresiju?Sta mislite kada dati dete na engleski?Bas cu da postavim temu, kada mislite ad je dete zrelo za tenis, engleski, ili neki drugi sport?

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HISTERIJA
PostPoslato: Čet Jul 15, 2010 10:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Sad je pravi trenutak da nauči. Treba ih forsirati. Ja se retko setim i sad bi mogla da počnem da malo primenjujem i engleski. Životinje i još neke stvari što su im bliske naravno kao kroz igru.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HISTERIJA
PostPoslato: Čet Jul 15, 2010 11:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Unka, draga i ostale mame, onda da pocnemo;)

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HISTERIJA
PostPoslato: Čet Jul 15, 2010 11:08 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Klinci jako lako uce jezike, moje recimo prica i srpski i nemacki (dobro mi zivimo u Nemackoj) podjednako dobro, a progovorila je jako rano (sto je ne specificno kod dvojezicne dece). Pored toga zna i nekoliko reci engleskog. Mislim da ako deca rano krenu da uce jezike posle ce im to lakse ici.

Inace sto se tice histerisanja, to je normalna faza i jedino pomaze ignorisanje. Kod nas pale i kazne (ali dobro moje dete ima pune 3), iskreno ranije se na to nije bas tako obazirala. Sad kad kazem nema bazen ili sladoled odmah sve dodje na svoje.
Klinci su zaista bistri i krecu sa upotrebom manipulacije roditelja jos dok su bebe.

Tako da ja danas kad krene plakanje jednostavno kao da imam u sebi neki prekidac, samo kliknem i iskljucim se (ili jos bolje odem u kuhinju ili kupatilo - na zalost ne mogu da je posaljem u svoju sobu jer je nema).
I cim nema publike kod koje bi plakanje urodilo plodom, prestane i dranje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HISTERIJA
PostPoslato: Čet Jul 15, 2010 11:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
i ja mislim da to pali usustini jedino da se iskljucis!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HISTERIJA
PostPoslato: Čet Jul 15, 2010 12:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
sto se tice engleskog...ovako,koliko se secam unkina devojcica i moj deckic su rodjeni istog dana...tj. imaju 2+2meseca...ja ga vodim na engleski dva puta nedeljno jos od februara..mislim na engleski, to je u stvari kao mala engleska igraonica, gde se on igra sa drugarima njegovog godista, pevaju na engleskom, uce sta se kako kaze...ali za njihov nivo...on dobro prica srpski, mislim sklapa recenice i ucimo ga pesmice koje pamti..kad citamo knjizice, on sam mi prica pricu pre nego sto procitam ...itd. e sad, u toj skolici je malo naucio zato sto mi ne pricamo na engleskom sa njim kod kuce, mada bi trebali...zato deka voli da prica sa njim...zna da kaze dog, cat, kick the ball,kada ga pitamo na engleskom kako se zoves,on samo kaze ime, znaci zna sta znaci what's your name..kad je u nekim pesmicama pokazivanje nekih pokreta, on to oponasa, na primer na engleskom kazu vrti rukama,on vrti, klimaj glavom , on klima, peri zube..itd.

E sad, u sustini najbolje je naucio za ovih mesec dana sa sestrama i bratom, brat i sestra su 9 i 7 god, i oni mesaju srpski i engleski, a mladja koja je ista kao on, ne zna srpski..i oni jednostavno pricaju na engleskom, i on spontano na sve to reaguje, dok mi na primer nije rekao juce, mummy give me tomato...please...ili tako svasta...

Deca, pogotovo ona kao sto kaze Dea, iz dvojezicnog ''sveta'', posto su ovi nasi i mama i tata iz beograda, ali klinci od rodjenja idu u eng. obdaniste i skolu...to jako lako prihvataju...

Tako da mislim da treba sto ranije da krenu...posto moj deckic MNOGO voli nodija, ja sam mu narucila na engleskom da gleda..i pustam mu jim jam kanal...gde ima dosta dobrih stvari na engleskom za decu...
To im jednostavno ulazi u uvo, i kad tad ce progovoriti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HISTERIJA
PostPoslato: Čet Jul 15, 2010 12:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
i da se vratimo na temu :D ...da se iskljucis jedino pali


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: