Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kako nauciti dete da samo zaspi tj. da se samo uspava
PostPoslato: Čet Apr 29, 2010 12:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Moj deckic ce napuniti dve godine za mesec dana....a preselili smo se pre 5 meseci...znaci nova soba, krevet...obozava svoju sobu i voli da spava u njoj kao i u svom krevetu...e sad, kao sto sam i postavila pitanje, kako da ga naucimo da se uspava sam...on se do godinu ipo dana sam uspavljivao (ali tada je bio sa nama u sobi)...i naravno nismo nista forsirali kad smo se preselili...ali proslo je vec 5 meseci...i vec se navikao (bar mi milslimo po njegovom ponasanju)....zena koja ga cuva preko dana dok smo na poslu nema nikakvih problema sa njim oko popodnevnog spavanja...on sam trazi da spava kad mu je vreme, samo trazi mleko ili jogurt, ona mu sipa i on ode i legne i sam zaspi...kad je sa nama vikendeom preko dana...ili bilo koji dan kad smo tu preko dana, sve uradi isto, ali zahteva da idemo sa njim (uglavnom sam to ja-mama) u krevet, da citamo zajedno knjigu dve..i onda mi ne da da idem iz kreveta dok ne zaspi i dok mi ne dodiruje lice...isto sve dogadja uvece...u isto vreme leze 8-8.30...pre leganja vecera, kupa se (obicno ga tata kupa, pa se i on okupa...pa cesto celo kupatilo...mama to brze obavi, pa vise voli sa tatom...), ona se oblacimo...tj. tata i mama ga zajedno oblace, mazimo se, malko igramo...e onda on sam kaze pavamo...i onda kaze tati idi napolje...mama lezi ovde da citamo njigu (knjigu)...i mi procitamo jednu dve...a da, i onda on mora da ugasi zvezdu (lampu iznad kreveta) i onda isto...mazi me po licu i zaspi....

Kad god pokusamo da se sve zavrsi samo sa oblacenjem i (s)pavanjem kao pre..nema sanse da odemo a da se ne cita knjiga i da ja moram da ostanem...

Po neki put imam foru da znam kad ga hvata san..pa tiho citam...i on samo zaspi...i ja izadjem...

Znam da mu nedostajemo i da voli taj ritual sa nam, ali mi neki put uvece izlazimo, ili imamo goste...pa kao i svako dete...sve to oduzi...jedino moja mama moze da ga uspava ako mi nismo tu...jer je na nju naucio od malena...suprugovi roditelji su dobri sa njim, ali nisu bili sa njim odmalena..i on jednostavno kad je sa njima jos vise poludi i hoce da se igra...nikako da zaspi...

Ja se rspisa...generalno...sad je vec veliki da kaze cta hoce i nece i tvrdoglav je jako...bez obzira sto se sam uspavljivao...sad nece...cesto se desava i nocu , neki put zaista nocu...ali uglavno oko 6 ujutru kad trazi mleko..onda dodje do nase sobe i terame da dodjem u njegovu sobu...nece kod nas u krevet, vec samo bez zastoja (6h sabajle) trazi mam, dodji,mama,dodji...itd. uz to da me vuce za ruku...kad odem kod njega..on popije mleko..mazi me po licu i nastavi do ja ne krenem na posao...ili odspava duze...

eto...ja bas oduzi...kako ga reprogramirati da se sam uspava..

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako nauciti dete da samo zaspi tj. da se samo uspava
PostPoslato: Čet Apr 29, 2010 12:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Samo jos ovo da dodam...nemamo nista protiv citanja knjiga....ali kad zavrsimo sa citanjem, da mogu da ustanem i odem..kao pre...tj. izljubimo se...laku noc....i spavanjac...kao pre...

Moja mama kaze da mu nedostajemo i da se mazi...on inace obozava ovu zenu koja ga cuva i ona njega, i super se slazu, ali jednostavno ona od samog starta nije praktikovala uspavljivanje...uostalom ni mi...ali se on menja ...i sad moja mama kaze da on zna da ga ova zena samo cuva i tako je naucio...a sa nama hoce da se mazi...ma ne znam...on se mazi i sa ovom zenom...generalno to mu je faza...ali se bojim da smo podlegli , pa cemo se tesko izvuci...on se sve vise navikava na tako uspavljivanje...a ako ne ostanem sa njim...onda stalno izlazi iz kreveta....i mi ga vracamo po 20 puta (brojali smo)...i onda on mali zafkant samo nesto smislja ne bi li ja otisla nazad u sobu sa njim...a pri tom se samo smeje...a mi moramo da smo ozbiljni...isprobava granice...

Kad ja nisam uvece tu...muz ga isto uspavljuje...kad su nam gosti tu..a cesto su tu sa decom, onad mu pustimo malo duze da ostane...

i tako...

uh ja se jos raspisa

pozdravljam vas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako nauciti dete da samo zaspi tj. da se samo uspava
PostPoslato: Pet Apr 30, 2010 3:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Ne vidim tu nikakav problem.... dete samo želi da se mazi sa vama... zašto mu to uskraćivati???? pa oni su bebe sve do 3 godine!!! sem toga setićete se toga kada budete vi željni da se mazite sa njim a ono će tad bežati od vas... a to će brzo doći jer deca brzo rastu :wink: ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako nauciti dete da samo zaspi tj. da se samo uspava
PostPoslato: Uto Maj 04, 2010 2:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Ma generalno..i mi volimo tj. obozavamo da se mazuckamo sa njim...problem sto se on cesto zanese, pa po sat vremena bi samo tako posle ugasenog svetla lezao...i nikako da zaspi...a kad hocu da ustanem, on mi ne da....pa se onda i ja tu uspavam sa njim... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako nauciti dete da samo zaspi tj. da se samo uspava
PostPoslato: Čet Maj 06, 2010 1:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Mislim da Vam je kasno za odvikavanje od takvog uspavljivanaj. Klinac Vam je vec veliki i vec razume stvari. On je tako naucen i ako bi pokusali da ga nekako oducite, imali biste probleme. Mislim da ce mu se ta navika sam izgubiti nakon sto malo poraste i samim tim se osamostali, a za to VAm treba malo vremena i strpljenja, ado tada mazite se i spavkajte zajedno. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako nauciti dete da samo zaspi tj. da se samo uspava
PostPoslato: Čet Maj 06, 2010 1:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
djidji je napisao:
Ne vidim tu nikakav problem.... dete samo želi da se mazi sa vama... zašto mu to uskraćivati????


pa, kako ko... ja vidim problem (odnosno, razumem da je to nekome problem, kao sto bi i meni bio).

nemam nista protiv da se mazimo, i ljubimo, i igramo ceo dan. ali dete mora da zna da samostalno zaspi. inace remeti zivot roditelja. u redu je da ponekad ima problem, ili se uplasi i zeli da ga neko uspava, ali naviku uspavljivanja ja ne bih negovala.

moja sestricina kad spava lkod bake, zaspi sama. kad spava kuci, obavezno je majka uspavljuje. dete tacno zna dokle s nekim sme da ide i sta od koga trazi.

ne znam kako se problem resava u ovoj fazi, ja nisam nikad dozvoljavala da se dete uspavljuje dva puta zaredom. ako bas nekad mora, ne mora i sutradan. da se ne bi napravila navika.

:-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako nauciti dete da samo zaspi tj. da se samo uspava
PostPoslato: Čet Maj 06, 2010 2:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
uh...a pogotovo sto se on sam uspavljivao...i sad kad smo se preselili, sve je pocelo...a sad je vec veliki..ali dan po dan...sve zavisi i kakav je njemu bioritam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako nauciti dete da samo zaspi tj. da se samo uspava
PostPoslato: Uto Jun 15, 2010 12:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 06, 2010 6:00 am
Postovi: 75
Moja cerka je takva ali od rodjenja i to je moj veliki problem a njoj je lepo...U pocetku samo sam ja mogla da je uspavam i svi su pricali da je mnogo vezana za mene i da to ne valja. Ali je posla u vrtic i tamo se sama uspavljuje. Kod babe je nekoliko puta spavala posle rucka bez problema ali kod kuce uvece uvek moram ja da legnem moj muz joj procita pricicu ali ja da je uspavam. I meni je to ponekad tesko pogotovu kad treba da zavrsim jos nesto ili da se istusiram ili na kraju malo da se opustim... uvek me to uspavljivanje uspava pa ustanem u toku noci da zavrsim sto nisam.
Verujem da je negde to bio moj veliki propust ali sad mogu samo da cekam da to vremenom samo od sebe prodje. Slavim kada je bas umorna pa se onako sama uspava sto je ipak retko.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: