Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: POMOC!!! Nepravilno drzanje glavice u bebe!!!
PostPoslato: Uto Maj 15, 2012 10:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 26, 2012 12:24 pm
Postovi: 8
Danas sam bila kod pedijatrice koja je primjetila da moja djevojcica od 3,5mj ne drzi glavicu kako treba,tj da kada je u lezecem polozaju na ledjima i ona je dize za rukice ona ne dize glavu dok je na podlozi,inace kad je na stomacicu izdize glavu dosta visoko i od samog pocetka je dizala glavu,al u lezecem polozaju na ledjima nisam ni pokusavala uvjek sam strogo pazila da joj japridzavam glavicu. nisam sigurna jel lijenost u pitanju... uputili su nas na fizijatra navodno za neke vjezbe,al dok docekamo termin i ja cu izgubiti zivce. imal neko slicnog iskustva???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOC!!! Nepravilno drzanje glavice u bebe!!!
PostPoslato: Čet Maj 17, 2012 8:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Ja sam pravila istu grešku jako sam joj pridržavala glavicu kad sam je nosala i ona je malo zabacivala glavicu i teško je podizala kad je pedijatar uhvatio za ručice. Fizijatar nam je pokazao vežbice ništa strašno malo smo radili išli na preglede kod fizijatra sve je bilo ok. Treba je držati leđima naslonjenu na tebe da vežba držanje glavice. I ja sam pogrešila što joj nisam podigla kolica na 30 stepeni sa tri meseca u polusedeći položaj. Svaki dan po 15 minuta ali polako na rate bukvalno 15 puta po minut treba je staviti na stomak i da diže glavicu da jača vratne mišiće tj da diže glavicu. To nije ništa strašno nema potrebe da se nerviraš veruj mi ja sam se džabe nervirala.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOC!!! Nepravilno drzanje glavice u bebe!!!
PostPoslato: Pet Maj 18, 2012 10:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 26, 2012 12:24 pm
Postovi: 8
Puno hvala na odgovoru...mnogo mi znaci!!!
Nisam znala tacno sta ocekivatii jel postoje trajne posljedice...al ovako sam vec mnogo smirenija i moja djevojcica vec pokaziva i volju da napreduje...
Jos po vjezbice u utorak i mi smo zmajevi...
jos jednom hvala!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOC!!! Nepravilno drzanje glavice u bebe!!!
PostPoslato: Ned Avg 12, 2012 3:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 12, 2012 2:05 pm
Postovi: 5
...draga mama ako zivite u srbiji i u blizini beograda ,u klinici porodilistu narodni front imate fizijatra svakog utorka u devet sati,nema zakazivanja ,nema uputa ,nema cekanja ...moja beba je rodjena sa facijalisom lica sad ima sedam meseci ,i bolest joj se povlaci jer je prouzrokovana teskim porodjajem,otisli smo kod fizijatra i bili iznenadjeni koliko strucnosti i ljubaznosti dobijete od njih i mnogo smo zadovoljni...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: