Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ljubomora kod dece
PostPoslato: Sre Feb 17, 2010 4:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Moja malena će sad 21 mesec, jedinica je, i kad je napunila godinu dobila je sestru od tetke. Reakcije kada nam beba dođe u posetu su nekada katastrofalne. Ranije je koristia svaku priliku da udari bebu. Svaka igračka koja se pokaže bebi i da joj se da se igra s njom treba odmah njoj. U nedogled sve igračke uzima i sklanja sve joj treba. Pa čak i bebine igračke koje nisu njene i njih kupi i one joj trebaju. Ako joj se kaže ne može onda neiscrpno plače i pokušava da istera svoje.
Šta uraditi u takvoj situaciji. Objašnjenja ne pomažu pokušavala sam da joj objasnim dosta puta međutim ona ne želi da sluša. Da li ignorisati takvo ponašanje ili objašnjavati i dalje? Kakva su vam iskustva??

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubomora kod dece
PostPoslato: Čet Feb 18, 2010 12:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
i mi smo imali ovo iskustvo,ali ne sa malom decom,vec i starija deca to rade,sto je normalno........mi nikako nismo to resavali,jednostavno je proslo samo od sebe,jer smo svi zajedno bili uvek i same ljubomorke su shvatile da mora druze,jer im nema druge....a takodje,sam citala u novinama,da treba pustiti da se isplacu stalno tako u trebalo bi da prestanu,to je bar palilo kod nas,cesce drzenje,tj vrlo cesto i tako kaznjavanje,bez obzira sto placu,nekoliko puta se ponovilo i onda smo sada mirni i dobri i slazemo se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubomora kod dece
PostPoslato: Čet Feb 18, 2010 10:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Morate da reagujete, i to svi. I vi i vaš suprug, i tetka i teča i babe i dede.
Ja sam se porodila par meseci posle moje rođene sestre. Njeno dete je za to vreme već postalo opšti miljenik, a moje je došlo kao već očekivano. Od kako se rodila, svaki put kad je moj sestrić kmeknuo, nju su puštali, da ne kažem, bacali i grabili njega.
Danas su već 'veliki', ali se situacja ni malo nije promenila. Sad je on prilično agresivan prema njoj, što ostali smatraju 'simpatičnim' i 'normalnim'.
Morate se orijentisati i na okolinu i na svoje dete. Podjednako je važno kako će se svako od vas ponašati u konfliktnoj situaciji.
Javite kako vam ide!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubomora kod dece
PostPoslato: Čet Feb 18, 2010 11:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Kod nas nije takva situacija. Nema miljenika bar ne za sada. Ne želim ni da bude favorizacije jer je ružno onom detetu koje se oseća odbačenim, naravno favoritu je lepo. Mi joj ne dozvoljavamo da bude agresivna prema bebi učimo je to je tvoja seka. Kada dođe beba podjednako se gleda da im se posveti pažnja što i treba da bude. Verovatno treba vremena da to prihvati da ona nije više uvek u centru pažnje. Treba ih učiti da se igraju zajedno i da se vole, jer i u budućnosti treba da budu bliske.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubomora kod dece
PostPoslato: Čet Feb 18, 2010 12:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Naravno!
A treba i živaca do budućnosti... :roll: :D :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: