Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Igranje igrica i vid deteta
PostPoslato: Sub Dec 29, 2012 10:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 26, 2012 9:25 pm
Postovi: 6
Da li neko stručan (ili sa sličnim iskustvom), može da mi pomogne.
Naime, moj sin (5 godina), je potpuno oduševljen video igrama i kompjuterima.
U početku se igrao na računaru, a pre mesec dana je dobio nintendo wii. Iako ova konzola ima i elemente fizicke aktivnosti (onim dzojsticima se mase i skace), malo me je strah jer je u stanju da provede i po 4-5 sati ispred TV-a bez prestanka!.
Sada sam mu smanjila na sat vremena odjednom, i pauza pola sata. On bukvalno cupka i samo gleda na satic kada ce da istekne pola sata pa opet, i to se svede ponovo na bar 3-4 sata dnevno.
Da li je to mnogo, jer pored toga gleda i crtace ili filmove? Da li to moze da utice na vid ili bilo koji segment zdravlja? Da li postoje neka ogranicenja koliko maksimalno sme da stoji ispred TVa i slicno?
Malo mi je glupo da zbog ovoga idem kod lekara, pa sam mislila da se posavetujem ovde.
Unapred zahvalna,
Nina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Igranje igrica i vid deteta
PostPoslato: Ned Dec 30, 2012 6:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Не да може да утиче, него ће га упропастити. Неће лоше деловати само на очи него и на целу мускулатуру. И не само физички, већ ће деловати заглупљујуће јер играње игрица не подстиче креативно размишљање. Малиша је сада у периоду интензивног психофизичког развоја и вишесатно седење пред екранима је веома штетно.

Постоји још један лош ефекат. Када буде кренуо у школу неће моћи мирно да седи и пази на часу јер ће му недостајати игрице.

Ако му ти сада одузмеш игрице, а већ је постао зависник, имаћеш пуно проблема. Мораш да нађеш адекватну замену за игрице. Сама забрана је контрапродуктивна ако не постоји алтернатива.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Igranje igrica i vid deteta
PostPoslato: Čet Jan 10, 2013 3:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 26, 2012 9:25 pm
Postovi: 6
Hvala puno na odgovoru, ali ne znam bas da li je toliko drasticno. Upisali smo ga u neku skolicu sporta sad i jako mu se dopada, ali mi ne deluje da se smanjilo njegovo interesovanje za video igre. Razmisljam da odem kod decjeg psihologa da se posavetujem. Imamo nekih pet igara, sve se nadam da ce mu dosaditi same od sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Igranje igrica i vid deteta
PostPoslato: Čet Jan 10, 2013 3:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Игре му сигурно неће досадити. Можда те конкретне и хоће, али тражиће нове. Добра ти је идеја да се посаветујеш са дечијим психологом. Само бих додао следеће: посаветуј се са бар пет дечијих психолога не причајући им да си већ претходно код неког била.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: