Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Pon Nov 02, 2009 10:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Mada smo vec imali temu preventivno protiv gripe evo mene ponovo sa slicnom temom. Opterecena sam strahom od nove gripe ove tkzv. svinjske, i zbog sebe ali zbog deteta posebno. Da li se jos neko plasi ili sad ja luda, da li je to bas jako opasan virus ili ga mozes preboleti i kod kuce ako je jak organizam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Pon Nov 02, 2009 11:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 2:29 am
Postovi: 150
Prirodno je da brines za svoje dete, ja panicim i kad zaradi obicnu prehladu. U ovoj situaciji, panicim zato sto radim u skoli i dolazim u dodir sa cetiri odeljenja dnevno, puta tridset. Moj muz takodje radi u guzvi, a bebac ponekad ode u jaslice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Pon Nov 02, 2009 11:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Svaka majka se brine prvenstveno zbog deteta,iz tih razloga sam odlucila vec odavno da ne idem na frekventna mesta:sajam knjiga, koncerte, trzne centre...Ali, ja se bojim onog sto kazu,ako hoce, zakacice te pa i da si u kuci po ceo dan,jer naravno niko u potpunosti ne moze biti sasvim izolovan.Recimo nama u goste dolaze ljudi koji posecuju sajmove, voze se prevozom, mislim prosto ljudi ponasaju se sasvim normalno, ali mozda bi nasa drzava trebalo malo vise da se pozabavi ovim gripom, da se definitivno proglasi epidemija....ili da se nesto vise uradi po pitanju zdravstvene kulture da se u medijima malo vise propagira kako se zastiti, na koji nacin, akako se ponasati...Mislim, prosto grip je tu, i ljudi nazalost oboljevaju, neki umiru..Cula sam skoro na tv-u kako apel ministarstva da se na javnim mestima koriste maske je cilj da zaradi farmaceutska industrija, e pa mi od svega i svacega pravimo cirkus, pa i od tako ozbiljne stvari.



Milsim da mame koje vode decu prevozom treba obavezno da im stave maske.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Uto Nov 03, 2009 1:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Ja se gripa i bojim i ne bojim.... Bojim se hospitalizacije, jer ovde decu hospitalizuju i kad su simptomi relativno blagi, iz predostrožnosti. A to onda znači jedan roditelj sa detetom u bolnici, drugi sa ostalom decom kod kuće, svi brinu, a ja sam u svim "kriznim" situacijama najmirnija kad su mi svi na okupu.... Ali šta sad, nije baš da paničim.
Mi se vozimo i prevozom tu i tamo, ali uglavnom idemo kolima. Najstarija ide u školicu i baš ne bi bilo bajno da nam nešto donese, naročito zbog bebe.
Videla sam na youtube-u neki zgodan filmić sa elmom koji objašnjava deci kako da peru ruke i ostalo... Deca mi se stvarno hrane zdravo, jedu sirovo voće i povrće u finim količinama, još sam u dilemi da li da im dajem neke dodatne vitamine. Peremo ruke često, učim ih da ne diraju lice rukama, da ne stavljaju ruke u usta, filujem ih jabukama i mandarinama, kuvam im brokoli, i u sve ubacujem beli luk.... i nadam se najboljem :)

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Uto Nov 03, 2009 9:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
I ja se isto bavim 'filovanjem' deteta vitaminima i podizanjem imuniteta. Iako sam u kontaktu sa bolnicama zbog posla, mislim da se grip može doneti odasvud. Uopšte ne sme dapomislim šta ako...

pupupupupu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Uto Nov 03, 2009 11:02 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Mi smo odlucili da se nas dvoje odraslih vakcinisemo protiv gripa (prvo sezonskog a posle mozda i svinjskog - jer za sad je sezonski opasniji i smrtniji od svinjskog koji je za razliku od obicnog vise infektivan, ali manje smrtan). Vakcina za decu ispod 3 godine ne postoji, a iskreno i da postoji razmislila bih dal bi joj ga dala jer kod njih moze da ima mnogo vise negativnih posledica.
Od jutros je pocela bas da kaslje i brinem se. Ne idu mi sumnje u pravcu novog gripa, ali sam generalno uplasena kada je bolesna. Ne ide mi se ni kod pedijatra, jer tamo dok cekamo uvek pokupimo jos neko s....Videcu za dan dva kakvo je stanje, pa ako se bas mora, onda idemo....
Za sada smo malo proredili igraonicu (tamo su svi stalno slinavi i kaslju pa verovatno otud i kasalj). Bavicemo se vise jedna drugom, a manje drugom decom, bar dok ne prodje sezona gripa, a za istutanjavanje cemo koristiti park....
Trenutno forsiram Nar, mandarine, kivi i onaj recep sa cveklom i medom sto ga ima ovde na nekoj temi....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Uto Nov 03, 2009 9:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Inace cujem od sestre da je Srbija kupila nesto vakcina i da ce vakcinisati prvo decu i to od 6 meseci pa na gore. Neverovatno (pretpostavljam da je ista vakcina u pitanju) da Nemci kazu da se mogu vakcinisati tek deca od 3 godine pa na gore, zbog (neispitanih) propratnih pojava..... Dal smo to opet dobili vakcine da experimentisemo????Opet smo izgleda opitni kunici....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Uto Nov 03, 2009 10:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 28, 2009 3:00 am
Postovi: 70
Naravno da cemo biti kunici, ne ocekujem da ce u Srbiju stici nista osim otpada od tih vakcina i nemam nameru da ih isprobavaju na meni. Osim toga, moja sestra i njen momak su ga prelezali u Italiji a da nisu ni znali da ga imaju, tek kad se cerka od njegovog brata razbolela utvrdili su da je pola familije pokupilo bas taj virus, pa eno su sad svi zivi i zdravi. Tresla se gora, rodio se mis. Samo odvedite dete na vreme kod lekara kao sto biste ga i inace odveli ako ima duze visoku temperaturu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Uto Nov 03, 2009 10:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Moje dete kaslje, ali nema temperaturu.....Nocas je cak bila tako hladna da sam stalno proveravala dal dise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Sre Nov 04, 2009 6:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Mi se punimo vocem i limunadama, plus propolis i sl.. Dete mi ide u vrtic, predskolski, i pri tome tri puta nedeljno ide na trening karate je u pitanju.
Ne mogu da mu zaustavim zivot zato sto sam u panici, jedino se stalno peremo i pricam mu o higijeni non stop. Ali ja radim u skoli i to srednjoj, kod nas ima bolesne dece ali jos uvek ne sa ovim novim virusom.
Nisam bas pristalica da se vakcine probaju na deci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Sre Nov 04, 2009 8:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
U Srbiji je nestasica maski, ja trazim barem za dete, nisam bas veliki panicar, ali Bogami nije na odmet preventiva, Vi radite u skoli, i moja svekrva i svekar koji svakodnevno nas posecuju rade u skoli.Sto se vakcina tice, moram vakcinisati decu, hocete li vi vasu?Imaamo izbor, da ili ne, ali situacija nie bezazlena uopste.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 4:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Ne znam za vakcinu, moja kuma je pre par godina prilimila vakcinu protiv obicnog sezonskog gripa i posle toga je jako bila bolesna, zamalo da zaglavi u bolnici. Lepo ne znam za vakcinu, jos razmisljam. Mozemo i novu temu otvoriti Vakcina da ili ne.
Malo sam pogodjena cinjenicom sto se kod nas u Vojvodini raspust nije produzio i sto se na nas ta mera Ministarstva Prosvete ne odnosi, jako je ruzno, kao da nismo ista drzava.
Za sada nam ostaje samo nasa vojvodjanska slanina i beli luk za jacanje imuniteta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 12:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
misty je napisao:
Ne znam za vakcinu, moja kuma je pre par godina prilimila vakcinu protiv obicnog sezonskog gripa i posle toga je jako bila bolesna, zamalo da zaglavi u bolnici. Lepo ne znam za vakcinu, jos razmisljam. Mozemo i novu temu otvoriti Vakcina da ili ne.
Malo sam pogodjena cinjenicom sto se kod nas u Vojvodini raspust nije produzio i sto se na nas ta mera Ministarstva Prosvete ne odnosi, jako je ruzno, kao da nismo ista drzava.
Za sada nam ostaje samo nasa vojvodjanska slanina i beli luk za jacanje imuniteta


kiseo kupus, ren, crni luk, ljute papričice, kuvano vino, "šumadijski čaj", ... pa ko voli...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 7:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 06, 2009 2:46 pm
Postovi: 106
ne znam jeste li čitali malo po forumu...bacite oko...
što se cijepljenja tiče... ja sam doktor...spec urgentne... ni ja ni žena se nećemo cijepit... a ne pada nam napamet cijepit sinove i kćer...

_________________
Samo se obrati liječniku pa će se već naći bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 12:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Daso, a zasto?obrazlozite nam?Ja sam danas citala da sadrzi timerosal, koji se nalazi u MMR vakcini, streptela sma od iste , sad jos i vo ponovo da prolazim kroz to, ali ipak...Sta da rdaimo ljudi, ja se plasim za dete.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: