Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: KAKO PREPOZNATI EKCEM
PostPoslato: Sub Jul 04, 2009 4:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Zabrinula sam se, mojoj bebici se pojavio da kazem grupisani ekcem na rucicama.Naime, primetila sam na rucici vise tih crvenih tackica na jednom mestu koje su crvene.Ne znam da li je to ekcem?Da li neko ima iskustva sa tim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 04, 2009 4:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Grupisani crveni osip da se tako izrazim, procitala sam negde da se moze uraditi test sa casom, prisloni se vrh case na to i ako ospice pobele, onda je samo obicni osip nista strasno a ako ne, onda se mora ici lekaru.Samo ne znam kako vrh case, da li se poklopi ili kako?Ima li neko iskstva :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 04, 2009 11:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Navedeni test čašom se koristi kod dijagnostike meningita i njegovog karakterističnog osipa. Ekcem, u slučaju da se pojavi, je prisutan i sa čašom i bez čaše.
A šta misliš o ideji da mu ne daješ više čokoladu s obzirom da je ona poznati alergen i okidač ekcema? O Smokiju, da i ne govorim....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 05, 2009 11:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Hajde probacu, nisam znala za to, iskreno.A, je li ima neke veze, sad visim ima krupne bubuljice na rukama crvene, sta je to?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 08, 2009 12:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Da nisu mozda gljivice? Moze cak i to da bude. Najbolje kod pedijatra. Moj bebac je imao tako slicno na preponama,gljivice su bile od pelena...mazali smo tri nedelje daktanolom i proslo je...a inace kad je bio manji, imao je manji ekcem tj. crvenilo kod lakta, pedijatar nam je rekao da ne dajem sok od pomorandze (jer sam mu malko davala), mada mislim da to nije bio okidac...i da mazem pantenolom...i sve je proslo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 08, 2009 12:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
D.J. je napisao:
Da nisu mozda gljivice? Moze cak i to da bude. Najbolje kod pedijatra. Moj bebac je imao tako slicno na preponama,gljivice su bile od pelena...mazali smo tri nedelje daktanolom i proslo je...a inace kad je bio manji, imao je manji ekcem tj. crvenilo kod lakta, pedijatar nam je rekao da ne dajem sok od pomorandze (jer sam mu malko davala), mada mislim da to nije bio okidac...i da mazem pantenolom...i sve je proslo...


Pa, Bogami, oko lakta i jeste, mada nisam primetila da se cese, koliko ja znam gljivice svrbe, kupila sam mu sebamed kremu za ojed i osip i kao malo je pomogla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 08, 2009 12:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
A, cedjenu pomorandzu svakodnevno pije :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 17, 2009 11:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 30, 2007 12:38 pm
Postovi: 43
dolce vita, kolika je bebica?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 17, 2009 11:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
odkud cedjena pomorandja svaki dan?

velika kolichina C vitamina iz agruma je jedan od glavnih okidacha pojave ekcema...

nema potrebe svaki dan da pije narandzu...ali ipak je to vash izbor...

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 18, 2009 9:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Dete ima 12 i po meseci, dobro, necu mu vise ceditti pomorandzu svaki dan,ustvari vec nekoliko dana i ne cedim.Povuklo mu se na rucicama, mazala sam sebamed kremom za osip i ojed, tusiram ga dvaput dnevno.Nego me malo brine ima flekice na celu, :-? da li je to sve od vrucine, kakva su vasa iskustva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 18, 2009 11:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 30, 2007 12:38 pm
Postovi: 43
Mi se borimo sa ekcemom od trece nedelje i sad je stanje mnogooo bolje. Pokusajte da ga kupate sa eucerin uljem, nama je to dosta pomoglo i posle mazanje sa kremom sebamed extra soft. nama su preporucivali mazanje sa eucerin losionom, ali nismo ni pokusavali jer je uz ovu kombinaciju ekcem poceo da se povlaci. U pocetku smo posle svakog kupanja ispirali dete sa kamilicom, ali sad smo prestali jer, kazem situacija je bolja.
Nadam se samo da ne koristite kreme sa kortikosteroidima jer one trenutno deluju a posle se ekcem vrati jos u vecoj meri ili isto, ne stigne organizam sam da se izbori.
Mi se pridrzavamo i uputstva za ishranu. Nista ne koristimo od citrusa(limun, narandza, grejp, kivi...) i nista gde ima kostunjavog voca (lesnik, badem, orah, kikiriki...), narocito izbegavamo kikiriki. To se odnosi i na mene jer je jos uvek dojim. Reaguje na promene vremena i svaki put se ekcem vraca, ali u manjoj meri.
Sto se tice odece koristimo samo pamucnu, koja se iskuvava, duplo ispira bez omeksivaca.
pokusajte i sa promenom pelena, mi smo ustanovili da joj najvise odgovaraju pelene babylove iz Dm-a, a posle sam cula da je prijateljima koji se takodje bore sa ekcemom i alergijom dermatolog preporucio iste.Od njih nikada nije imala ojed a isto su nam se pokazale pelene Libero, ali one su mi skupe.Za guzu koristimo Pavloderm i zadovoljni smo.
Nismo imali fleke na licu za to ne mogu nista da vam preporucim,ali mi se drzimo kreme sa visokim zastitnim faktorom, 40-50 i nigde bez sesirica.
srecno!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 18, 2009 8:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
I, mi korsitimo kremu za suncanje obavezno.Koristim bebi sebamed sa zastitnim faktorom 50.Medjutim, setam ga iskljucivo do 9 pre podne, i posle sest posle podne.Nekoliko puta ujutro ga nisam namazala i mozda se sad zbog toga pojavilo :-? Te fleke me izludese, vodila sam ga na kozno i tamo su nam dali mast elocom koja nije pomogla, pojavljuju ses amo na suncu, i svi kazu to je od sunca.Mislim ne znam sta to znaci,da ce detetu tako stalno izlaziti, uzas!!!!Ako se to ne povuce, ja ga vodim u ponedeljak pedijatru, nego je najgore sto se taman spremim da ga vodim i ono se povuce :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 20, 2009 8:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
I mi koristimo babylove iz DM-a od pocetka (sada skoro 14 meseci) i povremeno kupujemo libero...slicna je cena, nije libero nista mnogo skuplji...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO PREPOZNATI EKCEM
PostPoslato: Pon Okt 12, 2009 10:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 12, 2009 10:14 am
Postovi: 11
U BG ima apoteka,dermo5Romana,proguglajte.
Pravi kreme za ekceme na biljnoj osnovi,bez kortikoster.i antibiot.
Zena je mr farmacije.
Iz licnog iskustva,kreme pomazu.
Sporije,ali je rezultat odlican.
Ja sam svasta pokusavala i trazila doknisam dobila tu kremu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO PREPOZNATI EKCEM
PostPoslato: Pon Okt 12, 2009 10:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
I moje dete ima ekcem. Kada je imala ovcije boginje pojavio se na nogici oko jedne boginjice (imala je tad 10 meseci). Nismo ga odmah primetili ali je posle bio uporan i povecavao se. Mazali smo dva dana blagu kortizonsku kremu (dugo sam pricala sa dermatologom o njoj,ali me ubedio da je ok i da je jako blaga).
Posle se ekcem dugo nije pojavljivao (inace je cini mi se bio vezan sa uvodjenjem kravljeg mleka, pa smo od njega odustali i vratili se formuli samo br. 4 koji je namenjen za vecu decu (tj posle 12 meseci).
Letos joj se na moru pojavio kratko ekcem na ledjima izgledalo je bukvalno kao otisci prstiju, ali sam posle videla da nisu. Povukao se za par dana sam bez ikakvog mazanja.
I ima trenutno ekcem iza jednog uvca. Ali nista strasno. Mazemo kremicom (obicnom) nju to ne svrbi i za sad necemo posezati za bilo kakvim lekom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: