Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: GRANULOM NA PUPKU
PostPoslato: Sre Jul 15, 2009 4:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 06, 2009 3:11 pm
Postovi: 45
ZDRAVO SVIMA!ONO STO ME MUCI JE GRANULOM NA PUPKU MOJE MALE LANE,KOJA IMA SAMO 13DANA!PUPAK JOJ JE OTPAO PRE 7 DANA,I OSTAO JE MALI DELIC DA VIRI!IDEMO NA SVAKA TRI DANA DA GA SPALJUJU!BILA SAM NA RAZNIM FORUMIMA,INFORMISALA SE O TOME I SHVATILA DA TO NIJE BEZAZLENO DA SE MOZE NAVUCI INFEKCIJA!MEDJUTIM NASA DOKTORKA TVRDI DA TO NIJE NISTA I DA CE OTPASTI!MORAM NAGLASITI DA POSLE SVAKOG JODIRANJA NA GAZICI SE POJAVI KRV,A DA SUPRUG I JA NEZNAMO ODAKLE KRVARI JER NEMA RANE NIGDE!VOLELA BIH KADA BI MI NEKO ODGOVORIO JELI JE OPASNO I DALI CE SE IZGUBITI!?UNAPRED HVALA!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 17, 2009 12:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Moj klinac je imao granulom koji je tretiran na ovaj način-svakodnevno smo išli na lapisiranje, potom su mu pupčić ispirali 3% rastvorom hidrogena i potom posipali antibiotičkim praškom i prekrivali samo sterilnom gazicom. Povidon jod teško da tu može, osim dezinfekcije, da pospeši zarastanje ranice. Nakon sedam dana svakodnevnih tretmana sve je bilo o.k.
Sve najbolje
Ksenija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 17, 2009 2:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 17, 2009 12:09 pm
Postovi: 3
Veliki broj dece ima problem sa pupcicem i kod velikog broja dece se i radi lapiziranje,tako da nista strasno i neuobicajno.Proces zarastanja ce biti malko duzi i jedino sto jos uvek bez kupanja u kadici,tj.bez kvasenja pupcica i naravno da ga cuvate od infekcije(sterilna gazica)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 17, 2009 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 17, 2009 12:09 pm
Postovi: 3
zaboravih...kao dezinfekciono sredsto najbolji je octanisept,ima da se kupi u apotekama.Povidon,kazu,malko usporava zarastanje rana ali je i on dobro dezinfekciono sredstvo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 17, 2009 9:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Mi smo koristili octanseptik.Isto smo isli na spaljivanje pupka, sto je najgore , ja sam cekala 5 dana patronaznu sestru, jer iz nesrecne gradske bolnice je nisu odmah poslali, ili javili, kako vec.Poslala nas je odmah u Tirsovu i tamo smo isli 5 dana, posle smo sami dezinfikovali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 17, 2009 10:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 06, 2009 3:11 pm
Postovi: 45
HVALA PUNO!ZANIMA ME DALI JE VASOJ BEBI KRVARIO PUPAK I KOLIKO DUGO?PITAM ZATO STO LANI JOS UVEK KRVARI,NE MNOGO ALI KRVARI?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 18, 2009 9:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Koliko se ja secam, ne.Ustvari znate kako, to je bilo ispod gaze, i i nisam mogla da to da otvaram.Znam samo da smo ga vodili 5 dana u Tirsovu, i da su to tamo obradjivali, ne mogu bas najbolje da se setim da li je krvario.posle 5 dana, smo mi to kuci prskali i stavljali posle gazu.U Tirsovoj su nam rekli posle 5 dana da vise ne dolazimo.U svakom slucaju vodite je pedijatru ili pozovite 3237 357, to je halo beba, oni daju savete po pitanju bebironcica, ako vam je problem da idete po vrucini.A, verovatno nista nije strasno.

Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 18, 2009 3:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Čim postoji ranica na pupku koja krvari, to znači da je otvoren put za infekciju. Na vašem mestu, insistirala bih da se ozbiljnije pozabave pupkom vaše bebe. I nije mi jasno zbog čega idete tek na svaka tri dana kada je praksa da se lapisiranje obavlja svakodnevno sve dok se granulom ne povuče. Ne znam, nisam lekar ali bilo bi dobro da potražite i drugo mišljenje.
Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 19, 2009 12:02 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Maj 28, 2006 3:28 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Mi smo imali isti problem. Pupak je krvario i imao granulom. Na Inst.za majku i dete me kritikovali sto nismo dosli pre,a nama patronazna napravila zlo. Isli smo svaki dan i prskali oktanisept pri svakom presvlacenju i sve je proslo ok.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: