Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: zabrinuta mama
PostPoslato: Čet Sep 16, 2010 4:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 18, 2009 10:12 pm
Postovi: 4
Poštovani imam dete od 13g i danas je radio laboratorijskeanalize i ima povećane transeminaze tj.AST-41 a normala se kreće od 15-37 a ALT mu je 47 a normala je 30-65U/L.Dete mi boluje od astme i trenutno koristi Singular a do pre 10dana je koristio i sprej za nos Nazoneks,molila bih vas za mišljenje i šta predlažete da se uradi jer njegova doktorka je rekla samo da se analize ponove za dve nedelje pa bih zato molila neko stručno lice ako je moguće da me posavetuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zabrinuta mama
PostPoslato: Pon Nov 01, 2010 10:44 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Gago na zalost ne mogu da ti odgovorim na ovo pitanje. Pisem jer se trenutno osecam i sama kao vrlo zabrinuta mama, pa rekoh da ne otvaram novu temu.
Pisala sam vec na nekoj drugoj temi, ali da rezimiram ovde:

Pre desetak dana moje dete(devojcica 3,5 godine) je imalo temperaturu 39,8. Dala sam joj deciji Ibobrufen i temperatura je spala. Sutradan temperatura nije isla preko 38,5 ali ni ispod 37,5.
Treci dan je povracala, skoro ceo dan dok joj uvece nisam dala jedan cepic protiv povracanja. Tu noc je popila preko pola litra soka/vode i ujutru je stanje bilo ok. Opet temperatura ali ne veca od 38,5
Peti dan samo temperatura najvise do 39, sesti dan dva puta jako tecne stolice (ali samo dva puta). U principu se ovih dana zalila da je boli stomak. VOdila sam je dva puta kod pedijatra koji je rekao da je sve ok, virus proci ce....
Sedmi dan temperatra 39,3 dam joj opet Ibobrufen i posle 4 sata temperatura spadne na 34,5. Tako je bilo celu noc, jedva ujutru dogurasmo do 36.
Od tada pa do danas (12 dana) ona ima temperaturu 37,1 do max. 38. Pedijatar tvrdi kako su to temperature koje se kod dece smatraju kao normalne. Ja se samo pitam zasto ako je normalno nema 36,6 kao sto ima uvek kad nije bolesna????
Povremeno se zali da je boli stomak, nekada glava, vrat.... ali je generalno ok. Strasno je kenjkava, place od kad ustane dok ne legne za svaku i najmanju sitnicu. Ne znam dal da to povezem sa tim sto nije fit ili je mozda neka faza???

U svakom slucaju razbijam glavu vec danima dal je cela ta prica bas tako bezazlena kao sto mi pedijatar prica (prosle godine njegov kolega nije otkrio upalu pluca koju je dete imalo sva sreca da sam odmah otisla s njom u bolnicu) tako da mi je poverenje u pedijatre ovde koji uvek izuste istu recenicu:virus je proci ce samo, odavno poljuljano.
Sta vi mislite,jel ovo normalno stanje ili biste da je vase dete u pitanju i vi brinule???I sta biste radile? Zadnjih 5 dana nije bila u obdanistu, ali jutros sam je odvela...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zabrinuta mama
PostPoslato: Uto Nov 02, 2010 12:42 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Avg 27, 2010 4:17 pm
Postovi: 66
Drage mame,

Ja svoje dete nemam pa vam ne mogu nista reci iz svog iskustva. Ali bih vam rado ispricala neverovatno iskustvo moje prijateljice i njenog sina tada starog 2,5 godine. Ko ne veruje u cuda, mozda je bolje da ovde prestane sa citanjem teksta. Ovo pisem zbog onih koji zaista traze resenje za svoj problem, a ne nalaze ga vise u lekovima klasicne medicine.
Naime, taj decak je od kada je krenuo u obdaniste imao jako ceste upale pluca, po nekoliko puta godisnje i sve praceno visokim temperaturama. Jednom prilikom se uvece razboleo i pedijatar je predlozio da dete saceka jutro kako bi opet krenuli sa injekcijama. To vece je moje prijateljica po preporuci uzela 8 kapsula prirodnih biljnih proizvoda: 4 je odmah dala detetu i temperatura se normalizovala za nekih 20 minuta. Ujutru je popio preostale 4 i kada su otisli kod pedijatra, covek je bio potpuno zbunjen - od sinocne upale pluca ni traga!

Od tog trenutka pa do danas, proslo je skoro 5 godina i decak vise nije popio nijedan antibiotik u zivotu, jer pije nesto neuporedivo bolje. Njegov mladji brat nikada nije probao antibiotik u zivotu.
Ima zaista puno dece (a i odraslih) koji su svoj organizam preporodili ovim proizvodima. Imam gomilu fantasticnih zdravstvenih rezultata samo u mojoj blizoj porodici, ali sad nije vreme i mesto da pisem o tome.
Za Gaga69 - astma nije neizleciva i upravo kod tog problema rezultati znacajnog poboljsanja se veoma brzo vide.

_________________
1 dinar ulozen u preventivu zdravlja odraslog coveka stedi 64 dinara;
1 dinar ulozen u preventivu zdravlja deteta stedi 200 dinara.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: