Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Aptamil i gladno dete :(
PostPoslato: Pon Jul 29, 2013 10:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 29, 2013 10:33 am
Postovi: 6
Pozdrav,

supruga mi se porodila 19.6, znaci pre jedno 40 dana, i vrlo brzo ostala bez mleka.
Odlucili smo da kao sa prvim detetom (ista prica) krenemo sa aptamilom, i steVan ga je prihvatio bez problema.
Nakon 35 dana na kontroli, napredovao je 1.9 kg (izasao zi porodilista sa 3 kg /50 dugacak) i pedijatar je bio zadovljan, kaze da jeste malo vise ali da je OK.

E sad, moj metabolizam je dosta brz, i i zgleda da je steVan povukao na mene, pa ne znamno sta da radimo. 'Problem ' je jer pojede 120 ml aptamila ali opet nakon 2 sata trazi opet da jede. Nekad uspemo da istermao i da jede na 2.5 - 3 sata, ali dosta cesto, vidimo da je gladan... Komentar mog prijatelja je da je imao isti problem sa aptamilom je da kada je presao na impamil, da mu se dete smirilo i bilo sito duze nego sa aptamilom...
Stevan pojede ne dan oko 900ml, ali izgleda da mu to nije dovoljno (tj. kolicinski jeste, ne moze u cugu da pojede vise od 120) ali izgleda da vrlo brzo svari hranu i da je onda gladan..

Kaki lepo, 5-6 puta na dan, stolica je skorz OK - zute boje, hoce i vodu da pije izmedju obroka.. Sve ukazuje da mu izgleda sastav aptamila slab.

E sad, menjati na Impamil ili dati mu cesce da jede?
Hvala unapred na savetima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aptamil i gladno dete :(
PostPoslato: Pon Jul 29, 2013 1:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Руси својим бебама чим престану да сисају дају млад кефир. Упозорење: у обзир долази искључиво домаћи кефир који се прави код куће уз помоћ тибетанске гљиве. Млад кефир није лако потрефити али уз мало вежбе може. Иначе, млад кефир није кисео.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aptamil i gladno dete :(
PostPoslato: Pon Jul 29, 2013 2:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
Koliko beba ima obroka dnevno?
Probajte sa Impamilom, tata, ako ne prihvata vratite se na Aptamil i malo povecajte dozu, mozda mu je i 5 ml vise dosta.
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aptamil i gladno dete :(
PostPoslato: Pon Jul 29, 2013 2:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 29, 2013 10:33 am
Postovi: 6
Pa zavisi,
8-9..obroka na dan, uglasvnom svaki popije od 110-120ml

Nocas je prvi put spavao cela 4 sata :)

Inace se i nocu budi na 2.5 - 3 sata..Od jutros opet isto, 2.5 sata, gladan :)
Gledamo da mu ne dajemo na krace od 2.5 sata


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aptamil i gladno dete :(
PostPoslato: Sre Sep 18, 2013 3:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Moj dosta mlađi brat je pio Impamil i odlično napredovao. Ja sam mojoj devojčici davala prvo Humanu i nikako nije odgovarala pa sam prešla na Aptamil. On je slabiji ali ga je odlično prihvatila i rešili smo se grčeva. Sad ovaj savet nisam probala, ali evo da ga podelim sa vama. Moj kum je kad je žena bila u bolnici, a beba bila mala kući noću dodavao još jednu kašiku mericu koja je priložena u pakovanju i dete je dobro spavalo, a kada dete bude dovoljno veliko ja sam ubacivala lešnik čokolino, karmelino i frutolino u adaptirano mleko i dete je noću malo duže spavalo.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aptamil i gladno dete :(
PostPoslato: Uto Nov 19, 2013 4:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 04, 2013 12:41 am
Postovi: 2
Moj sin je pio Novalac na preporuku pedijatra, prvo jedinicu pa dvojku, mi smo imali problem da se noću budio i tražio da jede. Normalno je napredovao i nije se gojio ali zbog buđenja smo gledali šta da radimo pa su nam u apoteci preporučili Novalac NF, noćna formula koja se sporije resorbuje iz želuca pa duže traje osećaj sitosti. Stvarno se posle nije budio. Preko dana normalno jedinica ili dvojka pa u toku noći jedan do dva obroka NF i sve je bilo super. Možda treba da probate sa njim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aptamil i gladno dete :(
PostPoslato: Uto Nov 19, 2013 7:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 03, 2013 2:11 am
Postovi: 1
I moje dete je imalo isti problem, samo smo mi bili na Bebelacu. U apoteci su mi takođe preporučili Novalac NF i stvarno sam bila malo sumnjičava, jer nisam mnogo znala o ovim formulama, ali otkako smo počeli da ga koristimo Lana je duže sita. Ranije se noću budila po 4-5 puta, a sada se stvarno retko dešava da se probudi. Danju koristimo Novalac 1, a predveče i uveče joj dam Novalac NF i mirna sam. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aptamil i gladno dete :(
PostPoslato: Sre Nov 20, 2013 10:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 05, 2013 7:46 pm
Postovi: 3
Mi pijemo Novalac AC preko dana a NF noću i skroz nam je dobro :) Ne znam da li zbog mleka, ali samo jednom se probudi noću..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: