Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Neredovna stolica
PostPoslato: Ned Feb 24, 2008 6:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 15, 2005 9:42 pm
Postovi: 101
Da li neko ima iskustvo sa neredovnom stolicom kod bebe od dva i po meseca? Doktor je rekao da se tolerise i do deset dana. Citala sam i tekstove da je to normalna pojava kada se beba hrani iskljucivo majcinim mlekom, ipak, malo sam uplasena. Danas je tacno nedelju dana i jos nije kakio. Podriguje, ispusta gasove, ali nista vise. Da li je mozda preporucljivo dati neki caj?
Protiv grceva pije Plantex i povremeno sirup.
Hvala!
:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 24, 2008 7:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ja sam mojoj bebi dodavala po kasiku mlecnog secera kada bi posle par dana izostala stolica. Uvek je pomagalo (mada sam to uradila samo par puta). Mislim da smo vec ovde raspravljali na tu temu...proveri


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 24, 2008 11:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 15, 2005 9:42 pm
Postovi: 101
Da, ima nesto, ali nisam naisla bas na slican primer.
Osim metode 'toplomerom u guzu' a to bas ne bih. :(
Sutra idemo kod lekara pa cu videti.
Hvala u svakom slucaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 25, 2008 2:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:59 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Majda, moja beba nije kakila samo dva dana i ja sam se onako usplahirena javila doktorki, znas li sta mi je rekla...?
Majcino mleko je 100% svarljivo, tako da je normalno da beba nema stolicu i do 10 dana. Nema razloga za brigu, ako se to produzi, postoje cepici ili gelovi bas za bebe i bice sve u redu :wink:
Mozes eventualno da probas sa malim vezbama, kao za grceve tj. da simuliras voznju biciklom ili da nogice istovremeno ispravljas i skupljas, eventualno da bi malo "proradila" creva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 25, 2008 3:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 15, 2005 9:42 pm
Postovi: 101
Sad smo dosli od lekara. Rekao je da kupimo deciji sirup od smokve i sljive i da mu ga damo veceras pa ako se ne iskaki do sutra, dodjemo ponovo da bi mu izmasirao stomak. A sutra ce biti tacno 9. dan.
Vezbice sam radila i pomogle su toliko da je od njih prduckao.
:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 10:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Majda ne znam da li ste već dočekali "veliki prasak" :D ali da te utešim - rekord moje bebe je 13 dana. Osedela sam čekajući da se pokaki (isključivo je dojena bila u to vreme). Najviše su nam pomogle te vežbe nogicama, a počela je da kaki redovno kad sam počela da joj dajem Nurse Harvey's sirup protiv grčeva. Sad ima 10 meseci i kaki 3 puta dnevno :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 27, 2008 3:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 15, 2005 9:42 pm
Postovi: 101
Hvala na odgovoru, :) , 'veliki prasak' se desio jutros oko cetiri :) ! Deseti dan!
Juce mu je doktor izmasirao stomacic, pa je predvece popio po drugi put sirup od sljive i smokve... i ja sam mu jos kasnije dala cajic od kamilice sa malo secera, ne znam ni sama zasto bas to... (jedan od saveta) ...
Ja sam njemu davala i Plantex i Espumisan a i Nurse...
Posle ovoga sam odlucila da cu se opredeliti za jedan lek a koliko vidim upravo mu sirup Nurse Harveys najbrze pomaze.
A za Plantex sam skoro procitala da ima sedativno dejstvo. Nisam znala.
Cak mi je palo na pamet da mu nista ne dajem, da se oslonom na baby termofor i vezbice...jer, ko zna, mozda bi kakio i bez icega. A grcevi mu nisu prejaki. Koliko sam ja ukapirala, beba koja je na majcinom mleku cisti se putem stolice ili gasova ili sluzi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 27, 2008 11:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:59 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
E, pa cestitamo :D
Nas rekord za sada je tri dana, i nadam se da se nece ponoviti, bas je bila nervozna, a kada je kakila nakon tri dana bila je srecna
Uglavnom, ono sto sam htela da kazem je da joj se stolica proredila (2-3 dnevno, a nekada i 1) od kada nema grceve!
A vezbe, uvek pomazu. Pa i kada odrasli imaju zatvor, prvi savet je sto vise setnje da se razrade creva!
Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 1:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2008 11:04 pm
Postovi: 3
Imam bebu od tri i po mjeseca i prvi put smo imali problem sa stolicom kada je bio star svega nekoliko dana ,nije mogao da kaki po 24 sata i to je za mene bio veliki problem. Kada sam se obratila pedijatru rekao nam je da to nije ništa strašno, da ima bebica koje nemaju stolicu po 7 dana i da se ne brinem.
Ali ja sam tražila savjet od babice koju sam i lično poznavala. Žena mi je rekla da probamo, umjesto toplomjerom, sa bebi sapunom jer nije grub i beba ga lakše podnosi kad se stavi u guzu. To nam je odmah pomoglo i ponovili smo taj metod par puta. Istovremeno davala sam bebi slatki čaj od kamilice, redovno svaki dan i od tada nemamo problema sa stolicom. Čak se desi da počne kakiti poslije nekoliko gutljaja čaja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 11:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Malo je proslo vremena od poslednjeg posta...ali je u pitanju isti problem. Moj bebac koji sad ima 5 meseci i nedeju dana je imao "ne redovne stolice" od 4 meseca...mozda dvaput ...pod tim mislim sa jednim danom zakasnjenja....inace ga samo dojim...
E sad, pre nedelju dana sam mu uvela kasice...i sad vec 4 dan nema stolicu...radila sam mu sve sto mu je i pre pomagalo, masaza, nogice, caj od kamilice...i nista...on samo prducka ko lud, ali da kaki nista...znam da je sve to reakcija na ubacivanje cvrste hrane, ali 4 dana je proslo...na halo bebi su mi rekli da ne brinem do 5 dana..a nakon toga da idem do doktora...inace mu stomacic nije tvrd...danas sam mu dala i malo kasice od sljive i jabuke(domace)...pa cemo videti nocas...a inace kad ispusti "povetarac" jako smrdi, kao odrasla osoba..sve mislim da se ukakio ,kad ono nista...

Eto..ja se izvinjavam na slikovitim opisima...ako neko ima savet, bilo bi super...

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 12, 2008 10:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
Ništa slikovitije od ovoga, a?
Ma, ne znam. Moj je bio (i još ima dva obroka) na adaptiranom mleku i dešavalo se da preskoči i po 4 dana. Naravno da sam ja većinu vremena s njim provodila radeći mu vežbice, masirajući tibicu bar tri puta dnevno... Ma, svašta smo isprobavali. Ne znam za veću kuku od ovoga, ludela sam. Jedan period smo bili redovni jedanput dnevno, no i sada se dešava da preskoči dan. Što mi se učini strašnim, ali je mnogo bolje i lakeš podnošljivo od ona nekadašnja 4 dana.
Elem, sok od suvih šljiva i kašica od njih zna da pomogne. Neka to bude redovan dodatak ishrani. Verovatno ima neku voćnu kašicu (ako nema, onda samo sokić ili sirup), pa nek bude takva.
Ukoliko misliš da je to reakcija baš na kašicu - izbaci na neko vreme kašice. Još je mali i tvoje mleko mu je još uvek dovoljno ;) Za klopu će biti dana.

PS: i ne daj se nagovoriti na bilo kakve metode toplomera, sapuna i sličnih mehaničkih neprirodnih pomagala. On to prosto mora da nauči. Znam da zvuči šašavo, ali sve se uči. Ako bude neophodno pedijatar će ti preporučiti klizmice ili čepiće prilagođene bebinom uzrastu.

Možda mu pomogne budeš li ga npr. držala u čučećem položaju iznad wc šolje (mi to mesecima tako radimo, jer mu je mnogo lakše i manje se muči, a i potpuno isprazni). Vidi kad obično kaki, pa pokušaj u to vreme. Ako uspe uspe, ako ne, drugi put, možda mu jednostavno ne treba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 12, 2008 7:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2008 5:07 pm
Postovi: 272
Ova tema me podsjetila na period kad je moja malena bila beba
Vjerovali ili ne u dobu od oko 4mjeseca se znalo desiti da ne kaki po deset dana , sjecam se kad je bilo prvi put ,,zvala sam njenog dr po 10 puta na dan , a posto nasi dr daju svoje kucne brojeve telefona i mobilne ja sam ovog dr bukvalno proganjala, a on je sve to mirno podnosio valjda covjek navikao
Posto sam dojila uvjek je bio isti odgovor, da je sve ok ,da se djetetu prima hrana i dok jer na majcinom mlijeku nema problema
Nije mi savjetovao ama bas nista sem masaza stomaka ono lagano bebi uljem u pravcu kazaljke sata
I uvjek bi na kraju kakila sasvim normalnu stolicu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 12, 2008 10:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 2:30 pm
Postovi: 51
Lokacija: kairo
Moja beba je imala ovaj problem kad je bila stara svega 40 dana.Hranila se formulom koju sam promenila za drugu formulu i od tada nije imala zatvor do danas.Koristila sam cepice koje sam stavljala u rektum,kupuju se u apoteci. Nikad nisam dozvolila da ne obavi nuzdu vise od 3 dana. Posto je tada bila jako mala cepice sam nozem uzduzno sekla na pola pa ih onda tako stavljala.Zvuci grozno ali je 100 % efikasno,bebi je lakse, nema grceve, nema plakanja, bolje jede...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 13, 2008 12:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
eh..ta kaka..
Peti dan je napokon imao stolicu to poveliku...pa posle toga redovno sve do prekljuce...i evo opet...danas je treci dan...videcemo,pracim pauze sa kasicama...i kad dajem dajem malo, cisto koliko se njemu hoce....
u svakom slucaju, sve se uci u pravu ste (pa i mama)

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 14, 2008 6:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Evo mene posle mesec dana...sa dobrim vestima..posle jos jednog cekanja od 6 dana, nas bebac ima redovnu stolicu, cak i do 2-3 dnevno...na savet nase komsinice pedijatra da mu dajemo dnevno 200ml svezeg soka od jabuke,nismo mogli da odgovorimo,jer nas bebac nece da okusi nista sem sike(sto se tice tecnosti), davala sam mu svaku jutro svezu jabuku....i tako jedno 5 dana, dok mu se stolica nije regulisala....sad jede cak i po dve banane dnevno i sasvim normalno kaki...kad ima malo tvrdju stolicu, obicno kad mu dam meso, sledeci dan mu dam jabuku ili sljivu...i sve ok

Nadam se da ce jos nekom uspeti sa jabukom....

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: