Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: PULSATILLA D 200
PostPoslato: Čet Sep 06, 2007 9:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 29, 2007 10:37 pm
Postovi: 37
Lokacija: Hallein, Austria
Zamolila bi ako neko moze da mi nesto vise kaze o ovim homeopatskim tableticama.
Moja devojcica stara 3 godine dobila je od lekara da ih pije jedanput mesecno 5 tabletica!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 12, 2007 11:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Dragana,

pulsatilla nastaje od SASI(windflower), biljke koja raste u grupi, pa se smatra da je pogodna za decu koja su vezana za roditelje, nezna, osetljiva, placna...Homeopate je preporucuju kao sastavni deo kucne apoteke porodicama sa decom jer se koristi za vecinu bolesti i stanja kod najmladjih poput upale uha, prehlade, glavobolje, vlaznog kaslja sa gustim sekretom, malih boginja, prejedanja, povisene temperature...
Ono sto treba znati jeste da decu nikako ne treba utopljavati, treba im obezbediti svez vazduh, cak i zimi drzati otvoren prozor sto cesce, ne davati im masnu niti toplu hranu, ne terati ih da leze kada su bolesna, ona cesto nisu zedna cak ni kada su febrilna, prija im drustvo, kada su bolesna imaju obilan, gust sekret........ Ovo su sve indikacije(simptomi) za upotrebu pulsatille.

Sto se tice kuglica koje je vase dete dobilo, one spadaju u lekove visoke potencije(izmedju 30-200D) i mogu se davati jednom dnevno. Sto je veca potencija, ucinkovitost je duza. To bi znacilo da se nize potencije daju kod akutnih stanja u kracem vremenskom intervalu, a vise potencije se daju kod hronicnih stanja ili preventivno sa duzim vremenskim razmacima(visa potencija ima produzeno dejstvo).

Ovo je laicko objasnjenje, ali mozda Vam bude od pomoci dok ne dobijete strucnije objasnjenje.


Pozdrav,

_________________
NATASA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 13, 2007 11:35 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 1:59 am
Postovi: 66
natasino je napisao:
pulsatilla nastaje od SASI(windflower), biljke koja raste u grupi, pa se smatra da je pogodna za decu koja su vezana za roditelje, nezna, osetljiva, placna...Homeopate je preporucuju kao sastavni deo kucne apoteke porodicama sa decom jer se koristi za vecinu bolesti i stanja kod najmladjih poput upale uha, prehlade, glavobolje, vlaznog kaslja sa gustim sekretom, malih boginja, prejedanja, povisene temperature...

Uh kakva logika, windflower zato sto raste u grupi znaci da je pogodan za decu vezanu za roditelje LOL
Pa kad bi tako medicina zakljucivala svet bi sad imao oko dve milijarde stanovnika a ne preko 6.
A i ovaj homeopatski "lek" leci sve od upale uha do prejedanja.
Ajde molim vas kazite mi koji clinical trials su sprovedeni na ovom "leku "povodom dokazivanja uspesnosti ovog "leka"? Ko je reglulisao ta ispitivanja? Koja je LD50 ovog "leka"?

_________________
Disclaimer: Dr sa .(tackom) u mom potpisu ne znaci da sam dr medicine. Ja sam samo student medicine i odgovaram samo na pitanja u koja se razumem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 13, 2007 11:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Dear Koki (dr.),

ja sam naklonjena konvencionalnoj medicini, ili kako rece Medical Heretic pripadam grupi ''ALOPATA''.

Post je skraceni prevod teksta preuzetog sa americkog site-a o primeni homeopatskih lekova kod dece.

E, da si pratio Draganine mail-ove shvatio bi da zena zivi u Nemackoj, da joj se pedijatar sluzi veoma neobicnom konvencionalno-homeopatskom metodologijom lecenja, pa bi onda i shvatio da zeni treba POMOC, pre svega SAVET.

Taj isti pedijatar je njeno starije dete lecio AUGMENTINOM posle ujeda komarca, da bi zatim zakljucio kako se ipak radi o ROSEOLI, pri tom joj rekavsi da ona nije zarazna??? i da nema opasnosti po dvomesecnu bebu koja je takodje clan domacinstva. E, onda joj je prepisao pulsatilla 30, homeopatski lek itd........ Dakle prica je daleko slozenija od postavljenog pitanja u okviru ove teme.

E, i da si se osvrnuo na njenu pricu, shvatio bi da dragana nije u potpunosti zadovoljna sistemom lecenja koji joj je nametnut, a ja kao medicinski laik i roditelj sam joj pre svega ponudila KONKRETAN ODGOVOR na njeno pitanje bez tendencije da joj kazem da je to sto njen pedijatar radi DOBRO ili LOSE.

Tu ste ipak Vi lekari, ili buduci lekari, kako god, da nam skrenete paznju na cinjenice i zablude.

Pozzzzzzzz,

_________________
NATASA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 13, 2007 1:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Potkrala mi se greska, dragana21 zivi u Austriji, a ne u Nemackoj.

_________________
NATASA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 13, 2007 2:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Dragana, postoji li mogućnost da promeniš pedijatra ili se bar raspitaš da li u gradu u kome živiš radi lekar pedijatar koji je diplomirao i specijalizirao u Beogradu, Zagrebu, Novom Sadu,nebitno....
Sve najbolje
Ksenija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Draga Natasa,
PostPoslato: Čet Sep 13, 2007 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 29, 2007 10:37 pm
Postovi: 37
Lokacija: Hallein, Austria
jos jednom ti se zahvaljujem.Prvi deo poruke mi je mnogo toga objasnio, jer je i sam lekar rekao da je moja devojcica hiper senzibilna, i stvarno je jako vezana za mene.
Kao sto sam vec rekla ni ja nisam strucnjak iz oblasti medicine, ali me jako zanima sve sto je vezano za decu,posebno kad je rec o lekovima koje im dajem, jer boze moj nisam ih rodila da nekome sluze kao pokusni kunici.
Da malo pojasnim celu situaciju, ovde je tako svi disemo isti vazduh,jedemo istu hranu, ali je procenat mortaliteta "gastarbeiter"-a puno veca nego domaceg stanovnistva, postavlja se veliko pitanje otkud to, i neretko se desava da se lekarima potkradaju greske koje kostaju zivota.
Samo jedan primer devojcice, koja je posle kupanja na bazenu dobila visoku temperaturu, bila je kod svog lekara(ovde je takav sistem svi imaju kucne doktore, a kad je stvar urgentna onda se ide u bolnicu), koji joj je dao samo cepice MEXALEN i dijagnoza je bila "da je malo udarilo sunce" da bi sledeceg dana dete umrlo od meningitisa.(Inace roditelji devojcice su iz Makedonije), to je samo jedan primer nazalost nije usamljen!
Iz tog razloga zelim da znam , pa makar i laicko objasnjenje znaci mi , i tebi jos jednom hvala i kao coveku i kao majci.
A dr.Kokija molim ako zna nesto vise o ovim tableticama da mi strucno objasni, jer kao sto je Natasa vec i rekla i ovako sam imala dovljno problema.
Ksenija da i tebi odogovorim , Salzburg jeste veliki grad ali nema ni jednog naseg pedijatra nazalost, inace nas decji doktor je i bolnicki doktor , znaci sve bebe koje se rode on pregleda i poznat je kao veliki strucnjak ali ne znam ipak sam sigurnija kad su u pitanju nasi doktori.
Hvala Vam svima i sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Draga Natasa,
PostPoslato: Čet Sep 13, 2007 10:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 29, 2007 10:37 pm
Postovi: 37
Lokacija: Hallein, Austria
jos jednom ti se zahvaljujem.Prvi deo poruke mi je mnogo toga objasnio, jer je i sam lekar rekao da je moja devojcica hiper senzibilna, i stvarno je jako vezana za mene.
Kao sto sam vec rekla ni ja nisam strucnjak iz oblasti medicine, ali me jako zanima sve sto je vezano za decu,posebno kad je rec o lekovima koje im dajem, jer boze moj nisam ih rodila da nekome sluze kao pokusni kunici.
Da malo pojasnim celu situaciju, ovde je tako svi disemo isti vazduh,jedemo istu hranu, ali je procenat mortaliteta "gastarbeiter"-a puno veca nego domaceg stanovnistva, postavlja se veliko pitanje otkud to, i neretko se desava da se lekarima potkradaju greske koje kostaju zivota.
Samo jedan primer devojcice, koja je posle kupanja na bazenu dobila visoku temperaturu, bila je kod svog lekara(ovde je takav sistem svi imaju kucne doktore, a kad je stvar urgentna onda se ide u bolnicu), koji joj je dao samo cepice MEXALEN i dijagnoza je bila "da je malo udarilo sunce" da bi sledeceg dana dete umrlo od meningitisa.(Inace roditelji devojcice su iz Makedonije), to je samo jedan primer nazalost nije usamljen!
Iz tog razloga zelim da znam , pa makar i laicko objasnjenje znaci mi , i tebi jos jednom hvala i kao coveku i kao majci.
A dr.Kokija molim ako zna nesto vise o ovim tableticama da mi strucno objasni, jer kao sto je Natasa vec i rekla i ovako sam imala dovljno problema.
Ksenija da i tebi odogovorim , Salzburg jeste veliki grad ali nema ni jednog naseg pedijatra nazalost, inace nas decji doktor je i bolnicki doktor , znaci sve bebe koje se rode on pregleda i poznat je kao veliki strucnjak ali ne znam ipak sam sigurnija kad su u pitanju nasi doktori.
Hvala Vam svima i sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 14, 2007 1:02 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 1:59 am
Postovi: 66
Ja moram da vam se izvinim jer stvarno nisam mnogo upoznat sa vasim problemom tako da mogu samo da izvlacim zakljucke iz onog sto ste vi u ovom postu rekli. Ali pokusacu da vam pomognem.
Ja sam isto kao dete bio i hiperaktivan i hipersenzibilan. Znaci nisam spavao ni 4h dnevno a bio sam bolestan svakih 15 dana tako da su me kljukali sa svim mogucim lekovima i cak slali kod psihijatara(kao dete) pa i do neurologa i na kraju se sve svodilo na novim lekovima i lekovima. Na kraju su moji prosto prestali da me vode kod lekara i da mi daju injekcije i lekove i ja sam se od tada razbole mozda 3-4 puta i to nesto sitnije kao prehlade. Tako da mislim da je najbolje da prepustite detetu da samo izgradi imunitet ako je nesto manje u pitanju i ako doktori ne mogu da pronadju sta je(sto u vecini slucajeva znaci da nije nista).
A sto se tice homeopatskih lekova. Zvanicna nauka je dokazala da j u tome samo H2O. Jer kad oni uzmu jednu kap substance A i bace u 10ml H20 pa promuckaju, pa uzmu kap odatle pa bace u novih 10ml H2O pa promuckaju.... i tako 100 puta, na kraju ostane samo voda. A mnogi naucnici su potpuno izgubili sav kredibilitet pokusavajuci da dokazu da homeopatija funkcionise, niko nije uspeo da dokaze. A logika sa windflower ili tako nesto je mnooooogo pogresna, dacu vam primere.
1.Dodje pacijent a oni mu nadju rak i onda zakljuce da se rak vadi mrezom u slanoj vodi pa mu prepisu da se kupa u slanoj vodi i da se obmota mrezom.
2. Dodje pacijent sa upalom grla a oni kazu:"Kad se nesto zapali znaci da vatra gori a vatra se gasi vodom, pijte sto vise hladne vode".
3. Neko ima slabo srce a oni kazu, ah pa bambus je jak, znaci jedite bambus da ojacate srce.
Ovo su sve hipoteticke situacije ali vidite koliko je takvo razmisljanje pogresno.
Ja se ponovo izvinjavam sto nisam upoznat sa simptomima vaseg deteta ali ako stvarno mislite da nesto nije u redu dajte mi simptome pa cu ja da ucinim sve sto mogu da saznam nesto. Znaci da konsultujem sve knjige i da pitam sve pedijatre koje poznajem.

_________________
Disclaimer: Dr sa .(tackom) u mom potpisu ne znaci da sam dr medicine. Ja sam samo student medicine i odgovaram samo na pitanja u koja se razumem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 14, 2007 1:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Dobro nam došao, dr.koki!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav svima,
PostPoslato: Pet Sep 14, 2007 10:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 29, 2007 10:37 pm
Postovi: 37
Lokacija: Hallein, Austria
dr.Koki, unapred se zahvaljujem na Vasem razumevanju i zelji da mi pomognete.Vise ni ja sama ne znam da li postoji problem kao sto kazete ilie to sve sastavni deo zivota deteta.
Kso sto sam vec rekla Gloria je hiper senzibilno dete, jako je vezana za mene, toliko da ja imam osecaj da je to vec opsesija, posebno otkako smo dobili drugo dete.
Ona je dete koje se mora moliti za sve, apetit joj je jako los , znaci svaki zalogaj koji pojede moramo joj nutkati, moliti je ili jednostavno uzme i drzi ustima po par sati.
Kad je rec o bolestima, pa i najmanjoj prehladi jako testo podnosi i obicno se sve zavrsava visokim temperaturama, povracanjem ne znam da li je to nesto u genetskom kodu, obzirom da am i ja bila stalno bolesna (bronhitis) kao mala, toliko sam inekcija primila da sam postala imuna na pencilin.
Jos jedan faktor kao sto sam vec i rekla u temi ODVIKAVANJE DETETA OD PAMPERSA, ona je skoro 3 godine, a ne zeli na nosu.
Inace je jako pametna, svesna je svega ali jednostavno nece, dete koje sa svoje 3 godine vec govori dva jezika, razmislja u nekim situacijama kao odrasli nece na nosu.
Iz tog razloga sam posetila doktora imala duzi razgovor sa njim, tipa da me sve ispitivao , od toga cega se plasi( plasi se mraka i kerova), do toga na kojoj strani spava (na desnoj ) i stalno trazi moju ruku dok spavam,jos dok je bila nmala oko godinu dana , jedna devojcica je jako ogrebala i ona je dobila takav strah od dece da je bukvalno bezala svaki put kad neko dete pokusa da joj se priblizi, sto se toga tice stanje se malo popravilo ali jos uvek drzi distancu.<inace uopste nije agresivna i nikad nije drugom detetu otela igracku ili neko dete udarila.
Ne znam da li je bitan faktor ali ona se u poslednje vreme jako znoji, posebno uvece kad legne da spava.
U sobi nije vruce, znaci temperatura je negde oko 2o stepeni , prvi sana kad je uhvati obavezno je mokra.Ujutro prvo sto uradi kad se probudi pre pranja zuba i umivanja ona pije caj obicno popije celu solju 2 dl.
Iz tog razloga smo dobili te tabletice PULLSATILLA D 200, kao sto sam vec rekla nas decji lekar je homeopata i bas sve leci tim tableticama.
Nadam se da sam rekla sve sto je bitno i jos jednom vas molim za Vasu strucnu pomoc.
Nadam se da cemo uspeti zajedno da nesto ucinimo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 14, 2007 10:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Dragana,

obzirom da je situacija takva kakva je, moja topla preporuka je da se za savet iz prve ruke obratis Dr. Tanji Vukomanovic, prati linku http://www.yumama.com/pitajte/strucnjak.php?s=3, pa postavi pitanje. Ona i njen suprug Goran su zaista sjajni pedijatri, urednici su casopisa ZDRAVO DETE, a pisu clanke i za casopis MAMA. Isti sistem savetovanja funkcionise i na site-u roditeljhttp://www.roditeljportal.com/p ... jatra.aspx, a i na site-u cybermed.

Sto se tice homeopatije, onaj ko je iole pratio moje postove, shvatio bi da nisam pristalica ove metode lecenja ili prevencije, ali je apsolutno i ne iskljucujem za ona stanja koja ne zahtevaju dejstvo konvencionalne medicine. Zasto bi covek pio kafetin ili brufen, ako recimo postoji ucinkovito sredstvo na biljnoj osnovi, a delotvornost je ista. Valerijana se koristi decenijama za neuroze i glavobolje, a nekima uspesno zamenjuje i cuveni bensedin! Dakle, takvih primera ima mnostvo i u tom smislu ne bih omalovazila znacaj homeopatije.
Ono sto predstavlja GLAVNI PROBLEM jeste ISKLJUCIVOST!!! Kako rece Medical Heretic, ''ALOPATE''omalovazavaju homeopatiju, a HOMEOPATE konvencionalnu medicinu, tako da se mi LAICI nalazimo u sredini izmedju dve vatre, trudeci se svim snagama da nasim malisanima obezbedimo najbolje uslove lecenja. Kako?! to je vec nas problem.

I mene kao i tebe zanima sve sto je vezano za decu, pa sam iz tog razloga, a povedena ''kritikama'' homeopata u temi vakcine, kupila nekoliko knjiga o homeopatiji (ukljucujuci izmedju ostalih H.Vels, Homeopatija za decu) iscitala, razmislila i zakljucila da mi ZDRAV RAZUM ne nalaze da se u potpunosti ''okrenem'' njenim postulatima. Jedan od razloga je bas i citiran iz gore navedene knjige u temi vakcine, gde sama autorka kaze da se homeopatske ''vakcine'' ponekada proizvode i od samih VAKCINA, ''PRECISCENIH'' naravno!!!

Kako bilo, gresaka ima svuda, i bice ih uvek. Svi smo svesni cinjenice da ni zavrsen medicinski fakultet, kao ni prefiks dr. nije uvek garancija da cemo dobiti adekvatnu pomoc. Isto je i u svakoj drugoj profesiji, ''jedino'' je razlika u tome sto greske, nepaznja, nezainteresovanost... u pojedinim drugim profesijama nece direktno dovesti do smrtnog ishoda ili trajnih posledica po zdravlje coveka, a to bas i nije mala stvar!!! Dakle, i u izboru lekara mozemo napraviti marginalnu gresku, bas kao i prilikom izbora homeopate. POENTA je da ne treba biti ISKLJUCIV!

P.S. Mislim da ce se i dr. koki sloziti da nije redak slucaj da se po nasim DZ virusne infekcije lece neadekvatnim i bespotrebnim antibioticima, kao i da se laboratorijskim analizama za utvrdjivanje prirode infekcije pribegava samo u slucaju krajnje nuzde.

Pozzzzzzzzzz

_________________
NATASA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 14, 2007 1:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 1:59 am
Postovi: 66
@dragana21
Moje licno misljenje je samo da je dete previse vezano za vas. Znaci pokazali ste da cete svaki put kad pocne da stuca vi da trcite oko nje i da je drzite i da je mazite i da jurite po lekarima. Pa ona ne moze da se odvoji od vas ni dok spavate. Morate da je molite da jede, da je molite da kaki i da piski, dopustate joj pampers sa tri godina. Jos kad ste dobili drugo dete ona se toliko uplasila da je morala da pojaca svoje simptome da bi je vise primecivali. Ja sam malo dosadan sa mojim primerima i pricama ali moram da vam dam nekoliko.

Neki visoki drmaros iz slobine vlade je dobio dete sa njegovom zenom. To je rodjak od jedne moje drugarice. Dete su svi mazili i pazili i obozavali i za svako kasljucanje dovodili doktora kuci. E pa naravno dete se toliko prilagodilo tome da je stalno bilo bolesno, stalno plakalo, stalno temperature, povracanja. Oni kako su imali veze(drmaros u slobinoj vladi) su dete proveli kroz sve specijaliste. Dete je proslo i CT i MRI i sve moguce preglede koji postoje u nasem zdravstvu. Doktori su prepisali sve moguce lekove ali nista nije pomagalo. Poceli su caki da ga vode i po evropi, obisli su sve najpoznatije pedijatre u evropi koji su pored toliko nalaza i simptoma bili potpuno zbunjeni i nisu nasli nista. Cak je bila i planirana ekplorativna operacija na detetu, ja ne znam koji je idiot to zakazao. E pa na kraju oni odvedu dete kod pokojnog Dr. Terzic-a u Nisu. Pogleda on dete i poprica sa njima i pita ih jer imaju oni neko selo tj. jer ima dete babu i dedu u selu. E pa posto se ispostavilo da ima babu i dedu u selu on im je preporucio da samo ostave dete u selu babi i dedi na mesec dana, bez lekova, bez icega. A ako se nesto desi on ce licno da dolazi u selo da pregleda dete. Oni su se nekako odlucili da to urade i ostavili dete na mesec dana. Dete je plakalo prvih nekoliko dana, imalo tempereature i ostale simptome, e posle 10-tak dana nista. Vise se nikad nije razboljevalo osim obicnih kijavica. U pitanju je da nije bilo mame i tate da jure oko deteta, jos je tu bila stoka i razlicite bakterije pa je dete razvilo i imunitet. Oni stvarno nikada vise nisu imali problema.

Moji jedni kucni prijatelji isto tako maze i paze dete. Za svaki prolivi kijanje i stucanje dete ide kod lekara. Svaki minut je gladna i mora u istom trenutku da jede pa makar i celu cokoladnu tortu. Ne sme da pere kosu ako je hladno napolje, iako su u veoma toplom stanu. Pokriva se sa jorganima i u najtoplijim nocima, prozor slucajno da se ne otvori. Sme samo mlaku vodu da pije, sladoled nikada ne sme. E dete je toliko vezano da evo u deset godina ne sme sama da izadje ispred zgrade. Mesec dana su baba, mama i tata morali da sede sa njom u skoli kad je posla. I sad joj se stalno desava da place u skoli. Stalno je bolesna.

Ja mislim da ste shvatili poentu moje price.
Prestanite vec jednom da jurite oko deteta. Ako imate selo odvedite ga tamo, ostavite ga tamo mesec dana. Bez vas i muza. Neka bude sa babom i dedom i kazite im da ne jure oko njega. Mora da se odvoji od vas, mora da izgradi imunitet i da prestane da zavisi od nekog. Ja razumem da je mala ali ako nastavite ovako napravicete ogromnu gresku. Moj jedan rodjak je tako stalno timaren, stalno bio bolestan, svi su jurili oko njega.... Evo ga sad od zatvora do zatvora, tezak narkoman. Dok je njegov brat bio potpuno ostavljen da se bori sam za sebe pa se evo sad ozenio, ima stalan posao, sagradio kucu.... Razmislite malo o ovome.

_________________
Disclaimer: Dr sa .(tackom) u mom potpisu ne znaci da sam dr medicine. Ja sam samo student medicine i odgovaram samo na pitanja u koja se razumem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozz svima,
PostPoslato: Sub Sep 15, 2007 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 29, 2007 10:37 pm
Postovi: 37
Lokacija: Hallein, Austria
hvala lepo svima koji su se potrudili da mi pomognu da saznam nesto vise u vezi ovih famoznih tabletica, tema se malo prosirila,pa sigosmo i do zatvora!
Dr. Koki nazalost nemamo babu i dedu na selu vec u N.Sadu a to nam je 1000 km. daleko , tako da to malo teze ide, uglavnom hvala na dobronamernim savetima, dete jeste malo na svoju ruku, ali u sustini su sva deca takva.U svakom slucaju sigurno niste roditelj pa zato imate takvo razmisljanje,a ja imam takav osecaj kad bi dete dala nekom drugom da ga cupa iz "tog stanje"da sam podbacila kao roditelj, sto bi u svakom slucaju bio poraz za mene.
Obavila sam neke strucne razgovore i uglavnom se sve svodi na to da je to prolazna faza u zivotu svakog deteta, neko ima fazu agresije, neko povucenosti ugolavnom kao sto ni svi ljudi nisu isti tako ni deca.
Sto se tice homeopatije ja je ne iskljucujem , na licnom primeru sam osetila da nekad itekako pomaze, kao sto rece natasa, a pravi manju stetu od hemijskih lekova!
I Natasa bila sam na linku roditeljportal.com odlican je , a kontaktirala sam i jednog naseg pedijatra i uverio me da ce sve biti ok., sto se tice tabletica apsolutno se slaze sa potezom naseg doktora, a vreme ce pokazati.
.POzdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 17, 2007 12:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Dragana,

nije Vase dete ''na svoju ruku'', vec je prosto DETE! Svako ko je bio DETE i ko je sada roditelj vise od jednog deteta zna da iako od istih roditelja, braca i sestre NIKADA nisu istog genetskog koda, vec su dva bica razlicitih interesovanja, emocionalne strukture, fizickog izgleda......


Sva su deca OSETLJIVA i NEZNA, neka manje, neka vise... Roditelji su tu da prepoznaju njihove potrebe i pomognu im da prevazidju razlicite faze u odrastanju. Licno nisam za varijantu UTRAPITI DETE BABAMA I DEDAMA kako bi se osamostalilo ili ispunilo neki ''zacrtani'' cilj! Oni su tu da decu pomaze, vole, ponekada pomognu ali nikako i da ih VASPITAVAJU! Njihova MISIJA u tom pogledu je zavrsena nasim osamostaljivanjem.


Mislim da je hipersenzibilno dete daleko bolje orijentisati na razne psiholoske radionice, vrtic, sportske aktivnosti namenjene deci i uz strucnu pomoc im omoguciti da postanu emocionalno stabilni i nezavisni.

Ja se slazem da ima dosta primera prekomerne i kontraproduktivne paznje roditelja u odnosu na decu, ali isto tako postoji i niz drugih faktora koji uticu na deciju ''RAMAZENOST''. Potpuno je normalno da u Draganinoj situaciji dete odbija nosu iako ima tri godine, da je osetljivije i nesigurnije od druge dece obzirom da je ''PROSLO'' kroz fazu mamine trudnoce i dolaska konkurencije u dom!!! Ja bih trenutno stanje opisala kao dodatnu preosetljivost na novonastale uslove zivota, dakle fazu koju ce nakon nekog vremena potisnuti sledeca, i tako u krug... Savet tipa odvojiti dete iz porodice kako bi se ''prevaspitalo'' i ''ukrotilo'' smatram najnizim oblikom vaspitanja i nesposobnoscu pojedinca da se suoci i izbori sa ''problemima'' koje svako dete neminovno prate.

Sto se tice TEME, odnosno HOMEOPATSKIH kuglica PULSATILLA D200, ja licno nemam iskustva sa njima niti drugim homeopatskim preparatima, ali kada bih bila u situaciji koja ne zahteva medikamentoznu terapiju, svakako bih se odlucila za neku alternativnu varijantu zasnovanu na biljnoj bazi. Priznajem da mi je bilo veoma cudno da jedan lekar da augmentin, pa onda homeopatske kuglice ali verovatno da za to postoji neko logicno opravdanje, kao i za podatak da exantema s. nije zarazna.


Pozzzzzzzzzzzzzzz

_________________
NATASA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: