Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Postavljanje granica kod dvogodisnjaka
PostPoslato: Sre Jul 04, 2007 9:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
Ne znam kako da pocnem osim onog obicnog DECA SU MI RAZMAZENA. Bili smo na moru pre dve nedelje i desila mi se najgora nocna mora, pored prodavnice sa igrackama jedna mi se zakacila za nogu a druga je legla ispred radnje i uz silnu vrisku i suze su pocele da traze da im kupim sve. Izignorisala sam sve to obisla ih da bi ona koja je lezala ustala optrcala oko mene i ponovo legla na zemlju par metara dalje.
Dosli smo kuci, sad imam i naredjenja da ustanem, ako necu odmah vriste, padaju u histeriju. Oca ne knstatuju u takvim napadima, jer se on lepo izvuce i ode u kupatilo, pa ostajem sama da se borim. Ono sto ispravim za vikend, saceka me u gorem obliku sledeceg, jer ih preko nedelje cuvaju babe i dede (u Vrticu nema mesta, prosle godine smo morali da ih ispisemo jer su dva meseca konstantno bile bolesne).
Ima li neko ideju da li je ovo samo ispitivanje granica dokle smeju da idu, ili su vec postqvile svoje granice i kako se ponasati?

_________________
double trouble is my life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Sre Jul 04, 2007 9:56 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2006 4:51 pm
Postovi: 54
Mislim, da Vasa decica ispituju krajnju granicu, do koje mogu da idu...Ne treba im tolerisati, treba biti autoritativan, nikako batine.Najbolje je ignorisati ih, u momentima napada besa...Ako ni to ne uspe, uskratiti im ono sto najvise vole...neko vreme...

Nije lako vaspitavati decu, treba puno truda, zivaca i strpljenja...
Imam dva mala indijanca....ljubi ih majka...nestasni su, ali ih nikada ne tucem...Treba ih puno maziti, paziti, ali njavaznije od svega, u danasnje vreme, roditelji malo provode vremena sa svojm decom...Ja ostavim peglanje, spremanje i usresredim se na igru sa decom...Uvece skuvam...a imam jednu zenicu koja mi pegla jednom nedeljno...

BUDITE SA SVOJOM DECOM, STO VISE I STO KVALITETNIJE PROVODITE VREME SA NJIMA :wink:

_________________
Bojan i Milan...mamine maze!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 04, 2007 4:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
Ma nisam ni ja za batine, mada me ponekad stvarno dovedu do ludila, ali izbrojim do 10, kucne poslove obavljam kad spavaju, a autoritet, ocigledno da ga nemam :oops:

_________________
double trouble is my life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 04, 2007 6:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Ovo sigurno nije dobar metod, al moram da ga napisem :lol:
Moj stric je bio uzasno nemirno i histericno dete. Kad je imao oko 2-3 godine, nesto mu nije bilo po volji pa se bacio na pod i histericno se drao, bacao, vristao. Njegov otac je samo uzao kofu mlake vode i polio ga. Od tad-ispada vise nije bilo :lol: I eto izrastao u zdravog i pravog coveka :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 04, 2007 10:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 7:08 pm
Postovi: 52
Veki, bilo bi glupo da te savetujem jer ja imam bebu i ne znam sta me ceka niti kakav cu ja biti roditelj, ali jedno znam da cu se okruziti svim mogucim knjigama o decjoj psihologiji!!!
Ma, citacu sve moguce na tu temu sto mi dopadne saka jer smatram da je jako tesko gajiti i vaspitati dete a da pri tom ono bude svoje a ne plod neke moje frustracije.
Eto, jedino to mogu da ti savetujem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: