Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Da li je moguće dobiti kandidu od mleka?
PostPoslato: Ned Jul 01, 2007 7:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 18, 2007 1:43 pm
Postovi: 23
Moj dvogodišnji sin imao je kandidu u stolici i mi smo to kao izlečili.Dok smo se lečili mleko smo grejali na šporetu a sada smo počeli ponovo da ga grejemo u mikrotalasnoj .I sve se opet ponavlja,opet retke i sluzave stoliceDa li to ima nekakve veze? Ili smo mi to umislili?Ponovo pijemo nistatin i nadamo se da će sve to brzo da prođe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 01, 2007 8:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Kandida voli kravlje mleko zato ga treba izbegavati tokom borbe s njom. Gde grejete mleko nema nikakve veze. Da li su vam uopšte predložili dijetu pored nistatina? Da li je mališa posle terapije pio neke dobre probiotike (pri tom ne mislim na komercijalne jogurte i slične napitke)? Jako je važno vratiti u ravnotežu crevnu floru. Sasvim je moguće da su se gljivice ponovo previše razmnožile. Ali možda treba proveriti da nije razvio intolerancu na laktozu ili alergiju na kravlje mleko. Borba s gljivicama nije nimalo jednostavna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 04, 2007 5:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 18, 2007 1:43 pm
Postovi: 23
Padalo mi je više puta to na pamet ali nikako ne možemo da izbegnemo mleko(sada ga pijemo samo pred spavanje).Trenutno pijemo Pancef,Nistatin i Liobif.I na dijeti smo ali je jako teško tako malom detetu objasniti da ne sme sve da jede-ponekad jedemo i ono što ne treba.I rečeno mi je da bi trebalo da popije bar jednu čašu jogurta dnevno.A što se lečenja tiče znamo da će trajati malo duže.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 05, 2007 6:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
cokavac je napisao:
I na dijeti smo ali je jako teško tako malom detetu objasniti da ne sme sve da jede-ponekad jedemo i ono što ne treba.


Odluka o tome šta će dete jesti je isključivo roditeljska. Dvogodišnje dete ne može i ne sme da odlučuje šta je dobro za njegovo zdravlje. Moja ćerka je takođe imala dve godine kada smo uveli protigljivičnu dijetu. Ključno je bilo da sam joj umesto onoga što ne sme ponudila nešto što je smela da jede. Najteže je bilo nekih mesec dana kada je od voća smela da jede samo kisele jabuke, limun, grejpfrut i kiseli kivi, ali pregurali smo i to. Čak je bilo i smešno kada joj je bilo ponovo dozvoljeno svo voće kako je odbila ponuđenu bananu u vrtiću jer je bila navikla da ona to ne sme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Gljivice kod devojcice
PostPoslato: Uto Avg 26, 2008 3:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Mojoj 15-to mesecnoj devojcici su se pojavile gljivice na ribici i pomalo na guzi. Na guzi (samom cmaru) ih je imala vec dva puta ranije i kremom su brzo nestajale. No nikada se nisu pojavljivale na ribici, ovo je prvi put. (doduse idemo redovno na bazen, preporuceno nam je to zbog njenog problema sa kukom, pa je moguce da ih je i tako pokupila)

Dobile smo od lekara kremu protiv gljivica, ali me brine sto za 3 dana putujemo na more. Da li ce morska voda to jos vise razdraziti ili je peci ako se do tada ne smire?
Znam da za kandidu treba izbegavati slatko i mleko (ona doduse pije formulu), posavetujte me sta jos treba izbegavati a sta je dobro u borbi protiv gljivica! Hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: