Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: temperatura 9 dana molim za savet
PostPoslato: Čet Okt 09, 2008 11:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 11:18 pm
Postovi: 6
Pocelo je sa temperaturom jutarnjom od 38 , zatim je usledio proliv i od lekara dobijamo Amoksiklav jer je bilo kao crveno gralo. To je trajalo 2 dana zatim tri dana je nije bilo. Pa ponovljena ali uglavnom 37,5 do 37,8 pa opet je nije bilo dav -tri dana .Odlazak kod lekara i diobijen sirup Cedax, dva dana bez temperature i veceras evo je opet. Molim vas ako neko ima bar malo pojasnjenje bila bih zahvalna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 10, 2008 12:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Moguće je da su potpuno promašeni antibiotici posebno ako nije uzet uzorak stolice, mokraće, brisevi nosa, grla, pa da se na osnovu antibiograma može ciljano delovati na bakteriju koja je, pretpostavljam, napravila problem. No, pošto je dete pod antibioticima mislim da sada i nema svrhe uzimati briseve...ali se obavezno konsultujte sa pedijatrom.
Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 10, 2008 2:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 18, 2008 10:50 pm
Postovi: 149
A koliko je dete?Maloj deci rektalno merena temperatura tek ako predje 38,5 treba da se skida.Ja imam sina od 6 godina i pre neki dan mi je pedijatar rekao da sve sto je ispod 38 ne treba da skidamo.Ima li dete i dalje proliv?Da niste pokupili i neki stomacni virus jer sad im je sezona?
Kod stomacnih virusa koji su praceni prolivom i povracanjem obavezna je i visoka temperatura.

_________________
Vi vrijedite onoliko-koliko ste drugima potrebni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: temperatura 9 dana molim za savet
PostPoslato: Pet Okt 10, 2008 8:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
pozzz
isto je tako bilo i sa mojim sinom,maja meseca.nedelju ipo dana mu je temperatura bila od 37,5 do 38 pa nema temperaturu i tako u krug.nisam mu davala nista da bih mu spustila temperaturu,imao je i prolivkaste stolice,(uvela sam mu dijetu i davala probiotik), i crveno grlo.doktor mu je prepisao antibiotik ,sad i ne znam vise koji ali vec pri kraju druge nedelje mu je temperatura skocila na 39,5 do 40.zaglavili smo u bolnici,zato sto mu je bio prepisan pogresan antibiotik,bez predhodno uradjenih briseva.dete mi je dobilo gnojnu anginu i neku crevnu infekciju.
ne zelim da te uplasim ali trk ti opet kod pedijatra na detaljnije pretrage(ako sada ima svrhe,zbog uzimanih antibiotika)!cisto da neka bakterija ne napravi vecu stetu!!!!

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 12, 2008 6:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 11:18 pm
Postovi: 6
naravno da smo bili jos dva puta kod lekara posle svega. mislim da me posmatraju kao histericnu mamu. bili smo juce, u subotu dali su nam da izvadimo krv i uradimo mokracu jer je on opet imao temperaturu . imao je nocas a rezultati su nam tek sutra zbog vikenda.inace je zivahan i pored svega u sustini lepo jede tako da me svi tese jer sam ja pocela da mislim da se nesto ozbiljno desava sa mojim deteto. hvala svima


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: