Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: AV blok
PostPoslato: Čet Nov 09, 2006 1:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 06, 2006 11:17 pm
Postovi: 38
Lokacija: bgd
Nedavno sam na pregledu kod kardiologa od doktora dobio objašnjenje da mogu "da slobodno mogu da zaboravim na AV blok 2. stepena i da nastavim sa normalnim životom kao i do sada". Na moje pitanje čega bi trebalo da se pridržavam i da li mogu da se bavim sportom, tj. da li fizički napor može da mi naškodi, doktor je odgovorio da nema opasnosti što se tiče fizičkog napora i da nema neki poseban savet šta bi trebalo da radim, a šta ne, a što bi eventualno uticalo na AV blok.
Na pitanje da li mogu da očekujem poboljšanje ili pogoršanje u budućnosti, doktor je rekao da se može očekivati samo poboljšanje!? [b]
Mene zanima da li je doktor bio u pravu i da li je zaista moguće da tokom vemena dođe do gubljenja AV bloka samog od sebe s obzirom da mi nije dao nijedan savet na koji način bi ja svojim načinom života smanjio rizik, a kamoli doveo do toga da se AV blok izgubi?
I ovaj doktor kao i par njih pre njega su mi rekli da mi trenutno nije potrebna terapija.
Molio bih mišljejne još nekog doktora u vezi ovog problema.
Zahvaljujem se na dosadašnjim odgovorima i savetima, pre svega dr Ivici.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 09, 2006 10:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Zaista nisam siguran da je moguce da se AV blok izgubi, za 12 godina prakse to nisam video, ali da nije opotrebna terapija - pod uslovom da ne postoji puno ekstrasistola - nije. Pitanje za razmisljanje: jeste li primetili koliko kardiologa pusi, ili je debelo, ili i jedno i drugo? :wink:

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 10, 2006 6:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 06, 2006 11:17 pm
Postovi: 38
Lokacija: bgd
Šta je to ekstrasistol i do kakvih komplikacija može dovesti ako ga ima puno?
Što se tiče primedbe u vezi kardiologa, na žalost potpuno ste u pravu. Veliki broj lekara uopšte izgleda vrlo nezdravo. Veliki je problem što bolesnik ponekad nema izbora i jednostavno mora da dopadne u ruke doktora koji samom svojom pojavom izgleda bolesnije nego njegovi pacijenti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 10, 2006 11:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Estrasistole su prevremene, dopunske, "visak" (ekstra) srcane kontrakcije. Ako ih ima po nekoliko u salvama ili ako se posle njih pojavevece pauze, onda se lece (ima i drugih kriterijuma, ali da sada ne pocinjemo). problem oko lekara: da se razumemo, ni ja ne izgledam kao da sam 100% zdrav, mada pokusavam da se drzim, ne pusim, treniram itd - a i nisam kardiolog :lol: - nego je poenta da kardiolozi svojim stavom i izgledom (pusenje, gojaznost, kafe preko svake mere, nervoza i stresni nacin zivota, itd) upravo demonstriraju kako takozvani "rizikofaktori" ipak nisu tako bitni, koliko prokleta genetika i - hajde da to priznamo - cista sreca. Eto, primer je koksaki viroza ili neki drugi mioagresivni virus, tu mozete da vidite da "koga strefi - strefi!", virus je lutrija, ne zavisi posebno ni od kakvih redovnih preventivnih mera... U svakom slucaju - ko se cuva...

Pozdrav!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 11, 2006 9:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 06, 2006 11:17 pm
Postovi: 38
Lokacija: bgd
Hvala!
Cao!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: