Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Cudan rad srca
PostPoslato: Ned Avg 27, 2006 10:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 11:44 pm
Postovi: 48
Pre otprilike mesec dana pocelo je da mi se desava nesto sto necu uspeti bas najbolje da objasnim, pa se unapred izvinjavam.Nadam se da ce neko razumeti o cemu se radi.Uvece kad legnem da spavam osetim s vremena na vreme kako mi srce jace udari.Da probam da pojasnim.Dakle, neko vreme srce normalno kuca(pretpostavljam, jer ga ne osecam) a onda kao da udari jako tj. osetim ga.Pre par dana sam stavila ruku na srce kad se to desavalo i osetila kao da je 2 puta udarilo brze.Da li za ovo postoji neko objasnjenje?Molim za brzi odgovor jer sam zabrinuta.Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 27, 2006 11:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ne znam odgovor, ali ako ti je za utehu, to osetim i ja vrlo cesto!! :cry:

Imam utisak, kao da mi u tom momentu preskoci!! Lupa normalno, jedno 30-40 otkucaja, i onda taj preskok,pa kao da mi promeni ritam, i onda nastavi normalno!!


Evo, pridruzujem ti se u cekanju odgovora!! :wink:


Pozdrav, Majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 28, 2006 1:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Pa to je aritmija.Hoće na nervnoj bazi , ako nije preležan virus pa zahvatio srčani mišić(što je kod mene bio slučaj), .....Toje moje nestručno mišljenje-na to mi liči-extrasistole.Ako potraje po meni bi bilo dobro obratiti se lekaru pa da on dijagnostikuje tačno o čemu se radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 28, 2006 1:34 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
minjab, jel mislis na koksaki??? Jel se to radi preko krvi (mislim na analizu)??!!


P.S. Molim te da mi odgovoris, da ne trazim na temama!! :wink:

Ne moras da se smaras, samo sa DA ili NE


Pozdrav, Majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 28, 2006 2:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Pazi,ja sam imala običan grip koji nije preležan i posle više meseci je ostavio posledice tako što je organizam iscrpeo i napao na srce.
Što se tiče koxaki virusa to sam imala u srednjoj školi ,ali mi nikad nikakvu posledicu nije napravio,a i bio je mali titar.Zao i kažem da se ne isključuju sve mogućnosti-mada kod koxaki virusa se to drugačije manifestuje .....pa kad debelo uhvati, onda tek dolazi do aritmija i ostalih komplikacija.
To sam ti objasnila onako-što se kaže narodski :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 28, 2006 3:00 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Hvala ti na odgovoru :wink: , al mi ne rece, jel se iz krvi to vidi??

Pozdrav i hvala ti, Majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 28, 2006 10:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Da ,da iz krvi.Ali ne putem obične krvne ,slike nego mora da se naglasi ,to obično piše u uputu.A pošto sam ja sve radila privatno onda lekar koji me lečio automatski i krv uzima za odredjene analize.
Nadam se da si shvatila šta sam pokušala da napišem :oops: .
Ako još nešto nije jasno ....tu sam :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 28, 2006 5:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ok, sve jasno!! :wink: Hvala ti mnogo!!



Pozdrav, Majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 29, 2006 4:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
To što se vama dogadja su tzv. palpitacije - osećaj nepravilnog srčanog rada. Normalno se dešavaju nakon nekog fizičkog rada, naprezanja ili emocionalnog uzbudjenja. Ćesta su i potpuno benigna pojava kod mladih žena. Uzrok palipacija može biti anemija, hipotireoza, aritmije, stres itd.
Na osnovu podataka koje ste dali ne mogu mnogo da vam pomognem, ne znam ni koliko imate godina, da li vam se često dešavaju nesvestice, gubitak daha, da li se zamarate više nego obično, da li se od nečeg već lečite, da li koristite neke medikamente itd. pa vam savetujem da se javite svom lekaru, uradite krvnu sliku i osnovnu bateriju biohemijskih analiza (izmedju ostalih i K, Na, Ca, Mg), uradite jedan kontrolni EKG, a ako lekar proceni da je potrebno eventualno 24h Holter monitoring i ergometriju tj. test opterećenja...

P.S. vidim iz prethodnih postova da koristite hormonsku kontracepciju. Hormonski kontraceptivi imaju neke nuspojave medju kojima su i palpitacije. Ako pojava palpitacija koincidira sa početkom uzimanja kontraceptiva to bi mogao biti razlog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 02, 2006 8:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 11:44 pm
Postovi: 48
drM,hvala na odgovoru. Evo da Vam napisem jos nekoliko stvari, posto vidim da ste rasspolozeni da mi pomognete.Ne bih da idem kod kardiologa jer mi se to ne desava tako cesto, evo vec skoro 10ak dana uopste to ne osecam a moje iskustvo sa kardilozima je takvo da me uopste ne shvataju ozbiljno.Pre malo manje od godinu dana mi je nadjen koksaki a titar je bio B2 1:128.Kod lekara sam isla i pre nego sto su mi nasli zbog velike malaksalosti i pospanosti i malih temperatura, svaki dan 37 do 37,3.Zato sam se obratila lekaru, otkrili su mi na Torlaku koksaki i kad sam krenula po kardiolozima nailazila sam na svakakve reakcije, ali sve se svodilo na to da koksaki nije nista ako ne dovede do zapaljenja srcanog misica.Verovatno su mislili da nemam sta pametnije i zabavnije da radim od setanja po lekarima.Jedna doktorka mi je cak rekla da se ona kad joj nije dobro penje po planinama.Kada sam sledeci put uradila titar bio je isti a treci put je bio 1:64 i ja sam pocela bolje da se osecam, mogla sam vise, manje sam se zamarala itd.Uradili su mi pre toga i ultrazvuk srca i holter i sve je bilo u redu.Tek kada je sve to proslo upoznala sam doktora koji mi je rekao da se koksaki leci(ostali su govorili da nema leka)i objasnio mi kako.Sada treba i cetvrti put da uradim titar pa cu videti sta mi je ciniti.To je moja istorija bolesti.Te palpitacije su mi se pojavile pre otprilike mesec dana,kada me prosao zamor i kada je titar vec opao pa ne znam da li to da povezem sa koksakijem.Inace imam 19 godina,nesvestice nikad nisam imala kao ni gubitak daha,ne koristim nikakve lekove a EKG mislim da nema svrhe da radim jer mi se to desava iskljucivo kad legnem da spavam uvece.Logest pilule koristim od oktobra i nisam imala nikakve probleme sa njima.Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 02, 2006 11:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Citiraj:
Tek kada je sve to proslo upoznala sam doktora koji mi je rekao da se koksaki leci(ostali su govorili da nema leka)i


Mene stvarno zanima čime se to leči :o , jer pre četiri goine sam i sama imala povišen titar i JEDINI lek je bio odmor i pojačan unos vitamina (kao i bilo koji drugi virus).
Ja nisam čula da postoji ''lek'' za koxaki


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 03, 2006 12:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
I Zaboravih da dodam, lečenje (lekovima)je samo u slučaju da je neki od organa napadnut (mozak,srce...) :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 03, 2006 12:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Ako su vam sve analize bile normalne, nema mesta brizi.
Da bi se za nešto sa sigurnošću moglo reći da je koksaki infekcija titar mora 4 puta da poraste, kod vas to nije bio slučaj. Ako ste i imali koksaki infekciju, a ne samo kontakt sa virusom, ona se povlači.
Mislim da palpitacije koje sada osećate (ili ste osećali) nisu u vezi sa koksaki virusom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 03, 2006 10:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 11:44 pm
Postovi: 48
Hvala drM na odgovoru.

Koksaki se leci lekovima tj. bakterijama koje "ubijaju" koksaki.Kako tacno ide ne znam, ono sto znam je da se za vreme lecenja (oko 3 nedelje) bukvalno razboljis, imas temperaturu, otprilike kao grip a za to vreme ti koksaki "umire":)Obisla sam gomile lekara i samo jedan je to rekao, i zvuci razumno,do su ostali bili u fazonu "samo mirovanje" ili cak "nije to nista".


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: