Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: otkucaji 250 u minuti
PostPoslato: Sre Sep 25, 2013 12:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 5:07 pm
Postovi: 24
Imao sam u toku panicnog napada 250 otkucaja u minuti. Tako je holter pokazao. je li to previsoka frekvenca?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: otkucaji 250 u minuti
PostPoslato: Sre Sep 25, 2013 9:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
Da.Šta je kardiolog rekao?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: otkucaji 250 u minuti
PostPoslato: Čet Sep 26, 2013 12:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 5:07 pm
Postovi: 24
Internista (radio EKG i ultrazvuk) je rekao da imam DNV i hiperkineziju. Propisao mi magnezijum i Ansilan. Kardiolog je rekao da imam uredan srcani misic, da nema nista posebno. Imam nepotpunu blokadu desne grane. Holter je pokazao prosjecnu srcanu frekvenciju od oko 85, najniza 49, najvisa 250 (pise 217 jednom, na drugom mjestu 250). U tim satima, kada je postojala ta frekvencija, bio sam nenaspavan i putovao sam autobusom-a tesko podnosim autobus i tu me panika najcesce i hvata). Kardiolog je rekao da izbjegavam kafu, stres, da je to odgovor simpatickog nervnog sistema. Kada trcim puls mi se penje do 180, vecinom je 130-140. I patim od anksioznog poremecaja sa panicnim napadima. Radio sam dva ultrazvuka, holter, EKG vise puta.
Ponekad mi srce "preskace", najvise kad sam nenaspavan ili umoran, cuje se jasnije prvi zvuk, a manje jasno drugi zvuk otkucaja. Pisalo je da sam imao respiratornu aritmiju, i jednu epizodu apsolutne aritmije. Uglavnom, ova dva doktora nisu pronasla nista alarmantno. Takodjer, imam kratak dah, kao da mi nedostaje vazduha, i navece imam benigne fascikulacije (tako mi je bar receno)-kada se opustim tijelo mi se trzne u predjelu glave. Imam snage u misicima, mogu trcati solidno, pa pretpostavljam da fascikulacije nisu znak ALS-e ili neceg drugog slicnog. Imam ih godinu i po mozda ili malo krace. Sta Vi mislite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: otkucaji 250 u minuti
PostPoslato: Čet Sep 26, 2013 9:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
Na osnovu napisanog,sa vašim srcem je sve u redu.Epizode registrovane na holteru su pojedinačne i životno Vas ne mogu ugroziti.
Puls koji ide do 180 tokom trčanja nije ništa nenormalno;zavisi od kondicione spreme,neispavanosti,umora,ali i inteziteta trčanja.
Ukoliko već niste,obavezno se javite psihologu/psihijatru kako bi se ustanovio pravi uzrok koji stoji iza paničnih napada.
ALS?Teško na osnovu opisani simptoma.
Dobro je što se bavite sportom i imate aktivan pristup rešavanju zdravstvenih problema;no nekad je nemoguće izaći na kraj sa istima bez pomoći stručnih lica.Imajte ovo na umu,kao i činjenicu da Vam je zbog pomenutih kvalitet života prilično narušen.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: otkucaji 250 u minuti
PostPoslato: Pet Sep 27, 2013 9:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 5:07 pm
Postovi: 24
Hvala Vam sto ste mi opsirno odgovorili. Ja imam napade panike samo u autu ili autobusu, kada ja ne mogu izaci kad hocu (autobus), u guzvi i slicno. Javio sam se doktoru u vezi toga, i tako mi je i dijagnosticiran f41, prethodno obavivsi ostale nalaze i preglede. Itekako je ovo stanje narusilo kvalitet zivota, posebno njegov socijalni segment, ali trcanje dosta pomaze. Hvala i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: