Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem trening i fizicki napor
PostPoslato: Sub Dec 27, 2014 8:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 27, 2014 8:29 pm
Postovi: 4
Kao sto kaze naslov imam problem koji se javlja prilikom treninga ili nekog drugog oblika fizickog napora.Naime, imam 32 god fizicki sam zdrav i do sada nakon vise pregleda nikada nije uocen neki problem.Ponekad mi se javlja povisen gornji pritisak (navodim da su mi otac i majka imali problem sa pritiskom, otac je bio i srcani bolesnik 3 infarta), i imam gastritis.Do sada sam iz nekih drugih razloga 3 puta u zivotu radio test opterecenja i nije bilo problema.Do pre 3-4 godine sam redovno trenirao, trcanje, teretana a onda zbog posledica posla i manjka vremena prestao.
Kako sam resio da vratim kondiciju i ponovo se malo bavim sportom, ponovo sam se vratio trcanju i vezbanju ali ubrzo sam naisao na problem koji mi se i ranjije javljao kada sam zbog posla fizicki aktivniji ali sam mislio da je problem u kondiciji.
Da predjem na stvar, naime, nakon 10tak minuta trcanja ili 2-3 serije sklekova pocinju prvi simptomi sa blaze zamucenim vidom, drhtavost ruku, tezina u stomaku (obicno na prazan treniram) u koliko odmah prestanem i legnem simptomi prestaju nakon 15tak minuta, u koliko nastavim ubzo pocinje i sustanje u usima, drhtavost skoro celog tela, izuzetno velika gadljivost i nagon na povracanje, bukvalno moram da legnem i najmanji napor mi je ogroman problem, osecam toliku malaksalost da ne mogu da mrdnem.To sve prestaje nakon nekoliko sati ali se i dalje osecam generalno lose.
Molim za pomoc.
Prvo sam mislio da preterujem pa sam smanjio pocetno opterecenje na cak smesno za moju gradju i godine ali ni to nije pomoglo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem trening i fizicki napor
PostPoslato: Ned Dec 28, 2014 5:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2014 1:46 am
Postovi: 26
Da l' si bio kod kardiologa od kad su ti poceli ovi problemi? Ako ne, onda idi pregledaj srce ukljucujuci tu i novi test opterecenja. Ako ti sa srcem bude sve u redu, onda preusmeri paznju na zeludac i njega dobro ispitaj jer je i on u stanju da kroz zeludacnu kilu pritisne srce i utice na kondiciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem trening i fizicki napor
PostPoslato: Pon Dec 29, 2014 4:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 10, 2011 3:18 pm
Postovi: 67
Mozda da 30 - 45 min pre treninga pojedes nesto ? Znam da ja imam drhtavost ruku i nogu i mucninu , malaksalost kad treniram na prazan stomak . Probaj ovako , mislim da ce ti biti lakse kad nesto prezalogajis . Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem trening i fizicki napor
PostPoslato: Uto Dec 30, 2014 1:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 27, 2014 8:29 pm
Postovi: 4
Probao sam i to sa hranom, mislim da je cak i gore.I mislim da kratak a jak napor odmah pravi problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem trening i fizicki napor
PostPoslato: Uto Dec 30, 2014 4:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2014 1:46 am
Postovi: 26
Sta ti je rekao doktor na sve ovo?? Ne ocekuj da ti forum nadje dijagnozu i terapiju..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem trening i fizicki napor
PostPoslato: Čet Jan 01, 2015 11:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 28, 2008 9:15 am
Postovi: 38
Da ne ulazim u tvoje zdravstveno stanje ali ako je ono ok, a s obzirom da si se tek
nedavno aktivirao (ponvo), moj ti je savjet da svako jedeš prije bilo kakve aktivnosti,
naravo 1-2 prije. A aktivnost počinješ sa šetnjom te sporim trčanjem koje ti
omogučava da normalno pričaš, ako ti ne da da pričaš uspori, nastavi sa šetnjom.
Prati puls ako imaš mogučnost. Zaboravi na sklekove na neko vrijeme. Kad budeš mogao trčati pola sata komadu na način da možeš pričati onda počni uvoditi neke vježbe ili šta već. Naravno sve ove preporuke se odnose na osobe koje su zdrave.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem trening i fizicki napor
PostPoslato: Pet Jan 02, 2015 2:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Симптоми личе као да ти шећер пада на недозвољено низак ниво.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem trening i fizicki napor
PostPoslato: Sub Jan 03, 2015 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 27, 2014 8:29 pm
Postovi: 4
Pomišljao sam i na secer pa sam po prvim simptomima pokusao sa unosom secera ali isto.U skorije vreme sam zakazao neke preglede, pa cu da vidim dalje.Kako dani prolaze sve mi je sumnjiviji gastritis i zeludac jer prvi osecaj tezine krece bas u stomaku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem trening i fizicki napor
PostPoslato: Ned Jan 04, 2015 4:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Конзумирањем шећера његов ниво у крви прво пада, па ти може бити још горе.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem trening i fizicki napor
PostPoslato: Ned Jan 04, 2015 11:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2014 1:46 am
Postovi: 26
sinisatod je napisao:
U skorije vreme sam zakazao neke preglede, pa cu da vidim dalje


Pravi potez, u svakom sl. javi sta kazu doktori..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem trening i fizicki napor
PostPoslato: Ned Jan 11, 2015 2:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 24, 2011 10:57 pm
Postovi: 48
Ja sam imala te probleme isto sto i ti.
Poslata sam da snimam Arterografom ali kako arteriografom nije moglo da se izmeri jer je stalno iskakao, poslali su me da nosim Holeter 24h i da snimam EKG. Sve je to bilo Ok, pa su mi rekli da je to sve na nervnoj bazi, poslata sam da snimim Stitnu zlezdu a i to je bilo ok. Ako se stalno nerviras i opterecen si svaki dan sto na poslu sto kuci moze da dodje do aritmije. Meni su poslali kod psihologa, kaze da tu utice psiha najvise i da je sve na nervnoj bazi.
Ako imas genetske predispozicije pravac kardiolog, od tih navedenih simtoma iako si mlad i punoj snazi mozes infarkt da dobijes. To su sve simtomi infarkta. Tako pocinje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem trening i fizicki napor
PostPoslato: Čet Mar 26, 2015 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 15, 2015 2:11 pm
Postovi: 32
Imala sam slican problem, i meni je pomoglo to sto sam krenula da jedem nesto pre treninga..Da naglasim jedem minimum sat i po do dva pre treninga i to neke velike kolicine.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: