Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Netačno merenje pritiska
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 10:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 12:21 am
Postovi: 19
Imam jedan mali problem , do sada sam mislio da je to normalno ali sada sam siguran da mi oni elektronski aparati za merenje pritiska mere stalno veči pritisak nego što mi je trenutno . Probao sam na više aparata i stalno mi otprilike doda za nekih 10-15 posto . Večeras mi aparat meri 146/90 posle njega odmah mi merio doktor sa aparatom i slušalicama i merio mi 115/75 .Probam opet aparat on ponavlja sličana rezultat .

E sada jedno konkretno pitanje ko je pogrešio , morate priznati da je razlika značajna .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 10:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
razlika nije znacajna, i vrednosti nisu takve da zahtevaju non-stop merenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 24, 2009 9:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 12:21 am
Postovi: 19
Razlika ipak postoji i može me dovesti u zabludu ,naravno da nemerim non stop jedanput mesečno da proverim pritisak mislim da nije preterano često merenje .

Ipak sam prešao 42 godinu .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 24, 2009 6:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Treba da merite ne 1X mesecno, vec bar 1x nedeljno.

I meni su ti elektronski aparati nekako sumnjivi iako imam kao ne-znam-koju dobru marku aparata, ali ipak nisam sigurna za preciznost, ali kao neko merenje koje daje okvirne rezultate, nije lose.

Mozda ruku stavite suvise visoko u odnosu na visinu srca (tada pokazuje nize vrednosti, a ako postavite ruku nisko, tada pokazuje vise vrednosti).
Probajte da nadjete pravi polozaj, merite cesce uporedjujuci rezultate, pa cete imato nekakv predstavu koliko vam pokazuje vise ili manje.

Najtacnije rezultate daju, naravno, oni aparati za zivom, ali ko ce jos i to da drzi u kuci, nije prakticno, a da ne pominjem da je i slusalica odvojena.

pozdrav i svakodobro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 24, 2009 7:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 03, 2006 7:54 pm
Postovi: 28
Eto.Meni je taj elektronski pokazao 190,pa 200 sa 100,110.malo me uhvatila prpa,pa sam otisao ljekaru,On mi je na onaj klasicni izmjerio 145/90.
Ne znam ni sam.Nikakvu terapiju mi nije prepisao,osim dijete i aktivnosti.
Kao,ono,sve je u granicama normale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 25, 2009 3:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
uvezbajte da merite na mehanickom samomeracu, sto bih preporucio i ostalim clanovima foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 27, 2009 9:30 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Mehanicki samomerac je jak tesko naci!
Mozda na buvljaku.

Onomad u Nemackoj, pa to je starsno, oko mene su bili sve ti automatski ili poluautomatski samomeraci... more tih aparata, ali samo takvih.
A kada trazim one obicne, prodavac mi ljubazno objasni zasto se takvi vise ne traze i zasto ih nema, zasto kao nisu dobri.

Posle vidim da ih ne proizvodi ni nasa prizma iz Kg - slicne recenice cuh od njih takodje.
poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 27, 2009 7:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
ni jedna studija o hipertenziji se ne radi na automatskom meracu!
potrazite ih u jugolekovim prodavnicama koji su distributeri, prozivodi ih nekoliko firmi, italijanskih i nemackih (naknadno cu staviti ime nemam sada pri sebi).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 11:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
evo linka za jednog velikog proizvodjaca:
http://www.romed.nl/uk/product/21/mera&


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: tema
PostPoslato: Pet Maj 01, 2009 6:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Data adresa pokazuje merace slicne onima sa zivom,ali pise mercuri free,sto zbunjuje jer znaci bez zive.Za laike ni zivini nisu jednostavni,zato treba vezbati kao sto je neko rekao,jer treba cuti,registrovati na stubu,zapamtiti,a sve zavisi od psihicke sekunde i brzine koju ste podesili da se ziva spusta.
Automatski digitalni cesto pokazuju,kao sto je receno visi pritisak kod prvog merenja,ali ako izmerite posle 10 minuta u 90% slucajeva pokazace oko 10-20 jedinica nizi pritisak,zasto neznam ali sam probao,a mozete i vi.Tako da se ne treba previse brinuti za neke povecane pritiske u pribliznim granicama ocekivanih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 01, 2009 6:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
ne prihvatam primedbu da je merenje pritiska neka teska radnja! to svako moze da nauci za 5 minuta. ukoliko je oslabljen sluh, svako moze da nadje nekoga ko ce bar 1x nedeljno da mu izmeri pritisak!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: tema
PostPoslato: Pet Maj 01, 2009 7:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
To sto ne prihvatate to je vase lekarsko misljenje,a ja sam kardioloski pacijent koji ima zivin aparat za merenje,o njemu sam i govorio,a sada dodajem da to vazi i za aparate sa manometrima i stetoskopom. Dakle razlika lekara i pacijenta,mogucnosti nisu iste.I ako imam zivin,ja ga ne upotrebljavam iz razloga koje sam naveo,nisam gluv,vec sam se odlucio za digitalni automatski,i ako znam ,kao sto sam naveo,za uobicajene greske.
Hvala na komentaru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 01, 2009 8:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
znate, manuelna radnja koja trazi da se 5 puta pritisne pumpica, "odvrne" ventil, a zatim slusa kada pocne i kada prestaje kucanje NIJE ZAHTEVNA, i samo je u pitanju otpor prema merenju pritiska!
samomeraci imaju spojenu membranu stetoskopa sa manzetnom i lako se koriste. mozda na konkretnoj fotografiji nije samomerac, ali ga ova fabrika ima u asortimanu.
kada vec koristite digitalni - obratite paznju na 2 stvari: pacijenti stariji od 50 god. zbog degenerativnih promena ne bi trebalo da kupuju aparat za zglob sake, nego za kubitalni (zbog degenerativnih promena koje menjaju kvalitet rezultata), a i baterije treba redovno menjanti i koristiti najkvalitetnije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 01, 2009 8:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
@donkihot, prvo merenje cesto i realno pokazuje najvise vrednosti TA najcesce zbog nesvesne treme.
Psiha je cudo!

Istina je da je lakse rukovati automatskim (ili poluautomatskim) sto ja i koristim (pa ako se desi neka nerealna vrednost, proverim rucno, tj ushima).

@drbgd, stvarno to osluskivanje zna da smara (nekada naprosto covek nema koncentraciju upravo jer se mozda TA srozao nanize).
Ali, shvatam da u kuci mora postojati i obican merac, najbolje onaj sa zivinim stubom.
Licno imam jedno 4-5 tih aparata (uglavnom pokloni).

Od automatskih, onaj koji se stavlja na prst, treba baciti odmah direktno u kantu za djubre!

Oni koji imaju slabu cirkulaciju, neka zaborave na onaj koji se stavlja na zglavak ruke.

Oni poluautomatski (posebno marke Omron koji proizvodi Prizma iz Kg) su zaista dobri, ja imam onaj iz prve generacije, od pre 9 godina, kanda, samo se povremeno nosi na bazdarenje i super je (rucno pumpam).

Ista marka, ali najnovija generacija (i taj imam) nije nista bolji sem sto ima i memoriju a i ne mora rucno da se pumpa vec se pritisne na dugme - dobar je i taj (oba se stavljaju na nadlakticu).

Licno mi je odlican i onaj na zglavak, ali samo jedan (imam ih 3 - sve pokloni), onaj koji je kupljen u Nemackoj - njega nosim uvek kada putujem.
poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: tema
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 1:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Slazem se sa svim onim sto je izneseno,narocito za zivin aparat,koji takodje imam.Imam i onaj na zglavak,dobar,Cepterov,ali posto imama 72 godine pokazivao mi je uvek 10-20 jedinica manje pa sam ga zamenio sa omronom 6 automatskim.Pozdrav svima koji su se ukljucili da postvima pomognu i daju svoja iskustva.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: