Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bolovi u grudima
PostPoslato: Pon Jun 27, 2005 6:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2005 6:03 pm
Postovi: 97
MOLIM VAS DA MI POMOGNETE VEC 7 DANA ME BOLI U GRUDIMA BOL JE NEKAD JACA NEKAD SLABIJA IDE IZ SREDINE GRUDI PA POCNE UDARATI CAS U LIJEVU DOJKU PA U DESNU I SVE U LEDJA NEKAD MI BOL IDE U RUKE KAO TRNCI ILI BOCKANJE NA NAJMANJE TRZAJ ILI UZBUDJENJE BOLI JACE KAD TO POPUSTI IDE U STRAZNJI DIO VRATA I ONDA NEMOGU MICATI GLAVOMPA MI SE PONEKAD SPUSTI NIZ KICMU SKROZ DOLE DA SE NEMOGU POMJERITI ALI BOL U GRUDIMA NAJDUZE DRZI PRIJE OVIH BOLOVA POSLA SAM NA VRUCE MASAZE ISLA SAM DVA DANA PA SAM PRESTALA JER MI SE DJETE RAZBOLILO A TACNO 2 DANA POSLIJE MASAZE POCELI SU POLAKO BOLOVI I SAD SVE JACE BILA SAM KOD SVOG DR OON MI JE SNIMO EKG I REKAO DA JE UREDU DA MI JE TO OD MISICA I OD JEDNJAKA (IMAM UPALU ZELDCA JEDNJAKA JER MI NEKI POKLOPAC NE RADI STO ODVAJA JEDNO OD DRUGOG I POSTO IMAM KISELINU PROPISAO MI OMEPRAZOL I DIAZEPAN ZA MISICE ALI VEC JE TRI DANA MENI NIJE BOLJE BOLI ME KAD SE MICEM PONEKAD KAD DISEM PROBUDI ME U SNU BOLI ME DANAS I RUKE I RAMENA MOLIM VAS POMOZITE MI DA LI MORAM PROVJERITI I PLUCA TO ME UZASNO PLASI I DA LI DA NASTAVIM SA MASAZOM UNAPRIJED ZAHVALNA ZORICA[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 28, 2005 10:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 16, 2004 12:03 pm
Postovi: 12
Lokacija: Zajecar
Pre svega-morate se smiriti!!!
Vas doktor je dobro pretpostavio da se radi o sirenju bolova iz zeluca odnosno jednjaka. Ja bih verovatno tako isto postupio.
U grudnom kosu se pored srca nalaze jos i pluca, jednjak, dusnik, misici, zglobovi,rebra, krvni sudovi, gornji deo dijafragme, srcana i plucna maramica... Sta boli-tesko je precizno reci, jer svi dolaze sa problemom-bol u grudima.
Obzirom da je EKG normalan imate veliki razlog da odahnete. Srce je u redu.
Predlozio bih Vam da snimite pluca(pogotovo ako ste pusac)
Jos nesto: cini mi se da ste nervozni i napeti(po nacinu na koji pisete, po nacinu na koji opisujete Vase tegobe), Da li gresim? U tom slucaju se izvinjavam. Ako sam, ipak, u pravu, trebalo bi se osvrnuti i na to, jer prekomerna napetost veoma cesto moze izazvati ovakve simptome kakvim ih opisujete. Sedativi su vec postali trend(mnogi ljudi ih uzimaju, opravdano ili ne). Ali da Vam kazem jos i to da NIJEDAN lek nema moc da Vam resi problem. To cete morati sami.
Umalo da zaboravim-neki analgetik bi bio od koristi-Diklofe, i Brufen verovatno ne(zbog problema sa zelucem), ali Paracetamol 2-3 puta dnevno verovatno. Takodje postoje i analgetske masti ili gel.
Nadam se da sam Vam bar malo pomogao. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: