Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u podlaktici?
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 1:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 26, 2011 10:08 am
Postovi: 1
Poštovani,
Prvi put sam na vašem forumu.Muškog sam pola i imam 36 godina.Već nekih 6 godina imam problema sa povišenim pritiskom i dijagnoza kardiologa je Hypertensio arterialis,Arrhytmia extrasystolica ventricularis,Cor compensantum i od strane NPS Disordenes anxiosi.Sve vreme koristim terapiju prilazid + nebilet tbl.(prvih 2 god. presolol) i povremeno NPS terapiju (antidepresiv+sedativ).Do pogoršanja i pojave ovih simptoma došlo je usled iznenadne smrti mlađeg brata u 26. god. od Infarkta miokarda (teška arterioskleroza).Dakle glavni uzročnik je stres koji je za posledicu imao tešku depresiju i anksioznost i potom kardiološki problemi.Nalazi EHO ukazuju na početnu insufijenciju mitralne i trikuspidne valvue dok test opterećenja, koji radim jednom godišnje, ne ukazuju ni na kakve promene u protoku.Vrlo često imam povećane vrednosti lipida koje sam u par navrata regulisao statinima a većim delom ishranom.Takođe bih napomenuo da vrlo jako reagujem na vremenske prilike.U glavnom su vrednosti pritiska u normalnim okvirima ali i pored terapije po nekad se dešava da su vrednosti povišene.

* U poslednje vreme imam pojačane tegobe koje su uobičajane ali pojavljuje se senzacija koju bih opisao kao kratkotrajni, ispunjujući bol kroz mali, domali i srednji prst leve ruke a juče sam takav bol osetio u predelu čitave leve podlaktice i uveče sam primetio modricu veličine otiska jagodice palca sa unutrašnje strane.Sve ovo je kratkotrajno i nema posebnih pratećih manifestacija, pritisak je uredan,nemam otoka i zanima me vaše mišljenje.

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: