Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Varirajuci krvni pritisak?
PostPoslato: Uto Jul 26, 2005 2:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 26, 2005 2:07 am
Postovi: 3
Postovani,
Treba mi savet. Imam 23 godine. Moj krvni pritisak varira u poslednjih vise od pola godine. Moguce da to traje i duze od toga, ali ja sam to najvise poceo da primecujem u ovom pomenutom periodu i to tako sto sam zimus osetio kako sam danima i nedeljama stalno bio umoran, spavalo mi se, brzo sam se umarao i dobijao vrtoglavice. Krvnu sliku sam bio proverio i bila je u redu i onda mi je drugarova majka koja je lekar izmerila pritisak i bio je 100 sa 60 (nekoliko merenja) i verovatno mi je bio padao jos nize u ponekim momentima. Onda se pritisak na prolece sam podizao i 2-3 meseca bio normalan (merio sam ga povremeno) i onda sam od pre mesec dana poceo ponovo da osecam iste simptome kao zimus i naravno ispostavilo se da je opet pao. Ponekad sam ovih dana imao osecaj da cu prosto da se onesvestim. Ovakvo stanje mi jako smeta da funkcionisem normalno. Ja na zalost kuci nemam merac pritiska pa ne znam na koliko mi tacno padne u pojedinim trenucima.
Kakav mi savet dajete i kako ovo objasnjavate i naravno da li postoji nesto od lekova sto bih pio barem povremeno kad osetim da mi padne pritisak (znam i za to da treba da pijem vise tecnosti i da treba da budem fizicki aktivan). Krenuo sam na trcanje ali i to ne pomaze mnogo.
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 28, 2005 1:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 1:42 pm
Postovi: 162
Ne treba da pijes nikakve lekove za pritisak u tvojim godinama. Nisam cak ni sigurna da li postoje ikakvi lekovi za nizak pritisak. Ako ti je za utehu, sa njim se ok zivi, od njega se ne umire, naprotiv, duze zive ljudi sa niskim pritiskom, ne oboljevaju od kardio bolesti...

Postoje neke sitne fore u ishrani koej pomazu kad ti padne pritisak: crna kafa bez secera (ali, s druge strane nije zdrava), supica iz kesice (jer je jako slana, ili bilo koja druga slana supica - no, so opet nije preterano zdrava sa stanovista zdrave ishrane), caj od persuna i svez persun. Uz sve to, naravno, sto vise tecnosti (ne gaziranih napitaka, vec ili vode, moze i mineralna, ali je jos bolje flasirana negazirana voda - popij je svako jutro dve case naste srca). Tu je i jabukovo sirce koje se pije isto ujutru: jedna kasicica j.s, jedna meda, to se rastvori u pola case ili casi vode i popije naste srca.


Kad osetis da ce ti pasti pritisak, a ti pojedi nesto slatko tipa bonzite (ne one hemijski bojene cokolade i keksove), a najbolje bi bilo da tad uzmes malo meda ili nekog drugog prirodnog zasladjivaca.

I vezbaj - ali ne na preskok, nego moras biti kontinuirano aktivan.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: