Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Merenje pritiska, OMRON aparati?
PostPoslato: Ned Sep 21, 2008 10:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 08, 2007 6:54 pm
Postovi: 51
Dobro dan/veće svima,
Nisam baš siguran koliko je ovo pitanje za ovu kardiologiju ali ajde, vidim da se omron aparati najviše ovde spominju.

Dosta davno kupio sam majci omron-ov digitalni aparat za merenje pritiska i pošto sam ja naravno takve sreće jedino njoj neće da meri pritisak, ona je malo punija i ima malo deblje ruke (ima negde oko 80kg a visoka je oko 160cm) i svima dobro meri samo njoj neće, izmeri iz svakog 4-5 pokušaja a tad više nema svrhe meriti jer se ona već nasekirala kako sam kupio sr***e koje neće više da vidi, znate već kako to ide.

Uglavnom, sad se vratila iz banje i tamo je neka žena imala opet digitalni omronov aparat koji sam pumpa ono jastuče i super joj je merio, svaki dan, i sad oće to da uzme, upisala je ovo "Omron sys dia pulse", ja tražio na netu i ništa konkretno nisam našao, svi ti omroni imaju i brojčanu oznaku...

Sve u svemu, ako imate iskustva ili znate ko prodaje omrona kod nas web sajt/telefon (povremeno ide reklama na radio ili tv ono za penzionere na 12 meseci bez kamate) imao sam ovaj podatak ali sad ne mogu da ga pronađem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 21, 2008 10:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 08, 2007 6:54 pm
Postovi: 51
Ah evo, našao sam preko omronovog sajta:
firma se zove Prizma, web sajt www.prizma.co.yu (neznam samo koliko će ovo co.yu biti aktivno)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: omron merac pritika
PostPoslato: Sub Okt 04, 2008 6:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 22, 2008 7:46 pm
Postovi: 8
Imama omron M-6,kosta oko 8 000 din.To je aparat koji meri pritisak na nadlakitci,sa memorijom i sam vrsi naduvavanje manzetne.Kod njega se desava jedna cudna stvar,neznam da li samnom ili sa njim.Kada god izmerim visok pritisak recimo 170./90 ja posle deset minuta merim nizi pritisak za oko 10-20 mm Hg.Nosio sam u servis kazu dobar je.
Inace aparat sa merenjem pritiska na delu iznad sake, zglavku,nikad se ne preporucuje starijim i punijim osobama, jer daje pritisak manji za oko 10% sto stoji u svakom uputstvu takvig aparata.
Aparati se prodaju na Obilicevom vencu u Beogradu i verujem u Kragujevcu,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 06, 2008 5:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 08, 2007 6:54 pm
Postovi: 51
M6 Comfort je mama videla i ona oće taj i tačka. 7.200 je u prizmi a ja bi uzeo ono na penziju 12 rata bez kamate a ja joj "doniram" dodatnu iljadarku mesečno i to je to...

Znam da ni Omron nije savršen ali šta ćeš, žensko je to, kad naumi nešto ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: APARAT ZA PRITISAK
PostPoslato: Pon Okt 06, 2008 8:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 22, 2008 7:46 pm
Postovi: 8
Izbor je dobar.Ja sam imao dosta elektronskih aparata i sa svima je situacija ista.Sa nekoliko prijatelja sam probavao takve aparate,njihove i moje, i uvek je bilo razlicitih pokazivanja.
Mislim da je ovde vazno vreme kada se meri pritisak,o tome se retko govori u mnogobrojnim emisijama o sdravlju.Pored merenja kada se covek oseca lose, mislim da je vazno meriti ga ujutro,pre terapije i uvece pre terapije,time se dobija uvid u duzinu delovanja lekova,kao i izbegava se neposredno dejstvo lekova ako se uzmu pre merenja.
Srecno za Vasu majku, a sto se doniranja tice rekao bih da tu ne preterujete,za majku nikad nije mnogo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: