Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: TAHIKARDIJA
PostPoslato: Pon Jul 23, 2007 1:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 3:28 pm
Postovi: 38
imam tahikardiju od svoje seste godine (sada imam 24)... otkucaji, tokom tahikardije su oko 220 u sec...kratke tahikardije dobijam skoro svaki dan a duze redje...poslednja duza mi je trajala nesto manje od 6 sati...ne pijem lekove jer su su mi u nekom trenutku dali propafen i posto mi je bilo konstantno muka prestala sam da ga pijem....
...isla sam u institut za kardiovaskularne bolesti i rekli su mi da meni lekovi nece pomocci nego da treba da mi urade ablaciju...moze li neko, bilo ko, da mi kaze koliko je to opasno?
...objasnili su mi da ce kroz aortu na nozi da mi provuku cevcicu do srca kojom ce da izazovu tahikardiju, da mi nadju neki cvor i da ga spale (nisam vesta sa medicinom tako da ako sam nalupala gluposti, oprostite)...
...iskreno, provlacenje cevi od noge do srca i muljanje po mom grudnom koshu ne deluje bash simpaticno pa bih vas zamolila da mi neko, ako moze, kaze da li je to opasno i koliko...
pozdrav, i hvala unapred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 23, 2007 7:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Nije opasno, ne treba da se bojite, bice sve u redu, proceduru ste dobro opisali.

Sve najbolje!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 24, 2007 10:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 3:28 pm
Postovi: 38
Hvala puno!
Sinocc sam bila kod doktora Dejana Vukajlovicca koji me je stavio na listu cekanja - u roku od mesec dana ce me pozvati.
Javicu kako je proslo.
Pozdrav i hvala jos jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 13, 2007 3:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 12, 2007 10:23 pm
Postovi: 9
Lokacija: Vrbas
jednom sam na praxi sam izmerio puls na art. brachialis i bilo je 107 otkucaja u minuti..,dok je normalan puls od 60-80.Takodje sam izmerio krvni pritisak i on je iznosio 110/70.


Da li je to Normalno?????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 13, 2007 3:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 12, 2007 10:23 pm
Postovi: 9
Lokacija: Vrbas
jednom sam na praxi sam izmerio puls na art. brachialis i bilo je 107 otkucaja u minuti..,dok je normalan puls od 60-80.Takodje sam izmerio krvni pritisak i on je iznosio 110/70.


Da li je to Normalno?????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 13, 2007 7:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 01, 2007 3:23 am
Postovi: 17
Ako je gospodji preporucen danas najsnazniji antiaritmik (Propafenon ili Rytmonorm) onda se kod nje radi o jako OZBOLJNOM problemu!

Smatra se da danas u svetu NAJVISE ljudi umire bas od tahikardija (koje prelaze u ventrikularnu fibrilaciju koja nije.....kompatibilna sa zivotom!).

Ogroman broj smrti od ventrikularnih fibrilacija se, usled nedostatka autopsija, pripisuje infarktru, iako ustvari nisu infarkt u klasicnom smislu.

Postovana gospodjo, VRLO je opsano prekinuti naglo uzimanje Propafenona jer moze doci do jos gorih aritmija, opasnih po zivot!

Morate IZDRZATI sekundarne pojave ovog leka koje ce nestati tokom vremena (muka, nesanica, metalni ukus u ustima).

Smrtnost prilikom vrsenja ablacije je 1%. Uspesnost operacije iznosi oko 70%.

Raspitajte se u Sremskoj kamenici. Oni izgleda, koliko sam citao, primenjuju neke nove i veoma revolucionarne metode.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 13, 2007 7:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 01, 2007 3:23 am
Postovi: 17
piranaboy89 je napisao:
jednom sam na praxi sam izmerio puls na art. brachialis i bilo je 107 otkucaja u minuti..,dok je normalan puls od 60-80.Takodje sam izmerio krvni pritisak i on je iznosio 110/70.


Da li je to Normalno?????


Vise nego normalno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 20, 2007 11:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 3:28 pm
Postovi: 38
acaraca je napisao:
Ako je gospodji preporucen danas najsnazniji antiaritmik (Propafenon ili Rytmonorm) onda se kod nje radi o jako OZBOLJNOM problemu!

Smatra se da danas u svetu NAJVISE ljudi umire bas od tahikardija (koje prelaze u ventrikularnu fibrilaciju koja nije.....kompatibilna sa zivotom!).

Ogroman broj smrti od ventrikularnih fibrilacija se, usled nedostatka autopsija, pripisuje infarktru, iako ustvari nisu infarkt u klasicnom smislu.

Postovana gospodjo, VRLO je opsano prekinuti naglo uzimanje Propafenona jer moze doci do jos gorih aritmija, opasnih po zivot!

Morate IZDRZATI sekundarne pojave ovog leka koje ce nestati tokom vremena (muka, nesanica, metalni ukus u ustima).

Smrtnost prilikom vrsenja ablacije je 1%. Uspesnost operacije iznosi oko 70%.

Raspitajte se u Sremskoj kamenici. Oni izgleda, koliko sam citao, primenjuju neke nove i veoma revolucionarne metode.


..ja sam prestala da pijem lek jer mi je pozlilo a posle mi je dokttor, koji sada radi i u Kamenici potvrdio da sam dobila pogresan lek...
...jos uvek sam ziva :)
..operacija je u petak... javljam se po zavrsetku...
...hvala na svemu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 20, 2007 10:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Držim palčeve mia.ja i javi se obavezno ,da nam kažeš kako si prošla sa ''guranjem cevčice od noge do srca''...... :lol: ,

Čekamo te od petka da kucneš i napišeš kako si!
Pozdrav! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 21, 2007 9:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 3:28 pm
Postovi: 38
minjab je napisao:
Držim palčeve mia.ja i javi se obavezno ,da nam kažeš kako si prošla sa ''guranjem cevčice od noge do srca''...... :lol: ,

Čekamo te od petka da kucneš i napišeš kako si!
Pozdrav! :wink:


hvala punooooooo...
cim se dokopam kompjutera :)...
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 22, 2007 12:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 01, 2007 3:23 am
Postovi: 17
mia.ja je napisao:
minjab je napisao:
Držim palčeve mia.ja i javi se obavezno ,da nam kažeš kako si prošla sa ''guranjem cevčice od noge do srca''...... :lol: ,

Čekamo te od petka da kucneš i napišeš kako si!
Pozdrav! :wink:


hvala punooooooo...
cim se dokopam kompjutera :)...
pozdrav


I ja ti od srca zelim sve najbolje!

A tako ce i biti, ne brini se, mi imamo odlicne lekare!

Cekamo da na DETALJNO opises kako je sve proslo, cim se oporavis!

SVE NAJBOLJE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: apsolutna aritmija
PostPoslato: Sre Sep 05, 2007 6:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 05, 2007 4:03 pm
Postovi: 6
Sa nestrpljenjem ocekujem tvoju pricu koliko je trajalo i kako to izgleda. zanima me iz razloga zato sto ja imam apsolutnu aritmiju koju sam otkrio pre 2 god. sada imam 31 god. Pokusali su da me prvo lekovima vrate u ritam a posle i elektrosokovima ali bezuspesno. Zato sam zakazao Elektrofiziolosko ispitivanja a potom i Radiofrekventu ablaciju 24.09.2007 na Dedinju. I meni su objasnili da je takva procedura tj. kroz preponu ti dolaze do srca i tu unistavaju impuls koji to uzrokuje. Drzim ti palceve jer i mene to isto ceka za neki dan.
Molim te javi kako je bilo i da li je uspesno !!!!!

:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: apsolutna aritmija
PostPoslato: Sre Sep 05, 2007 6:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 05, 2007 4:03 pm
Postovi: 6
Sa nestrpljenjem ocekujem tvoju pricu koliko je trajalo i kako to izgleda. zanima me iz razloga zato sto ja imam apsolutnu aritmiju koju sam otkrio pre 2 god. sada imam 31 god. Pokusali su da me prvo lekovima vrate u ritam a posle i elektrosokovima ali bezuspesno. Zato sam zakazao Elektrofiziolosko ispitivanja a potom i Radiofrekventu ablaciju 24.09.2007 na Dedinju. I meni su objasnili da je takva procedura tj. kroz preponu ti dolaze do srca i tu unistavaju impuls koji to uzrokuje. Drzim ti palceve jer i mene to isto ceka za neki dan.
Molim te javi kako je bilo i da li je uspesno !!!!!

:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 05, 2007 10:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
mia.ja kako si? Jel si se oporavila??


Sve najbolje!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 12, 2007 12:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2007 12:38 am
Postovi: 5
Meni su otkrili absolutu pre mesec dana. Dali su mi propafen. Danas sam bio na kontroli i rekli su mi da ga pijem jos tri meseca. Ako mozete da mi kazete nesto vise o tome. Ja se dobro osecam pa i ne shvatam sve to previse ozbiljno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: