Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Moždani udar-pomoć
PostPoslato: Pet Feb 10, 2012 11:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 23, 2011 11:23 am
Postovi: 20
Moja majka je pre 6 dana dobila moždani udar.. U pitanju je desna strana mozga-znači, u trnenutku su nestale funkcije leve strane tela i pomalo govora.. Dobro je što na snimku nema oštećenja mozga i što su se funkcije vratile već posle prvog sata.. Sada je već znatno bolje, pomera i prilicno pritiska rukom, priča normalno i pomera levu nogu.. Doktor kaže da je "klinički stabilna", šta god to značilo (a mislim da je dobro), ali je problem što su joj vratni krvni sudovi u mnogo lošem stanju.. Mene zanima koliko vremenski (ako neko zna) je potrebno da se ojačaju ruke i noge, da bi konačno stala na njih, (ili je to individualno), i koliko vremenski je u opasnosti da do ponovnog udara, ne daj Bože, dođe... Kažu, neka 3 meseca je kritično.. Da li mi neko može reći bar nešto, jer ja više ne znam ništa.. Još je u bolnici, naravno, ali šta da se radi da omogućimo brži oporavak i kako da se spreči ponovan udar koji bi, ne daj Bože, mogao da bude znatno gori.. Inače, ona ima samo 56 godina.. Kako da joj pomognem???? Hvala svima....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moždani udar-pomoć
PostPoslato: Pon Feb 13, 2012 11:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 28, 2008 9:15 am
Postovi: 38
Pozdrav iz Sarajeva,

Odlično je da se vračaju funkcije, moj savjet je da se raspitate o mogučnosti operacija tih vratnih
arterija (karotida) čije "čišćenje" će uveliko smanjiti mogučnost novog udara..
Također provjerite dali majka ima uredan rad srca (naravno pitaće te ljekara koji radi ultra zvuk - eho srca)
Nisam ljekar i savjete koje sam Vam dao su nastali iz iskustva kroz koje prolazim sa svojim roditeljima..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moždani udar-pomoć
PostPoslato: Čet Feb 16, 2012 8:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 23, 2011 11:23 am
Postovi: 20
Hvala na savetima ele, raspitaću se.. Da li možda znate koliko je bezbedna ta operacija, koliko sam načula, može da se kod tog (produvavanja) kanala (ako na to mislite), dođe do još ne daj bože, gore situacije.... Pozdrav za Sarajevo..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moždani udar-pomoć
PostPoslato: Čet Feb 16, 2012 9:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 28, 2008 9:15 am
Postovi: 38
Moja majka je imala 2 operacije za godinu dana na istom mjestu. Moze te pogledati na youtube kako se radi (karotidna endarterektomija), a hirurzi tu operaciju smatraju rutinskom .. Samo vaskularni ljekari - hirurzi Vas mogu upoznati sa situacijom..
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: