Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Proširene vene - tromboza
PostPoslato: Pon Nov 19, 2007 11:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 16, 2007 11:55 am
Postovi: 9
Lokacija: Srbija
:) Pozdrav svima!
56 mi je godina, proširenje vena na nogama je takoreći porodična bolest, sa majčine strane. Majka, ujak, baba, i prababa, svi su bolovali, ali doživeli su više od 80 god života.
Imao sam 14 god. kada sam primio prve inekcije u vene, tako da sam odrastao sa saznanjem da je to porodična bolest.
Pre 3 godine imao sam saobračajni udes. Ugruvao sam obe noge i grudni koš. Posle nekoliko dana dobio sam trombozu. Navodno imao sam i emboliju pluća.
Do prošle jeseni više puta sam dobijao trombozu, i redovno sam uzimao razne lekove. Jako sam morao da pazim na sebe, i najmanji udarac na bilo kom delu tela dovodio je do tromboze. Bio sam ograničeno radno sposoban.
Pre godinu dana počeo sam sve više da čitam o alternativnoj medecini. Koristio sam internet, razne časopise i leksikone. Počeo sam da koristim razne čajeve (napitke) i dodatke ishrani. Lekove sam postepeno izostavljao.
Već nekoliko meseci ne uzimam nikakve lekove i dobro mi je. Kažem dobro i zato, što sam dva puta jako udario nogu i nisam dobio trombozu.
Ako neko ima slično iskustvo ili želi saznati više o mojim iskustvima, neka se javi.
S poštovanjem → agmi

_________________
Život me je naučio: pre svega zdravlje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 5:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 5:20 pm
Postovi: 2
Pozdrav!
Imam 30 godina Prije dvije godine sam preboljela plućnu emboliju i duboku vensku trombozu lijeve noge i zdjelice. Sada sam na antikoagulansnoj terapiji koju cu morati primjenjivati svakodnevno cijeli život.Svakodnevno uzimanje lijekova mi loše utječe na rad jetre i bubrega, a i pri povredama jako krvarim pa me zainteresiralo vase "alternativno"liječenje .
Mozete li mi, molim vas reci o cemu se tocno radi i kako nov pristup liječenju utječe na vaše stanje.

Hvala i lijep pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Proširene vene - tromboza
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 3:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
agmi je napisao:
:) Pozdrav svima!
56 mi je godina, proširenje vena na nogama je takoreći porodična bolest, sa majčine strane. Majka, ujak, baba, i prababa, svi su bolovali, ali doživeli su više od 80 god života.
Imao sam 14 god. kada sam primio prve inekcije u vene, tako da sam odrastao sa saznanjem da je to porodična bolest.
Pre 3 godine imao sam saobračajni udes. Ugruvao sam obe noge i grudni koš. Posle nekoliko dana dobio sam trombozu. Navodno imao sam i emboliju pluća.
Do prošle jeseni više puta sam dobijao trombozu, i redovno sam uzimao razne lekove. Jako sam morao da pazim na sebe, i najmanji udarac na bilo kom delu tela dovodio je do tromboze. Bio sam ograničeno radno sposoban.
Pre godinu dana počeo sam sve više da čitam o alternativnoj medecini. Koristio sam internet, razne časopise i leksikone. Počeo sam da koristim razne čajeve (napitke) i dodatke ishrani. Lekove sam postepeno izostavljao.
Već nekoliko meseci ne uzimam nikakve lekove i dobro mi je. Kažem dobro i zato, što sam dva puta jako udario nogu i nisam dobio trombozu.
Ako neko ima slično iskustvo ili želi saznati više o mojim iskustvima, neka se javi.
S poštovanjem → agmi


Vama je nuzna makar antiagregaciona Th /Salicilati ili Ticlodix/. Nemam nista protiv alternativne medicine ali ne igrajte se /obzirom sta ste sve imali i cemu ste i genetski skloni/.
pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 3:41 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Dvije lije je napisao:
Pozdrav!
Imam 30 godina Prije dvije godine sam preboljela plućnu emboliju i duboku vensku trombozu lijeve noge i zdjelice. Sada sam na antikoagulansnoj terapiji koju cu morati primjenjivati svakodnevno cijeli život.Svakodnevno uzimanje lijekova mi loše utječe na rad jetre i bubrega, a i pri povredama jako krvarim pa me zainteresiralo vase "alternativno"liječenje .
Mozete li mi, molim vas reci o cemu se tocno radi i kako nov pristup liječenju utječe na vaše stanje.
Hvala i lijep pozdrav


1. Ako ste na Farinu, zamolite svog dr da vas prevede na Sintrom /Farin nema konstantnu koncentraciju aktivne supstance u leku pa se javljaju problemi sa doziranjem i odrzavanjem INR-a na zeljenom nivou/.
2. Prekontrolisite sve krvne sudove!!! Kada ste poslednji put radili dopler dubokih vena male karlice i donjih ekstremiteta?
3. Verovatno je potrebno smanjiti dozu antikoagulanasa, obzirom na probleme koje ste naveli.
4. Koristite alternativu ali se ne igrajte /nema tek tako prekidanja antikoagulantne Th/ da ne biste ostali bez glave!!!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 9:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 5:20 pm
Postovi: 2
Hvala na odgovoru,
na Marivarinu sam i odrzvam INR izmedju 2 i 3. Za sada kontroliram pv i INR jednom mjesecno i uglavnom je u redu zato ne bih mijenjala terapiju Marivarinom za neki drugi antikoagulans.Problem je sto mi pri udarcima nastaju modrice koje vrlo sporo zacijeljuju, a kad se porezem jako i obilno krvarim i potrebna je cijela vjecnost da zaustavim krvarenje.
Doppler vena sam poslednji put radila prije mjesec dana i vene su i nakon dvije godine gotovo jednako zakrcene ugruscima.
Zanima me da li je netko pokusao na neki drugi nacin "otopiti" ugruske ili ojacati venske zaliske (ili cu ostati invalid cijeli zivot?)

Imam jos jedno pitanje: ima li tko s trombozom iskustva s voznjom u avionu? Moram li dodatno uzimati nisko molekularni heparin prije putovanja avionom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 8:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Dvije lije je napisao:
Hvala na odgovoru,
na Marivarinu sam i odrzvam INR izmedju 2 i 3. Za sada kontroliram pv i INR jednom mjesecno i uglavnom je u redu zato ne bih mijenjala terapiju Marivarinom za neki drugi antikoagulans.Problem je sto mi pri udarcima nastaju modrice koje vrlo sporo zacijeljuju, a kad se porezem jako i obilno krvarim i potrebna je cijela vjecnost da zaustavim krvarenje.
Doppler vena sam poslednji put radila prije mjesec dana i vene su i nakon dvije godine gotovo jednako zakrcene ugruscima.
Zanima me da li je netko pokusao na neki drugi nacin "otopiti" ugruske ili ojacati venske zaliske (ili cu ostati invalid cijeli zivot?)
Imam jos jedno pitanje: ima li tko s trombozom iskustva s voznjom u avionu? Moram li dodatno uzimati nisko molekularni heparin prije putovanja avionom?

Isto sti o Farin ali "nije isto", jer Farin nema istu konventraciju aktivne supstance u svakoj tableti pa je "nezgodan" za doziranje.
Slobodno nastavite sa vasom terapijom. Smanjite dozu u dogovoru sa vasim lekarom kako INR ne bi bio veci od 2-2,2, zbog krvarenja.
Nema "topljenja" trombova antikoagulansima jer su to stari i formirani, fibrozno izmenjeni trombovi, jedini nacin je trombektomija. Ne treba da dodajete niskomolekularni heparin kada ste na takvom INR-u.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: