Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 12:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:15 pm
Postovi: 139
Lokacija: Zrenjanin
Pre par dana radjen mi je ultrazvuk srca rezultat zadovoljavajuci.U radjen mi je i Hoter test gde se pokazalo da bolujem od ANGINE PEKTORIS.Napominjem da nikada nisam imala problema sa srcem za mojih 40god.Za tu bolest sam samo cula a sad me interesuje.Od cega,kako,sta sad i kako dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 2:58 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Pa nije Vam valjda lekar samo to saopstio i nista vise nije objasnjavao??? Prica je duga i ozbiljna i ne moze se ispricati tek tako, kamoli ispisati...
Mozd ace neko od mladjih kolega imati inspiraciju da pise, a Vi mozete da me pozovete na telefon slobodno.

Sve najbolje.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hvala.
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 11:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:15 pm
Postovi: 139
Lokacija: Zrenjanin
Postovani gospodine Ivice.U pravu sto ste rekli da nije bilo bas tako.Doktor koji mi je skinuo Holter ocito je rezultat,rekao da bolujem od ANGINE PEKTORIS da poostrim rezim zivota.prepisao mi th:concor,vayotal,aspirin 100,nitroglicerin.Kontrola po potrebi.Ja se inace dobro osecam i nemam nikakve tegobe,jedino sto sam malo uplasena neznam sta moze da me snadje i kako to izgleda kad imas napade sta da radim.Obradovao me je vas odgovor jer hvala Bogu da jos u ovoj zemlji ima doktora koji iskreno zele da pomognu a da ne zavire dzep.Vas br mob zapisala sam pa ako mi zatreba nazvacu vas.Unapred zahvalna EMILIJA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 12:59 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Slobodno pozovite kadgod zatreba. Ja sam "drzavni lekar", nisam privatnik :)

Inace, zanimljivo je da imate anginu pectoris bez simptoma, to nije nepoznato, ali je ipak retko. Stavise, i sam taj izraz zapravo znaci "bol grudi" - pa je za ocekivati da osecate bol u grudima, ili makar stezanje ili gusenje kod zamora - na primer, prilikom penjanja na 3. ili 4. ili visi sprat, ili prilikom trcanja i slicno...

Za osobu koja ima samo 40 godina nikako nije dobro planirati da dozivotno uzimal ekove, ako postoje opcije kao sto je stentovanje. Stoga, ja bih Vam najdobronamernije predlozio da nastavite sa dijagnostickim postupcima, jer ako imate anginu pectoris, onda je neki krvni sud koji snabdeva srcani misic suzen, a to se cesto moze popraviti trajno jednom jedinom kateterizacijom, umesto da sledecih nekoliko decenija pijete lekove.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 3:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Da dodam, ovo sto je uradjeno nije dijagnostika....Sta znaci "rekao mi da imam AP i dao mi lekove"????
Zasto AP? Koja AP? Treba li koronarografija ili MScCT? Mozda balon dilatacija sa stentovanjem? Mozda samo medikamentozna Th? Kako on to napamet zna? Svaka mu cast!!!
Idite kod ozbiljnog kardiologa i uradite ozbiljne pretrage!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: