Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Lupanje srca, povisen pritisak i puls, suva usta
PostPoslato: Pet Okt 05, 2007 10:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 19, 2006 2:08 pm
Postovi: 19
Molim Vas mi pomozite. Naime, pre desetak dana mi se desilo da sam odjednom postala malaksala, pocela sam da trnem, ekstremiteti su mi bili jako "teski", usta su mi billa jako suva, a srce je lupalo tako da sam mislila da ce mi iz grudi iskociti. Napadi su mi se ponovili jos dva puta, s tim da je prvi bio najjaci.

Ince, veoma mnogo pusim, pritisak mi je nizak, ali u poslednje vreme varira, pa tako vrlo cesto dostigne 140/85 sto se svaki put desilo kad sam imala napad. Puls mi u tim trenucima iznosi izmedju 100 i 115 i dovodi me do toga da se prakticno gusim i imam osecaj kako se "hladim".

U tim momentima se veoma malaksalo osecam. Primetila sam da mi ipak malo bolje bude kada ne pusim tako da sam redukovala na 15 cigareta denevno (sto je i dalje mnogo).

Da li neko moze da mi pomogne. Jako sam uplasena.

Da li je to nikotin, ili kardiovaskularne smetnje ili samo klasicni napad panike usled anksioznosti jer sam depresivna vec duzi period (iako sam toga postala svesna tek skoro).

Hvala Vam :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 06, 2007 4:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Moj savet Miona za tebe
iz iskustva........
Prvo proveri citavu krvnu sliku,a ne kao sto su meni promasili godinu dana........
znaci sve,o tome na sta milsim pitaj doktora Ivicu........
Holesterol,trigliceride,secer,zeljezo,vitamin B12.hormone za stitnu,sedimentaciju.........ma sve!
Uradi EKG,holter po mogucnosti,ultrazvuk srca itd.
Ako su svi nalazi krvi uredu,i ako je sa kardioloske strane uredu dobila si prvi napad panike,znaci psihicki problem.
Umanji kafu kao ja,samo jednu solju ujutro i smanji cigare na 6-10 dnevno.Ne pij koka-kole niti pepsi!Ima kofeina.......
Ne ZABORAVI smanji cigare i PRESTANI ako mozes sa kafom,uzmi caj ili neki sok prirodni.,napravi beli kafu.......
Prilikom napada moj tlak skoci na 160/100 tako da se ne plasis toga jer ako je stalno visok ili nizak to se leci.........
U svakom slucaju idi kod doktora obavezno,jer se uzrok mora pronaci....
Sretno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 06, 2007 9:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 4:43 pm
Postovi: 235
Lokacija: MK
Miona, dopunjenje saveta:
Sasvim ostavi cigarete.
Ontario ti je dala dobar savet u vezi toga sta treba da uradis i ispitas.
Pozdrav za Ontario:
Raduje me ovaj tvoj smireni post i savet Mioni jer vec zvucis bolje.
Poslala sm ti pp, pa javi se kad mozes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 8:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 06, 2007 6:27 pm
Postovi: 11
Poštovana Miona,
Sve dosadašnje savete koje su vam dali su sasvim OK. Ono što je bitan argument je da ste izjavili da ste "anksiozni" i da dosta pušite, kao i da ćete smanjiti na 15-tak cigareta na dan. Moram reći da mi pušači sve ćemo priznati osim da se "Trujemo", Vi ste tačno definisali svoj problem.
Ukoiko pušite više od 5 cigareta denvno, niste fizički aktivni, provodite vreme u zatvorenom prostoru, ostajete budni do sitnih sati, "padne" neko pićence uveče, stisne malo stresa od spoljašnjeg sveta i eto ga napad panike. Ono što ste opisali je blaži oblik ali vrlo neprijatno iskustvo. Nepotreban Vam je takav luksuz da Vam to predje u hronično stanje, pa budite pametniji od "neprijatelja" pa preduzmite ozbiljne rezove. Duvan ostaviti ili svesti na 5 cigareta, (cigarete ostaviti u najudaljeniji deo stana, i kada vam nisu u vidokrugu ili pod rukom mrzeće Vas da ustajete i palite cigaretu. Sada ide hladno vreme, naterajte sebe ako baš morate da zapalite cigaretu izadjete na terasu, ili ispred zgrade ili kuće i to lagano obučeni. Mrziće Vas da izlazite na hladno vreme. uvek kada imate želju za duvanom popite čašu mlake vode. Inače vode trebate a unosite minimum 2-3 litra na dan (negazirane), morate vodom da čistite svoj organizam. Ako Vam je verifikovana anksioznost nemojte biti bez terapije, ako nemate terapiju uzmite valerijana kapi, koje Vam ne mogu smetati, nosite ih uvek sa sobom, počnite da se bavite jogom i naučite da meditirate, ako ovo pokušate za tri meseca videćete neverovatan napredak. Što se tiče povišenog pritiska u vreme napada je normalna stvar, zbog straha i adrenalina koji je u momentu napada bio na visokom nivou, to vam se odrazilo na osećaj trnjenja i hladnoće, cirkulacija je usmerena na mozak i srce te se po automatizmu teže meri pritisak i daje više vrednosti. Prekontrolišite sve stavke koje vam je već prethodnik naveo i ukoliko su nalazi laboratorije, hormona i kardiologa uredu, ostaje Vam samo isključivo rad na sebi.

Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 16, 2007 1:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 19, 2006 2:08 pm
Postovi: 19
hipo je napisao:
Poštovana Miona,
Sve dosadašnje savete koje su vam dali su sasvim OK. Ono što je bitan argument je da ste izjavili da ste "anksiozni" i da dosta pušite, kao i da ćete smanjiti na 15-tak cigareta na dan. Moram reći da mi pušači sve ćemo priznati osim da se "Trujemo", Vi ste tačno definisali svoj problem.
Ukoiko pušite više od 5 cigareta denvno, niste fizički aktivni, provodite vreme u zatvorenom prostoru, ostajete budni do sitnih sati, "padne" neko pićence uveče, stisne malo stresa od spoljašnjeg sveta i eto ga napad panike. Ono što ste opisali je blaži oblik ali vrlo neprijatno iskustvo. Nepotreban Vam je takav luksuz da Vam to predje u hronično stanje, pa budite pametniji od "neprijatelja" pa preduzmite ozbiljne rezove. Duvan ostaviti ili svesti na 5 cigareta, (cigarete ostaviti u najudaljeniji deo stana, i kada vam nisu u vidokrugu ili pod rukom mrzeće Vas da ustajete i palite cigaretu. Sada ide hladno vreme, naterajte sebe ako baš morate da zapalite cigaretu izadjete na terasu, ili ispred zgrade ili kuće i to lagano obučeni. Mrziće Vas da izlazite na hladno vreme. uvek kada imate želju za duvanom popite čašu mlake vode. Inače vode trebate a unosite minimum 2-3 litra na dan (negazirane), morate vodom da čistite svoj organizam. Ako Vam je verifikovana anksioznost nemojte biti bez terapije, ako nemate terapiju uzmite valerijana kapi, koje Vam ne mogu smetati, nosite ih uvek sa sobom, počnite da se bavite jogom i naučite da meditirate, ako ovo pokušate za tri meseca videćete neverovatan napredak. Što se tiče povišenog pritiska u vreme napada je normalna stvar, zbog straha i adrenalina koji je u momentu napada bio na visokom nivou, to vam se odrazilo na osećaj trnjenja i hladnoće, cirkulacija je usmerena na mozak i srce te se po automatizmu teže meri pritisak i daje više vrednosti. Prekontrolišite sve stavke koje vam je već prethodnik naveo i ukoliko su nalazi laboratorije, hormona i kardiologa uredu, ostaje Vam samo isključivo rad na sebi.

Sve najbolje


Hvala ti i hvala svima vama koji ste mi pomogli prisustvom i savetima; zaista mi je znacilo.
Bolje mi je. Bolje se psihicki osecam. Nisam isla kod neuropsihijatra, nisam pila lekove. Verovali ili ne, otisla sam u crkvu, ispovedila sam se i zajedno sa tim kao da je nesta deo bremena koji me gusi. U poslednje vreme mi se mnogo toga nakupilo, nerviram se, puno pusim, e a od toga mi je sigurno lose. Poenta je u tim glupavim cigaretama koje su krive za ovo sto m ise desava.
Ove nedelje cu svakako uraditi holter, ekg i eltrazvuk srca. Jel moze neko da mi objasni sta je holter EKG i ehokardiografski pregled? Da l ije to 2 ili 3 pretrage?
Uradicu i endokrinoloske pretrage a o svemu cu vas blagovremeno obavestiti. Jos jednom hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 16, 2007 9:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 19, 2006 2:08 pm
Postovi: 19
Sutra imam zakazan holter EKG. Nasla sam i odliucnog lekara (Prof.dr Svetomir Stozinic) koji je inace akademik, a cene su duplo jeftinije u odnosu na druge. Pogledajte na internetu, a ako nekog zanima moze poslati pp pa cu mu proslediti telefon ovog kardiologa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 18, 2007 5:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 06, 2007 6:27 pm
Postovi: 11
Draga Miona,
Holter monitoring je praćenje rada srca 24 sata, gde se nosi jedan mali aparat koji snima tvoje "srculence"kako se ponaša u raznim situacijama. Žao mi je što ti ranije nisam na ovo pitanje odgovorila ali sam tek sada videla tovj upit. Bitno je da se dana kada nisiš taj aparat ponašaš normalno tj. da iziritiras sve situacije koje mogu dati bilo kakvu sliku. To znači da budeš izložena fizičkom i psihičkom naporu, da pušiš što više, da se ponašaš što je moguće "agresivnije" da bi se videlo kako radi. Nakon toga snimak se propušta kroz program na računaru koji ima sve zadate parametre od normalnih do nedaj bože malignih vrednosti, brojače, tipove, vreme i mnošto toga što kardiologu daje sliku kako se tvoje srce ponaša i šta se dešava kada spavaš, kada si izložena izičkom naporu, kada si pod stresom itd. da li postoje bilo kakve promene ritma, S i T talasa (ne zamaraj se previše sa tim), tahikardija itd. Sve to radi paralelno sa dnevnikom koji ti vodiš sve vreme dok nosiš holter i pišeš kakve manifestacije osećaš u odredenom satu. Tako da je to jedna od najpouzdanijih metoda za praćenje srca. Iskreno se nadam da će kod tebe biti dijagnoza "nervoznog srca" koje je omasovljena pojava kod mladih ljudi. Što se tiče UZ srca, to je neinvazivna metoda kojom se utvrdjuje da li postoje odredjene urodjene anomalije, jačina srčanog mišića, veličina, gradja, jačina kontrakcije, protoka krvi i eventualno neke promene koje bi mogle da nastanu usled ne preležanih viremija i slično. Generalno, budi opuštena jer videćeš da će sve biti u najboljem redu a ti ćeš biti mirna ali to ti NIKAKO NE SME BITI IZGOVOR DA NASTAVIŠ SA NIKOTINSKOM ZAVISNOŠĆU (u smislu nije mi ništa pa mogu da pušim) već dobro je da nikotin nije napravio bilo kakvo oboljenje te da se vi lepo pozdravite. Javni kakvi su ti rezultati pa do sledećeg javljanja sve najbolje :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 19, 2007 11:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 19, 2006 2:08 pm
Postovi: 19
Sve receno je istina (u tvom proslom postu). Danas idem na eho, a doktor je nakon nosenja holtera zakljucio da je najverovatnije u pitanju emotivni stres koji izaziva tahikardije i portemecen ritam.
Svesna sam da je ovo problem moje duse (psihe) i da treba da promenim nacin zivota i prestanem da pusim, ali sam preslaba da to ucinim. Takodje, nista ne radim po pitanju sopstvene kondicije izuzev sto sam utrenirana za dugocasovno sedenje ispred monitora. A zapravo samo treba da promenim nacin zivota i bice mi bolje.
Javicu se danas nakon pregleda
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 26, 2007 3:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 18, 2007 12:39 pm
Postovi: 22
Pio sam Akineton anticholinergic i efekat uzimanja prekomerne doze je isti kao tebi. Tako da sve sto je napisano mislim da bi moglo da se objasni jacim radom Simpatickog(adrenalin) nad Parasimpatickim(acetilholin) autonomnim nervnim sistemom.
Pitanje je sada samo zasto?

U suprotnom kada Parasimpaticki(Acetilcholin) radi vise simptomi tu bas suprotni. Spor rad srca i slab pritisak, puna usta pljuvacke , mokre oci.

Moguce da ako si pusila broj posto nikotin deluje na iste receptore kao i acetilholin pa je nervni sistem video da parasimpaticki previse radi pa je smanjio generisanje acetilholona. Pa kad ne pusis to malo acetilholina skoro da nista i ne radi pa ti adrenalin dominira, mozes da probas npr sve gde pise cholinergic ali da prvo sve lepo procitas. Ali postoji i mogucnost da na taj nacin konkurentni podignes adrenalin i acetilholin na jako visok nivo, pa ce u trenutcima da izgleda kao da je sve stabilno a posle samo za jako kratko vreme organizam krene ta menja totalno nacin rada, znaci totalno nestabilno, 10 minuta dominira simpaticki pa sledecih 10 parasimpaticki.

Ako bi uz pomo selektivnog Mao inhibitora podigo se dopamin poraste onda i acetilholin. Ima i jos mnogo lekova, cak i oni koji u opste nisu u toj grupi i nisu predvidjeni za to mogu da se svrstaju, kao npr Piracetam, u lekove koji bi mogli trenutno da ti pomognu ako zatreba, jer pored svog osnovnog dejstva cackaju simpaticki i parasimpaticki tako da je asortiman bas bogat, samo treba da biras, ma i prvi bojni otrovi su na tu foru.



U glavnom gde god ja da idem u torbi nosim Karvileks i Mendileks, pa kao se zadesi i sta zatreba, da uvek budu tu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 26, 2007 4:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 18, 2007 12:39 pm
Postovi: 22
Samo jos da dodam da iako je o ovoj temi dosta pricano ipak drzi posebno specijalno postovanje i oprez i paznju u odnosu na druge oblasti medicine. Hvata me jeza od same reci Kardiologija i izraza i a1.. b2.. blokator propranolol i izaziva mi dizanje kose na glavi i volim da promenim temu.


Svako i najmanje igranje npr sa Karvileksom i Artanom, moze izazvati trenutnu smrt i to dobijas podatke da ti je sve losije ali nikako ne mozes da kontrolises svojom voljom, tj jednosmerna komunikacija, pa ipak je to autonomni nervni sistem, samo ce da te nadju i kazace a evo popio je ovaj prvi lek previse i shvatio je to, pa je pokusao da popije ovaj drugi evo drzi ga u ruci, ali nije stigao.

Tako da je za svaki samoinicijativni lek jako vazno da se dobro procita sve o njemu i da se posavetuje sa doktorom. Naravno doktor daje lek al ako se zali na malu platu ti nadjes ili cijes da je neki prijatelj imao bolji tretman pa mu predlozis. :lol:

Cao,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 26, 2007 9:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 19, 2006 2:08 pm
Postovi: 19
minerals je napisao:
Samo jos da dodam da iako je o ovoj temi dosta pricano ipak drzi posebno specijalno postovanje i oprez i paznju u odnosu na druge oblasti medicine. Hvata me jeza od same reci Kardiologija i izraza i a1.. b2.. blokator propranolol i izaziva mi dizanje kose na glavi i volim da promenim temu.


Svako i najmanje igranje npr sa Karvileksom i Artanom, moze izazvati trenutnu smrt i to dobijas podatke da ti je sve losije ali nikako ne mozes da kontrolises svojom voljom, tj jednosmerna komunikacija, pa ipak je to autonomni nervni sistem, samo ce da te nadju i kazace a evo popio je ovaj prvi lek previse i shvatio je to, pa je pokusao da popije ovaj drugi evo drzi ga u ruci, ali nije stigao.

Tako da je za svaki samoinicijativni lek jako vazno da se dobro procita sve o njemu i da se posavetuje sa doktorom. Naravno doktor daje lek al ako se zali na malu platu ti nadjes ili cijes da je neki prijatelj imao bolji tretman pa mu predlozis. :lol:

Cao,


Stvarno ne razumem zasto bih pila artan ili akineton?! Meni je doktor dao neki blokator blabla na n se zove, ali ja ga ne pijem jer pokusavam da shvatim sta je samnom. Naime srce mi je uredu, ali je ipak primecena izvesna nepravilnost u ritmu. Ja licno smatram da mi je to zbog anksioznosti jer imam sve simptome depresije, po svemu sudeci iako se relativno dobro osecam.

Nisam razumela bas tvoj odgovor, izvini. A zar doktor ne bi trebao da mi prepise lek? I zar prethodno ne bih trebala da pregledom dodjem do terapije. mozda bih trebala do neurologa da odem? Ni sama ne znam? To o cemu si ti pisao je domen koje grane medicine.
Hvala ti puno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 12, 2007 10:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 19, 2006 2:08 pm
Postovi: 19
EHO i EKG srca su mi odlicni. Prestala sam da pijem kafu i pusim, ali se samo malo bolje osecam. Usput su pocela pluca da me bole (grudni kos) i svi me ubedjuju da je to zbog prestanka pusenja?!?! STa da radim. Nekad mi se desi kao da ne mnogu normalno da udahnem koliko me boli?!?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Kardio vaskularne bolesti
PostPoslato: Uto Dec 25, 2007 11:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 21, 2007 11:10 pm
Postovi: 28
Lokacija: Beograd
Miona pluca te bole zato sto su navikla da kroz njih prolazi duvanskii dim!!!Nemoj da se bojis nije nista strasno za par dana osecas se kao da si se pinovo rodila!!!Poslusaj moj savet!U zdravom telu zdrav duh!!! :wink: :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 25, 2007 9:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Miona, drago mi je da ti je bolje i da se se rešila cigareta i ja sam od noćas! :oops: :lol:

Imala sam identičnu epizodu kao i ti, isti pritisak ali mi je puls bio 146!!! :o

Tresla sam se kao prut, malaksala potpuno. Emotivnih stresova imam koliko voliš, a puna piksla uz gomile suza su postale moja svakodnevna pojava, bez spavanja, bez hrane.......ma grozno.

Reših da odradim i ja te preglede, jel možeš da mi pošalješ na pp podatke o tom dr i da mi napišeš cene.

Hvala unapred, pozz majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 26, 2007 12:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 9:35 pm
Postovi: 126
Ljudi sta vam je !?!?!?!?

Nista bolje od jednog Lucky-ja 100's posle jela, zar ne? :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: