Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Neujednačen pritisak pri otkucajima
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 1:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 19, 2007 1:24 pm
Postovi: 2
Možda tema i nije prikladan ali činimi se da je najbliža pojavi koja mi se svakodnecno dešava a na koju nisam uspeo da nađem odgovora gotovo godinu dana.

Prva pojava je bila u toku sna, pre skoro godinu dana kada sam imao dva uzastopna otkucaja srca enormnog pritiska. To sam zaključio po šustanju u ušima. Izuzetno jakom šuštanju. Kasnije, tikom par dana ovj dogaćaj se ponovo ponovio, takođe u snu, i sličnog intenziteta. Naredih nekolko dana ga nije bilo, Nakon čega se ponovo pojavio u nešto blažem obliku ali takođe u vidu dva otkucaja i u približno istom vremenu. Treba napomenuti da mi je u to vreme pritisak bio uobičajeno 140/90. Ova se pojava, u novoj fazi, nastavila i manifestuje se svakodnevno ali u periodu budjenja, pri prelasku u potpuno svesno stanje samo su tada simtomi bili ublaženi, možda upola u osnosu na prvobitne. To je period kada počinje da mi se javlja, preko dana, blagi bolu u sredini grudnog koša, povremeno u trajanju od par sati, kao i blaga pojava, rekao bih pada pritiska u toku jednog otkucaja, jer stvara osećaj trenutne blage vrtoglavice koja nije izražena ali bi svakako postojala da je ovaj efekat intenzivniji i da traje duže od jednog otkucaja.

Nakon ovoga sam se obratio lekaru pre mesec dana, kada smo uradili EKG i konstatovali da "I nije tako loš". Počeo sam da uzimam Presolol 1/4 dnevno, što mi je u potpunosti eliminisalo blago bolno stanje u grudima i nakon nedelju dana otkucaje pri buđenju.

Sledeće faza, koju sam primetio, nastala je posle nedelju dana nakon uzimanje ovog leka i karakteristična je da su ona dva otkucaja tokom buđenja dobila jedva primetni intenzitet ali i dalje postoje u toku budjenja ali više to nisu dva otkucaja. Sada ih ima 3,4 pa možda i 5, a broj im nije uvek isi. Zanimljivo je da ukoliko dođe do buđenja noću, dakle ne ujutru, tih otkucaja nikad nije bilo.
Napomenuo bih da imam 37 godina 180 cm visine i 75 kg,
ali i da je ovakvo stanje možda prouzrokovano nekim medikamentom, jer sam konzumirao "sredstvo-nepoznatog porekla (nije reč o opijatu)", u kraćem vremenskom periodu kada sam nakon nekoliko dana primetio izvestan pritisak u grudnom košu nakon čega sam prestao sa doziranjem.

Da li neko može da mi objasni o čemu ovde može biti reči i posavetuje šta dalje raditi.

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 11:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
uradire ultrazvucni pregled srca! to je neophodno da bi se videlo da li simptomi koje opisujete predstavljaju paroksizmalnu nocnu dispnoju koja moze biti znak srcanog popustanja, ekg nije dovoljan pokazatelj stanja srca kada se javi ovakva simptomatologija koju ste opisali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 20, 2007 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 19, 2007 1:24 pm
Postovi: 2
Hvala na savetu. Pokušaću da uradim ultrayvučni pregled.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: