Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nalaz od kardiologa molim pomoc
PostPoslato: Pet Avg 09, 2013 8:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 14, 2013 2:57 pm
Postovi: 6
Postovani, imam 28 god. visoka sam 150 cm, tezina 42 kg. Zamolila bih vas za strucno tumacenje mojih nalaza od kardiologa. Da li je zabrinjavajuce ili ne? Inace zalila sam se nalupanje srca koja mi po nekad naidju i na bockanje i peckanje u grudima. Inace doktorica mi je prepisala Presolol 2x1/2 i to sam pila dva dana i prekinula jer mi se jako spavalo od njega i posto su se lupanja nastavila resila sam da odem kod kardiologa i ovo je izvestaj.

Vidjena danasnja ehokardiografija.

TA=95/55 mmHg leva ruka TA=100/60 mmHg desna ruka

EKG: sin.ritam, bez ES, FR 91/min. intermedijerni polozaj el. osovine, PQ=136 msec. QTc=431 msec. terminalne faze dobro formirane

Nalaz ultrazvuk srca:
Aorta(root): Ao 23,8 mm;Ao asc mm; Ao sep. 16,8 mm
Leva pretkomora:25,9 mm
Leva komora(LK):dijastolni promer: 38,9 mm sistolni promer: 26,5
Medjukomorski septum (IVS) debljina 7,6 mm
Zadnji zid (PW) debljina 7,0 mm
Desna komora (DV) promer: 23,0 mm
Frakcija skracenja (FS): 32%
Ejekciona frakcija (EF): procenjena po Teicholtzu 61%
EDV 65,6 ml; ESV 25,8 ml; SV 39,8 ml

APP 1,08 m/s; AAP 1,21 m/s. PgAo 5,9 mmHg; AMP E 0,61 m/s A 0,5 m/s; ATP 0,56 m/s
MR 0/1+ TR 1+

Misljenje: Leva komora ocuvane globalne kontraktilnosti, urednih dimenzija, normalne debljine zidova. Bez ispada u segmentnoj kontraktilnosti. Dijastolna funkcija dobro ocuvana. LA normalnih dimenzija. Aorta urednih dimezija u korenu, trolisna, kompetenta. Transaortna brzina i gradijent u ref. granicama. Baloniranje PMK na pozicija A2 po Carpentijeru uz dasak MR 0/1+. TR 1+ iz subkostalne pozicije stice se utisak odrzanosti kontinuiteta IAS. Perikard: bez patoloske kolicine tecnosti izmedju perikardnih listova.

ZAKLJUCAK: Tacycardio parox. per anamn.
Sy. prolapsus vv. mitralis
TERAPIJA: Propranolol 40mg 2x1/4
Magnezijum
KONTROLA: za mesec dana ili po potrebi

Jos uvek nisam pocela da pijem propranolol jer nemam lupanja i kad god sam izmerila puls bio je od 70-90 i sad ne znam da li da pocnem da pijem propranolol ili ne, molim vas za savet u vezi leka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nalaz od kardiologa molim pomoc
PostPoslato: Pet Avg 09, 2013 10:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
nalaz nije opasan - prolaps mitralne valvule je anatomska varijacija koju ima odredjeni broj ljudi. dobili ste dobru terapiju (propranolol), s obzirom na gracilnu konstituciju, ima smisla i da pokusate sa 2 x 1/4 tablete. cest pratilac prolapsa, kao i kod vas je anksioznost - ako simptomi potraju, obratite se psihijatru sa edukacijom za kognitivno-bihejvioralnu psihoterapiju da naucite kako da prevazidjete simptome, koji ce na kraju i nestati. srce vam je u redu.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nalaz od kardiologa molim pomoc
PostPoslato: Pet Avg 09, 2013 10:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 14, 2013 2:57 pm
Postovi: 6
:)


Poslednji put menjao anitica85 dana Pet Avg 09, 2013 10:20 am, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nalaz od kardiologa molim pomoc
PostPoslato: Pet Avg 09, 2013 10:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 14, 2013 2:57 pm
Postovi: 6
drbgd je napisao:
nalaz nije opasan - prolaps mitralne valvule je anatomska varijacija koju ima odredjeni broj ljudi. dobili ste dobru terapiju (propranolol), s obzirom na gracilnu konstituciju, ima smisla i da pokusate sa 2 x 1/4 tablete. cest pratilac prolapsa, kao i kod vas je anksioznost - ako simptomi potraju, obratite se psihijatru sa edukacijom za kognitivno-bihejvioralnu psihoterapiju da naucite kako da prevazidjete simptome, koji ce na kraju i nestati. srce vam je u redu.



Hvala vam puno na odgovoru sad mi je lakse i u pravu ste sto se tice anksioznosti nisam je spomenula ali malo sam anksiozna :) sta da se radi. Pocecu da pijem propranolol, samo imam jos jedno pitanje :) Zanima me samo da li propranolol moze jako da obori otkucaje srca i ako se to desi sta da radim? Hvala unapred!

Read more: kardiologija/nalaz-kardiologa-molim-pomoc-t50276.html#p334924#ixzz2bSSn2YSb


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nalaz od kardiologa molim pomoc
PostPoslato: Pet Avg 09, 2013 10:20 am 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Поведи рачуна о количини чисте воде коју уносиш у организам. Због мањка течности може да се јави убрзан рад срца. Прескакања срца се у 80% случајева решавају довољним уносом квалитетног магнезијума. Остатак се решава опуштањем мишића који се налазе уз кичму а између лопатица. Такође и мишићи раменог појаса могу да утичу на притисак, срце...

По чему знаш да си анксиозна?

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nalaz od kardiologa molim pomoc
PostPoslato: Pet Avg 09, 2013 10:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 14, 2013 2:57 pm
Postovi: 6
aa aca je napisao:
Поведи рачуна о количини чисте воде коју уносиш у организам. Због мањка течности може да се јави убрзан рад срца. Прескакања срца се у 80% случајева решавају довољним уносом квалитетног магнезијума. Остатак се решава опуштањем мишића који се налазе уз кичму а између лопатица. Такође и мишићи раменог појаса могу да утичу на притисак, срце...

По чему знаш да си анксиозна?


Znam da sam anksiozna jer sam jedno vreme non stop bila pod strahom zbog lupanja srca, januara meseca sam imala stres i od tad mi se sve pogorsalo, ali se sad osecam mnogo bolje :) Inace nisam pila puno tecnosti ali sad se trudim da pijem dovoljno vode. Magnezijum sad pijem redovno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nalaz od kardiologa molim pomoc
PostPoslato: Pet Avg 09, 2013 10:42 am 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
То је нормално што ти се догодило. Ниси ти анксиозна. Биће све у реду када се опустиш. Размисли о проблемима који су те снашли па ћеш видети да нема разлога за бригу којом ништа не постижеш.

Погледај шта сам на мом сајту www. aca. rs писао о води и срцу итд.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nalaz od kardiologa molim pomoc
PostPoslato: Pet Avg 09, 2013 11:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
@anitica85
u dozi 2 x 1/4 ne moze nista ugrozavajuce da vam se dogodi! ako osetite da ste pospani, uzmite malo vise tecnosti, jer se radi o padu pritiska.
mehanizam nastanka anksioznosti kod prolapsa (rekoh, cest je pratilac) je komplikovan da se ovde opisuje, ali bitno je da nije nista ozbiljno i da je izlecivo!

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nalaz od kardiologa molim pomoc
PostPoslato: Pet Avg 09, 2013 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 14, 2013 2:57 pm
Postovi: 6
Hvala vam puno na odgovorima i savetima, puno mi znaci to. Danima sam se osecala super ali danas ovo toplo ne znam kako izdrzavam imam utisak da ne mogu da nadisem ceo dan :(

@aa aca
Poseticu tvoj sajt obavezno! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nalaz od kardiologa molim pomoc
PostPoslato: Pet Avg 09, 2013 2:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Ово вруће тешко да некоме прија. Када будеш на мом сајту погледај шта сам писао под Дисање у здравственим саветима, па ће ти бити јасни ефекти са тешким дисањем.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nalaz od kardiologa molim pomoc
PostPoslato: Sub Avg 31, 2013 5:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Администратор форума ми је блокирао корисничко име aa_aca, а потом и aa aca. С обзиром на то да за такве поступке не постоје објективни разлози, очекујем да ће ми блокирати и овај aaaca. Осим тога, блокирана је адреса прокси сервера преко кога, осим мене, на интернет излази још неколико хиљада рачунара. Мој прокси не могу да заобиђем, а и да могу да решим то питање, остаје проблем сталног гашења мојих налога.

Присиљен сам да до даљњега напустим овај форум, а они који желе да чују моје мишљење увек могу да ми се јаве на емаил адресу aa_aca @ yahoo.com која је записана и у мојим профилима aa_aca, aa aca и aaaca. Ево је и овако: Slika. Можете и да посетите мој сајт: www. aca. rs.

Поздрављам вас и желим све најбоље.
Аца

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: