Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Iznenadno lupanje srca do preko 200 otkucaja u minuti...
PostPoslato: Sre Mar 16, 2011 1:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 30, 2005 1:11 am
Postovi: 20
Pozdrav svima!

Vec (mogu slobodno reci) oko 10ak godina mi se desava ovo, a jos uvijek ne znam sta je uzrok...
Naime, nekada kada se naglo sagnem, potrcim ili cak i u sjedecem polozaju (kao prije koji minut) desi mi se da odjednom srce krene da lupa preko 200 otkucaja u minuti. Dakle bukvalno tako... radi normalnim ritmom do 80 otkucaja i onda samo u sekundi krene ritam od preko 200 otkucaja, cak i vise... bez postepenog ubrzavanja, vec bukvalno kao okidac... Na isti nacin i prestaje lupanje... u sekundi :)
Sad, vremenom sam se navikao na to, a cak i naucio kako da vratim ritam u normalu.
Ono sto znam sigurno jeste da, dok god sam u stojecem polozaju, srce se nece vratiti u normalan ritam. Definitivno moram biti u lezecem ili polulezecem polozaju i potom duboko udahnuti i izdahnuti nekoliko puta.
Doktor mi je savjetovao da pokusam da se prejedem i pratim da li ce to imati uticaj... Ok, prije par minuta kada mi se ovo desilo jesam jeo malo vece kolicine (pogotovo slatko :)
Inace, EKG je pokazao normalan rad, doktor kaze da nema ni sumova... Zadnji put su mi rekli da imam blago povisen pritisak, ali da bi trebalo da se vise puta mjeri kako bi se moglo sa sigurnoscu reci da je tako.
Inace imam 25 godina i ne bavim se pretjerano mnogo sportom i da, imam 10ak kg viska...
Ako neko ima slicna iskustva ili zna nesto vise o ovome, bio bih veoma zahvalan da mi kaze bilo sta...

Hvala svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iznenadno lupanje srca do preko 200 otkucaja u minuti...
PostPoslato: Ned Apr 03, 2011 9:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 03, 2011 9:02 am
Postovi: 1
Da li vam je nakada rađen holter ekg? Ako nije, trebalo bi to da se odradi. Postoje neki poremećaji srčanog ritma i provođenja koji se mogu manifestovati na ovaj način. Detaljan pregled kardiologa, obavezno uz urađen holter ekg bi trebao da vam da odogovor i rešenje za vaše tegobe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iznenadno lupanje srca do preko 200 otkucaja u minuti...
PostPoslato: Pet Apr 08, 2011 7:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 08, 2011 7:25 pm
Postovi: 1
Ja isto imam problem vec evo 15 god. sa tahikardijom,Zovem se Darko i 77 godiste sam iz Crne gore sam i sad se nalazim u Vojvodini tako da kao stranac placam sve zivo...dostizali su mi otkucaji i do 300 u minuti i to sad 3 aprila...Bio sam u bolnici i posle 2 sata su mi vratili otkucaje u normalu posle vise vrsta inekcija i infuzije i dali su mi da uradim ultra zvuk srca i holter..
Dali su mi i terapiju za sada po jednu polovinu tablete presolol 50 miligrama ujutru i uvece...
Ali osjecaj panike u stomaku nikako da prodje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iznenadno lupanje srca do preko 200 otkucaja u minuti...
PostPoslato: Sub Apr 09, 2011 11:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 6:11 pm
Postovi: 6
supraventrikularna paroxizmalna tahikardija...prvi put imala sa 14 godina,sad mi je hm...blizu 50:)
EKG uredan,jedno vrijeme je bio skracen PQ interval,ali sad je ok,ali sam u martu imala 3 napada tahikardije:( od kojih je jedan trajao sat i po.Unazad 3 godine trosim Byol 5mg i odgovara mi,redje imam napade, ali nema tu lijeka koji moze osigurati da vise nemam napad
sve u svemu nije opasno po zivot,ali jako neugodno
meni vecinom pomogne kad legnem,ali nekad eto nece,sta god radila
pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iznenadno lupanje srca do preko 200 otkucaja u minuti...
PostPoslato: Sre Apr 13, 2011 6:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Maxsimuss da si imao 300 davno bi bio 2 metra ispod zemlje,to je cista glupost i ne padaj na takve fore s4db0y,jedino ako si Maxsimuss besmrtan :lol: :lol: :lol:
Svaki covek ima povisen rad srca prilikom treniranja,zato se ne sekiraj,ne znam kako znas da ti je 200 kada trcis? Napor uvek ubrzava srcane otkucaje a jos ako imas paniku nemas o cemu da brines.
Cim ti je EKG srca uredu ne sekiraj se,blago povisen pritisak nije 200 nego mozda 130-140......prema tome lepo spavaj.
Kada sam imala jaku glavobolju u potiljku bila sam u bolnici gde sam imala 169/110 pritisak koji je bio zbog glavobolje sto su rekli normalno je.Kada mi je sin bio 7 godina mogao je umreti jer mu je ventolin nabio pritisak na 200 tako da su ga spasili ubrizgavanjem u cmar morfijuma.Inace ventolin izaziva uzasno visok pritisak kod nekih,a kod mojih obadvoje dece tako je bilo.Mala je odskakala od kreveta kada dobije inhalacije i kada je pritisak bio preko 170 iskljucili su monitor i rekli to ce proci za 20-ak minuta.Tako je i bilo......
Ja sam imala aritmiju i od kada sam prestala da "slusam"svoje telo prstalo je.
ta budem tacnija kada sam pocela sa antidepresantima.......sve je proslo.....od "strahova"mi je bilo sve gore i gore verovao ili ne....
Sve vas pozdravlja Ontario.....posebno mog Crnogorca :wink: :P :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iznenadno lupanje srca do preko 200 otkucaja u minuti...
PostPoslato: Pet Nov 29, 2019 11:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 20, 2012 1:21 pm
Postovi: 10
To i ja ima. Od 2003 pa sad je 2019 ..mesecno jednom i li dva puta...sad se desi da i posle nekog napormog rada ....desilo mi se posle saoune....odradio sam saunu 2 puta po 15 min sa pauzama i hladnim tusiranjem...sto mislim da je izazvalo pojacan rad...ali je ovog puta trajalo oko 15 min a obicno traje oko 5...bol u grudima jako lupanje ...i krene da mi krv juri kroz vratne zile jako ...napetost ali i malaksalost odjedno. ...nisam mogo da hodam...sedeo na klupu skoro da sam se onesvestio ...nekad to trje duze nekad krace...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iznenadno lupanje srca do preko 200 otkucaja u minuti...
PostPoslato: Pet Nov 29, 2019 11:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 20, 2012 1:21 pm
Postovi: 10
Ja sada nosim sat koji mi meri odkucaje...nema gde da okacim ali u momentu sam merio 204 do 210 odkucaja i trajalo je 15 min


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iznenadno lupanje srca do preko 200 otkucaja u minuti...
PostPoslato: Pet Nov 29, 2019 11:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 20, 2012 1:21 pm
Postovi: 10
https://imgur.com/a/PZ0zlrG

jedino ovako mogu da pokazem to za zaista idu odkucajo preko 200 ,ja sam radio ekak vise puta,,imao sam ponekad visok pritisak,170 na 100 ali sam imao i viska , i predispozicije,posto u porodici sam imao srcane bolesnike,negde sam naisao na tekst
Supraventrikularna tahikardija je ubrzan rad srca, kod kojeg impulsi počinju u gornjim srčanim šupljinama, odnosno atrijima, tzv. pretklijetkama. Mogu se javiti kod bolesnika svih dobi, ponekad kao posljedica srčane bolesti ili pak kao izolirani srčani poremećaj srčanog ritma kod mlađih osoba.

Manifestuje se kao brz, ali pravilan ritam za koji je karakteristično da započinje i završava naglo. Broj otkucaja srca kod ove vrste tahikardije je uglavnom između 100 i 250 u minuti.

Kod zdravih osoba, supraventrikularna tahikardija uglavnom nije opasna, no simptomi mogu biti vrlo neugodni (lupanje srca, preznojavanje, osjećaj mogućeg gubitka svijesti). Nerijetko alkohol, kava ili jednostavno uzbuđenje mogu izazvati ovaj poremećaj ritma.

Kada je frekvencija iznimno brza (preko 180 u minuti) osoba može osjetiti slabost i omaglicu. Slabost i omaglica javljaju se kao posljedica smanjenja moždanog protoka te time smanjenog dotoka kisika moždanom tkivu.

Iako nisu velika prijetnja, ovakvi napadaji mogu biti vrlo neugodni i iscrpljujući. Napadaji supraventrikularne tahikardije mogu se ponavljati u različitim intervalima godinama, bez naznaka organske bolesti srca.

Kod akutnih napada i prevencije ponavljanih napada koriste se antiaritmici. Ako pacijent u akutnom napadaju ne reagira na terapiju, primjenjuje se konverzija ritma kako bi se ritam vratio na normalnu frekvenciju. Ako se napadi ponavljaju i pored medikamentoznog liječenja, primjenjuje se radiofrekventna ablacija kojom se ukloni izvor aritmije.

Kako navode zdravstveni stručnjaci sa zdravstvenog portala Mayo Clinic, većina osoba koje imaju rijetke epizode supraventrikularne tahikardije živi zdrav život bez ograničenja. No, za drugu skupinu bolesnika nužno je liječenje, ali i promjena načina života kako bi se otkucaji srca mogli što lakše kontrolirati te kako bi se otkucaje srca uspjelo dovesti u normalno stanje. tekst gde pise daje to neka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iznenadno lupanje srca do preko 200 otkucaja u minuti...
PostPoslato: Sre Dec 04, 2019 1:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
И?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: