Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa srcem ili ne?
PostPoslato: Pet Jan 27, 2017 4:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 25, 2017 6:20 pm
Postovi: 7
MOLIM VAS DA MI KAZETE NESTO O MOM PROBLEMU
postovanje,imam 31 godinu desilo mi se ro da me nesro stezalo u grudi i otisao sam u bolnicu,tamo su mi izmerili pritisak koji je bio 180sa100,uradili ekg koji nije doktoru bio po volji,dali mi neke tablete i spusrili pritisak,doktor mi je rekao da dodjem izutra opet i urade mi opet ekg,ucinio sam to i rekao mi je da moram ostati u bolnici i ako sam se osecao dobro,ostao sam i bio jedan dan u konorarnoj sobi,uradili su mi sve testove,test na tropanin je bio uredan 0.2,sutra dan su me prebacili na odeljenje,bio sam nekoliko dana i radili su jos puno testova,osecao sam se super i bez ikakvih problema i nisam znao cemu sve to,testovi krvi su pokazali da nisu najbolji,masnoca i td videcete napisao sam dole,ustanovljeno je i to da imam visok krvni pritisak,inace sam gojazan,pusio sam i pio alkohol u malo vecim kolixinama pre ovog sto mi se desilo,otpusten sam iz bolnice sa smirenim tegobama kojih nije vise ni bilo od one noci,dali su mi terapiju,da kazem da sam cigare i alkohol ostavio od tog dana i vise nisam ni pusio niti pio alkohol,sve ovo se desilo pre tacno godinu dana ,za ovu godiinu dana sam popravio potpuno krvnu sliku i sve je u redu,imao sam kontrole na 3 meseca i kardiolog mi je smanjio terapiju na pola,u medju vremenu sam nosio holter koji je po njemu bio uredan,tesko mi ide jedino sto ne mogu smanjiti kilazu ali se i ne gojim,imm113kg sro je previse,kao sto rekoh dva puta sam jos vadio krv i oba put je bilo dobro,pritisak redovno merim i uvek se krece oko130 sa 75,u zadnjih nekoliko meseci su mi se javlja da sa vremena na vreme i najvise kad legnem osetim rad srca nesto kao da izmedju dva otkucaja kucne jos jedan to traje u 10min po nekoliko puta sa tim da mi puls nije niti ubrzan niti usporen,pritisak isto normalan,da naglasim to no se nije stalno desavalo,isao sam opet kardiologu koji mi je dao opet holter koji je po njenu opet bio uredan,tad mi je umesto pola nebileta ujutru da da pijem nevotens pola ujutru i cetvrrinu uvece uz ostalu dijetu,to mi se smirilo ,desava mi se isto a to sam zaboravio reci doktoru da mozda po dva tri puta na dan isto ko dam me nesto u delicu sekunde stegne ali ne mogu odgonetnuti da li mi se to stezanje javi i stomaku ili u plucima,nekad mislim da je u stomaku nekad u plucima,to traje na tren kao delić sekunde i bas se uplašim ne znam sta je a kod kardiologa tek za 6 meseci ,molio bih vas da mi date vaše mišljenje o svemu ovome,ovo ispod sro piše je otpusna.lista od tad i kao što rekoh Biohemijski nalazi su sada dobri,baš se plašim tih povremenih palpitacija i ovih stezanja po nekad što se dešavaju, da naglasim isto da kada sam bio na regrutaciji su mi rekli da imam nesto na srcu urođeno ali da nije ništa opasno i ne trebam misliti o tome,
OTPUSNA LISTA
I310 peikarditis adheziva chronica
E789 disordo metabolismi lipoproteini non specificatus
E 669 obesitas non specificatus

Ekg:sin.ritam fr oko 70min levog ram
HLK:BIFAZAN(dominantno negativan)T talas u d2,aVF v3,4 bez značajnih repol.promena

Biohemijski nalaz:hol 6.6 tg 3.8 fe 32.9 Ast 45 Alt100 ostali nalazi uredni

Rtg pulmo:srcana senka urednog položaja, bez ilfitrativnih plućnih promena
Eho srca:LP 36mm, bez spontanog ehokontrast. IVS 13mm sa hiperehogenim zrncima kreće se uredno.LV10,5mm EDD LK 51mm,ESD LK 34mm EF 84% bez stranih masa,aorta u korenu 24mm trolisna intakt,perikard bez slobodne tečnosti,Perikardne priraslice dd komore.

Ergo test Negativan

Redovna dijeta
Nebilet 5mg 1/2 ujutru, telmikor plus 80/12,5mg 1 ujutru, lercanil 10mg 1 uveče, atacor 20mg 1 uveče, cardiopirin 75mg 1x1


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: