Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dijabetes i trudnoca
PostPoslato: Pet Sep 01, 2006 12:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 12:19 am
Postovi: 8
Imam secernu bolest tip 1, od 1999 godine, sada mi je 27 godina, secer mi je tu i tamo regulisan, mada se uglavnom krece izmedju 7 i 15, mada imam skokove i padove, u nekoj blizoj buducnosti volela bih da imam i decu, medjutim citala sam, da u mom slucaju je potrebno planiranje trudnoce, vodjenje racuna par meseci pre nego bi ostala trudna o visini secera i slicno da bi beba bila zdravo rodjena, mene sad zanima o cemu trebam voditi racuna ako je potrebno uopste pre trudnoce i sama trudnoca mene kao dijabeticara da li se razlikuje od ostalih devojaka/ zena?
Ili sta god da moze neko da mi kazete u vezi vodjenja trudnoce, jer se puno plasim, oscilacija secera i da to moze da utice? Da li porodjaj moze da bude normalan ili je obavezan carski rez? Kakve su sanse da vremenom i beba dobije dijabetes? Meni je receno da sam ga dobila od stresa...

Hvala unapred na odgovorima! :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 08, 2006 8:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 12:19 am
Postovi: 8
da li je moguce da niko bas od vas nema bebu i ne zna kako sve to izgleda kada imas i secernu bolest? :( :-? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 12, 2006 12:01 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Nemoj mnogo da se brineš nego se raspitaj kod svog lekara kako da uzmeš insuinksu pumpu pre trudnoće (zbog regulacije šećera koja te toliko plaši), za vreme trudnoće i tokom dojenja. Sada su proširili pravilnik, pa osim pumpe imaš i do 150 traka za samokontrolu dok si u drugom stanju :wink:

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 12, 2006 12:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 3:02 pm
Postovi: 46
Ja sam majka dijabeticara ali mogu da ti kazem da je moja drugarica dijabeticar (dobila dijabetes u 14 god) od 24 god rodila zdravu djevojcicu (neplanirana trudnoca) carskim putem -zadnjih mjesec dana bila u bolnici pod nadzorom doktora a secer joj nikad nije bio bolji .Ali kao isamo regulisanje secera i to je individualno.Pozdrav i sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 12, 2006 11:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 12:19 am
Postovi: 8
Hvala puno na odgovoru! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 08, 2006 4:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 4:30 pm
Postovi: 1
Imam 33 god.i dete od 12 god.Pre 6 god.dobila sam dijab.tipa 1.Komplikacija nemam i sada sam u 6.msecu trudnoce.Zivim u Londonu,koristim novorapid i lantus,inteziv.insul.terapija.Vodim racuna o svemu,redovno se kontrolisem i nadam se najboljem.Receno mi je takodje da dete nece imati problema.Trudnoca je bila planirana tj.pod kontrolom doktora,nekoliko meseci pre zaceca.Takodje me zanimaju iskustva i saveti drugih majki dijabeticarki.Unapred zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: