Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dijaliza i povreda zgloba
PostPoslato: Pet Mar 04, 2011 8:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2011 9:15 pm
Postovi: 4
Molim vas za pomoc. Imam 33 godine a dijabetes od 12-te godine zivota, i od tada primam insulin dva puta dnevno. Povredio sam zglob leve noge pre dve godine i od tada
imam otok koji nikako nece da spadne. Isao sam kod raznih doktora,ortopeda ali niko ne moze da mi pomogne da mi se sanira taj otok. sve to vreme ja veoma otezano
hodam i cesto ne mogu stopalo normalno da podignem. Takodje hocu da napomenem da sam na kucnoj dijalizi. Da li to mozda ima neke veze sa dijalizom,sa tecnosti
koju unosim i izbacujem iz organizma? Mozete li mi nekako pomoci,dati neki savet. Ocajan sam. Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijaliza i povreda zgloba
PostPoslato: Pon Mar 07, 2011 5:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 10:23 pm
Postovi: 133
Samo polako... Ovo o cemu pises su ozbiljne stvari gde je najbitnije da imas dobrog lekara strucnjaka. Otok moze da bude od dijalize, i za to bi trebalo da se konsultujes sa lekarom oko toga da li sve ispravno radis oko kucne dijalize. Kazem polako, ima ljudi koji su mladi i decenijama na dijalizi i uspevaju da se uspesno prilagode. Moras da dodjes do pravog strucnjaka i da se sam informises sto vise na pravi nacin. O dijalizi probaj da se raspitas na nefroloskom forumu, posto ovde nema mnogo ljudi sa iskustvom.

A to sto kazes da dva puta dnevno primas insulin za dijabetes koji imas od dvanaeste, obavezno promeni lekara endokrinologa! To sto kazes da 2x uzimas insulin dnevno, to nikako ne zvuci kao dobra regulacija secera!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijaliza i povreda zgloba
PostPoslato: Pon Mar 07, 2011 6:31 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
DARSTO, obavezno i kod nefrologa i kod endokrinologa! Sve što je misur rekao stoji. To što ti opisuješ može biti rezultat nekoliko sekundarnih poremećaja... i neuropatije, i poremećenih vrednosti elektrolita u krvi (kalcijuma, fosfora...), i rada paraštitne žlezde... da ne nabrajam i ne licitiram. Osnovnu bolest (dijabetes) moraš voditi pod striktnom kontrolom, da bi izbegao ostale prateće poremećaje. Samo tako možeš i sa dijalizom voditi kvalitetan život. Kontrole, kontrole i samo kontrole...

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijaliza i povreda zgloba
PostPoslato: Pon Mar 07, 2011 11:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2011 9:15 pm
Postovi: 4
Hvala Vam na odgovorima. Sto se tice lekara sve vise gubim poverenje u njih. Imao sam mnogo razlitih dijagnoza u vezi otoka i razlicitih terapija ali mi ni jedna nije pomogla.
Molim Vas da mi preporucite nekog lekara koga Vi smatrate kompetentnim da resi moj problem sa otokom, ili bar neku kliniku ako ne mozete da navedete ime lekara. Hvala vam unapred,molim za odgovor. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijaliza i povreda zgloba
PostPoslato: Uto Mar 08, 2011 1:46 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Reci mi u kojim ustanovama si bio do sada. I sa kojim dr nemaš dobra iskustva, sa endokrinologom, nefrolologom ili oboje?

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijaliza i povreda zgloba
PostPoslato: Uto Mar 08, 2011 8:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2011 9:15 pm
Postovi: 4
Ni u jednog ni u drugog nemam poverenja. Svaki put kada mi preporuce neku terapiju ili neki lek mene snadju sve one nezeljene posledice primene tih lekova,
I tako svaki put. Vise sam imao negativnih posledica uzimanjem lekova nego korisnih. Moram da naglasim da sam na kraju pre malo vise od godinu dana imao neuspelu operaciju presadjivanja bubrega (moj otac je bio donor). Sve je to doprinelo da stvorim averziju prema lekarima i njihovim odlukama.......zar je to sve moralo mene da snadje.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijaliza i povreda zgloba
PostPoslato: Ned Mar 13, 2011 6:38 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
To pitanje da li je moralo da te snađe ili ne svakog od nas ponekad uhvati. Ali mora se dalje.
Pošto ne znam u kojoj si ustanovi bio, ne mogu ti baš nešto puno pomoći. A i znam samo jednu stranu priče. Suviše je kompleksno.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: