Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Insulin "Levimir"
PostPoslato: Uto Avg 29, 2006 12:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 13, 2005 6:08 pm
Postovi: 10
Lokacija: Valjevo
Zdravo svima za pochetak!!!
Widite owako, diyabetichar sam vech 14 godina. Trnutno sam na terapiyi 3x NovoRapid(r) FlexPen(r) i Lantus(r) uweche. Bio sam kod swog endokrinologa i kada ye on wideo moye profile (wisinu shechera) preko dana on mi ye rekao da sam mu ya prwi kandidat za insulin "Levimir" koyi treba da stigne kod nas. Pa sam hteo da pitam da li neko zna neshto wishe o istom.
Unapred zahwalan Marko
P.S. Nadam se da wam ne smeta shto malo drugachiye pishem slowa :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 29, 2006 12:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Vec je pisano o ovom insulinu, potrazi malo starije teme, ukratko to je takodje insulinski analog samo drugog proizvodjaca, probaj...mozda ti vise odgovara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 29, 2006 9:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 26, 2006 2:54 pm
Postovi: 32
Lokacija: Juzna Afrika
Moj sin je na Lantusu. Kad sam se ovde (Juzna Afrika) raspitivala za slicnosti / razlike izmedju Lantusa i Levemira rekose mi sledece (ali pazi ovo sve dolazi od onih koji zastupaju / prodaju jedan ili drugi insulin)

Oba imaju ravnu "krivu" tj nemaju znacajnih pikova. Lantus se zna ponasati razlicito od osobe do osobe (a pod svim drugim identicnim uslovima), kao i razlicito kod iste osobe pod istim uslovima ( u dva razlicita dana). Navodno Levemir je mnogo "postojaniji" tj ponasanje manje varira, ali ne radi za sve.....iz kog razloga, nemam pojma

potrazi poruku koju je pisao Simon mislim da je pod Lantus-om. on je upotrebljavao oba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 30, 2006 9:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 04, 2006 9:45 am
Postovi: 19
Lokacija: bgd
meni je moj endokrinolog pominjao nesto novo,kao zamena za Lantus,ali rekla je da se zove Detemir,pa jel ima i to ili je ona samo permutovala sa nazivom Levemira?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 30, 2006 9:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 16, 2006 11:15 pm
Postovi: 12
Lokacija: Slovenija
Levemir je samo tvorničko (komercijalno) ime za insulin detemir.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 18, 2006 11:40 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Uskoro ćemo u našem udruženju u Beogradu imati predavanje o Levemiru (tj. detemiru), planiramo poslednji petak ili u septembru ili oktobru. Javiću vam tačno kada, pa bi bilo lepo da dođete i odslušate, postavite pitanja i slično. :)

Inače, sa novom listom lekova od 01.09. i ovaj insulin je na pozitivnoj listi, kao i Novorapid u bočicama (što je odlično rešenje za korisnike insulinske pumpe) :wink:

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 20, 2006 3:26 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Predavanje o Levemiru će se održati 29.09. (petak) u 17.00 h u Društvu za borbu protiv šećerne bolesti grada Beograda. Adresa je Savski trg br. 9 , sala na I spratu. To je zgrada Doma ratnih vojnih invalida (kod žel. stanice), koji nam ustupa svečanu salu za naše sastanke.
Dobro nam došli! :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Poslednji put menjao Diabeta dana Čet Sep 28, 2006 12:32 am, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 27, 2006 6:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 8:27 pm
Postovi: 77
Lokacija: Novi Karlovci
Da li je poziv upucen samo za clanove drustva i da li mogu doci roditelji sa decom,s obzirom da je predavanje za odrasle?Konkretno pitam za sebe i cetrnaestogodisnju cerku.Da li mozemo tad da se uclanimo u vase drustvo?Napominjem da je cerka uclanjena u Savez u Novom Sadu.Pozdrav iz Srema!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 27, 2006 9:34 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Udruženje koje vodim je namenjeno starijoj populaciji, pa samim tim su i predavanja prilagođena. Udruženje roditelja u Beogradu koje bi trebalo da se bavi edukacijom roditelja i dece već godinama tavori, odnosno ne radi. Bojim se da vam predstojeći skup ne bi odgovarao. Međutim, Novo Nordisk će sigurno održati predavanje i u Novom Sadu, jer tek kreću sa ovim insulinom u našoj zemlji i u narednom periodu će raditi na njegovoj promociji širom Srbije. Svakako, izbor je vaš.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 27, 2006 10:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 8:27 pm
Postovi: 77
Lokacija: Novi Karlovci
Ukapirala sam da ste vi drustvo odraslih i da nama nije idealno resenje da vam se ~namecemo~,ali nama ste vi jedino dostupni.Ja nemam drugih mogucnosti da dodjem do informacija o predavanjima.Novi Sad ima aktivno drustvo,ali oni nas ne obavestavaju o aktivnostima,narocito predavanjima,a razdaljina Novog Sada od naseg mesta je ista kao i Beograd.Sve sto se desava ja saznajem iz njihovog casopisa,a to uvek bude sa zakasnjenjem.Da vam se ne pravdam,ali putem ovog foruma sam mnogo naucila i ojacala.Nama znaci svaki susret sa ljudima sa dijabetesom,posto smo u maloj sredini i nemamo mogucnost da vidimo dobre uzore,vec samo ljude sa hronicnim komplikacijama...Dakle ,svako predavanje i kontakt sa vama nama puno znaci!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 28, 2006 12:27 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Nemojte, molim vas, ništa da shvatate kao nametanje! :D Svako je dobrodošao, bio član ili ne, zato sam rekla da je izbor vaš. Dođite slobodno, sami ili sa ćerkom, biće lepo da proćaskamo. Inače, nisam znala da je takva situacija u NS :(

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Levemir Sladjana G
PostPoslato: Pet Sep 29, 2006 9:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Sladjana, procitajte svakog meseca nekoliko dana pre zadnjeg petka, na sajtu www,dijabeta.net, pod naslovom predavanje u ovom mesecu ,temu predavanja. Pa ako odgovara Vama i Vasoj cerci, a nije Vam problem da dodjete u Beograd,nema znacaja za koga je predavanje ako je tema odgovarajuca,jer pitaju stariji za sebe ali i deca za sebe, a kao sto je rekla Dijabeta dobro ste dosli bili clan ili ne.Na istom sajtu, mislim da znate, imate i novosti iz sveta dijabeta. Da li ste ga pregledali, ako niste uradite to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 29, 2006 9:48 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Od svih MLADIH koji su se ovde bog zna kako zainteresovali za predavanje, SAMO su Sladjana G. i njena cera i bile! Svaka cast za njih, a sramota za ostale!!! A bas smo prilagodili predavanje i mladjima, pa smo te slajdove preskocili! :-?

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 29, 2006 10:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 8:27 pm
Postovi: 77
Lokacija: Novi Karlovci
Svaka cast vama sto se borite za sve nas,pravi ste uzor!!!
Predavanje nam se dopalo,bilo je zanimljivo i poucno-narocito za mene.Jako malo znam o insulinima, a volim sve da znam.Sto vise znamo ,bolje regulisemo glikemiju.
Poruka za sve Beogradjane~
Budite srecni sto imate STELU!
Donkihot me odusevljava postovima.Hvala za uputstva.Pitanje koje me muci~zasto ste Donkihot~ma tako ste jaki ,hrabri u komentarima,elokventni...Vise bih Vam odgovaralo ime nekog mudraca ili junaka.Razmislite!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 29, 2006 11:18 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Hvaaaala Slađana :D Žao mi je što nismo imale više vremena da popričamo, pozdravite ćeru! :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: