Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kako se ponasati?
PostPoslato: Sub Mar 16, 2013 10:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 1:51 pm
Postovi: 178
Pozdrav. Juce sam vadio krv na sve i svasta zbog nekog svog dugotrajnog problema (nelagoda donjeg desnog dela stomaka, a svi sumnjaju na bubrege s obzirom da sam u maju prosle god na UZ imao kristale od 4-5mm) i nalaz me je krajnje iznenadio. Glukoza mi nikada nije bila ovoliko povisena. Dakle, rezultat je rekao 8, a gornja granica je, cini mi se 6.5. Ako se dobro secam , prosle godine sam dva puta radio biohemiju i pocetkom godine mi je glukoza bila na gornjoj granici, dakle 6.5, a posle nekoliko meseci je bila u normali. Isao sam svojevremeno,a pre ovog vadjenja krvi kod neke zene koja se bavi alternativnom medicinom i odmah mi je rekla da imam, citiram 'latentni dijabetes' i pitala je da li neko boluje od dijabetesa u porodici. Odgovor je negativan.
Dakle, kako gledati na ovakva kretanja glukoze i sta ciniti? Da li jedenje, u mom slucaju stangle cokolade u 7 uvece, a vece pre jutarnjeg vadjenja krvi moze da podigne glukozu?
Inace imam 32god i gojazan sam..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako se ponasati?
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 12:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Та штангла чоколаде поједена 12 часова пре вађења крви није могла да утиче на ниво шећера у крви. Литар кока-коле већ је могао да утиче.

Шта да чиниш? Да смршаш!

Ја сам исто буцко и никако да смршам, али ме још увек иоле нормалним држи велика количина воде коју пијем, квалитетни витамини и минерали, магнети које носим по цео дан, биојонизатори које имам на све стране, домаћи кефир итд. Ево почео сам нешто да екпериментишем са мршављењем па сам се угојио пола киле. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako se ponasati?
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 10:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 1:51 pm
Postovi: 178
Hahaa ugojio se od mrsavljenja,a? Ma ja sam bio na raznim dijetama, skinem dosta kg ppa se posle vrate..videcu sta cu i kako cu..ici cu na kontrolno merenje..da li se glukoza mozda povecava prilikom nerviranja? Pre polaska u dz da vadim krv sam se bas iznervirao ok kola nesto i takav dosao na vadjenje..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako se ponasati?
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 7:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Јесте. :lol: Жива истина. Још када бих ти рекао шта једем, не би ми веровао. Моја девиза је: Не могу толико мало да једем, колико могу много да седим. Тја.

Морамо да нађемо начин живота који ћемо моћи да спроводимо бар још 50 година. На тај начин да смршамо и да останемо такви. Мислим да је редовно рекреативно бављење спортом једино решење.

Нервоза може свашта да направи по организму, па и шећер.

Треба да провериш штитну жлезду. Она може да изазове проблеме са шећером. Само немој да одеш код неког лекара који ће те одмах затрпати лековима. Мени је моја рекла да пијем селен, скинем килажу и кренем са рекреацијом на ваздуху.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako se ponasati?
PostPoslato: Pon Mar 18, 2013 9:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 21, 2012 8:46 am
Postovi: 17
Pravi odgovor je da kod zdravog čoveka ne može šećer toliko da skoči od jela pre 12h i od sekiracije. Javite se izabranom lekaru u domu zdravlja ili drugom kojem verujete, samo nemojte da radite nešto (ili ništa ne uradite) na svoju ruku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako se ponasati?
PostPoslato: Pon Mar 18, 2013 10:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Па видиш да нисмо здрави кад смо дебели. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako se ponasati?
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 9:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 21, 2012 8:46 am
Postovi: 17
Niste zdravi. Upravo sam to i rekla na drugi način.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako se ponasati?
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 11:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Хвала на информацији.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako se ponasati?
PostPoslato: Sre Jun 12, 2013 11:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Dural, tvoj secer nije katastrofalno visok. Trebao bi da znas da li je mjeren iz krvi ili plazme (novi standard). Plazma uvijek pokazuje malo visi rezultat ali to nije toliko bitno.
Mislim da je kod tebe primarno problem kilaza, tako, uz konsultacije sa doktorom, probaj da sredis par kilograma izbacivsi te cokolade i koka-kolu i slatkise uopste. Uz godine i debljinu ces dobiti i povisen krvni pritisak i onda se te stvari nizu jedna na drugu. Secer 8 jeste povisen ali mozda je rijec o tipu 2, koji mozda mozes da regulises ispravnom (niskokaloricnom) ishranom.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: