Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Promena sa Insulatarda na Levemir
PostPoslato: Ned Mar 14, 2010 10:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 15, 2007 11:29 am
Postovi: 91
Pozdrav svima,evo i mene posle duzeg vremena,jedan dobar dio ljudi na forumu me zna a sigurno neko i ne,ovako nisam bio dostupan jedno vreme al evo me,stigao sam u moju maticnu zemlju napokon i kada sam se javio po prvi put doktorima odmah su mi promjenili insuline i jedinice,promenjen je ínsulatard na levemir,primao sam insulatard od 2007 i skoro uvijek sam imao visoke secere ujutro,primao sam 18 jed,a sada su mi dali levemir i odredili da uzimam 20jedinica,iskreno komi je to propisao od doktora djelovo je malo nesigurno,neznalo i ja se sada bojim uzeti 20jed,posto sam mislio da ovi nocni insulini su svi bjele boje,a levemir je providan kao i novorapid,molim diabetu i sve dobre ljude na forumu da malo pomognu,sta da radim i koliko i kada da pocnem da uzimam ovaj levemir,posto sam dobio odgovor od mog doktora kao sto se kaze (s, brda s,dola)
hvala vam

_________________
Postao sam *sladak*...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena sa Insulatarda na Levemir
PostPoslato: Pon Mar 15, 2010 1:39 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Vozdra, vozdra, dobrodošao natrag! :D
Ništa ti ne brini što je Levemir bistar insulin, on je dugodelujući. Startuje sa dejstvom negde posle sat-dva od davanja i traje 18-20 sati (kako kod koga). Daš ga u vreme kada ti je rekao lekar i nešto užinaš. Šta te još zanima?

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena sa Insulatarda na Levemir
PostPoslato: Pon Mar 15, 2010 6:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 15, 2007 11:29 am
Postovi: 91
Hvala za dobrodoslicu i za odgovor naravno :lol: .Samo me zanima jos da se nedesi da mi opadne secer posto djeluje tako i posto je jaci od insulatarda i jeli obavezno da jedem prije nego uzmem levemir?
Jos jedno malo pitanje posto su mi odredili 20 jedinica levemira dali je dovoljno i u redu da dobijam samo jedan pen na mjesec dana i novorapid jedinice 8+6+8 dobijam 4 penna na 1 mjesec,a desava mi se da novorapid uzimam nekad i vise od ovih pomenutih jedinica?
Hvala vam na odgovorima ....

_________________
Postao sam *sladak*...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena sa Insulatarda na Levemir
PostPoslato: Uto Mar 16, 2010 4:51 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Nije u redu da ti daju samo jedan pen, oni nisu normalni! Sve i da ti daju na komad, to je minimalno 2 pena, jer jedan sadrži 300 jedinica. Ako ti primaš 20 jedinica dnevno, onda ti je jedan pen dovoljan za 15 dana, prosta matematika. Pri tom, svaki put treba da prošpricaš iglicu i to ti oduzme još bar 4 jedinice. Reci ti to tvom dr koji je rešio da ti daje insulin na kašičicu :(
Što se Novorapida tiče, tvoja dnevna potrošnja je (minimalno) 20 jedinica... Objasni joj da mi nismo mašine i da ima dana kada ti treba više insulina. Neka ti prepiše celu kutiju. To je to... kao da otimamo njima iz džepa :evil: Reci joj da sigurno nisi planirao da prodaješ insulin na pijaci.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena sa Insulatarda na Levemir
PostPoslato: Uto Mar 16, 2010 4:54 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Levemir nije "jači" od Insulatarda, on samo drugačije deluje i nema oscilacija u dejstvu kao Insulatard, već je "ravan". Užinaj ti svakako, dug je put do zore :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena sa Insulatarda na Levemir
PostPoslato: Uto Mar 16, 2010 6:11 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
I da ne zaboravim.. Poslednjih 12 jedinica ne možeš da izvučeš iz pena, tako su fabrički namešteni. I to reci dotičnom doktoru.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena sa Insulatarda na Levemir
PostPoslato: Sre Mar 17, 2010 12:09 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 15, 2007 11:29 am
Postovi: 91
Da,hehehe,a zamisli koliko sam se ja zbunio da nisam ni sam izracuno,koja glupost,tamo gdje sam prije dobijao svoju medicinu,dobijao sam toliko da sam mogo da bodem jos 4 dijabeticara samnom,al staces kod nas je tako,sutra cu morati da se dam u nove pobede,moram reci toj mojoj doktorici da sredi to,a jel mogu da podelim ovaj levemir na dve doze,ili cak da trazim da mi da lantus,jeli bolji lantus ili levemir,posto sam probao levemir sinoc i uzeo 20j a jutros sam se probudio sa secerom 12.uh ovo me izludje,hvala diabeta na ovim lijepim odgovorima,sta bi da nema vas dosta bi nam bilo teze,al da izvinete svi smo u istim G....

_________________
Postao sam *sladak*...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena sa Insulatarda na Levemir
PostPoslato: Sre Mar 17, 2010 9:28 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Vala jesmo :D Levemir može da se deli u dve doze, ali ne baš pola-pola, pa to vidi sa endokrinologom... A to što si se probudio sa šećerom 12 je možda samo jednom, meri ti još koji put da vidiš. I bocni se oko 3 noću da proveriš kako se stvari kreću ;)

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena sa Insulatarda na Levemir
PostPoslato: Čet Mar 18, 2010 11:45 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 15, 2007 11:29 am
Postovi: 91
Pa probat cu da mjerim oko 3h pa cemo vidjeti stanje,nego u zadnje vrijeme a skoro uvijek mi je jutarnji secer visok ponekad da bude 7-8-9 al to je rijetko,vec oko 10-11-12 pa cak i vise,probao sam podizati doze insulatarda jos prije ali nista stanje isto,negdje grijesim sigurno al to jos nisam odgonetnuo,i ako recimo legnem sa dobrim secerom recimo 5-6 u 22h budim se znaci u 8-9h sa secerom 12-13,ludo,a uzmem 18j insulatarda,hmhmhm

_________________
Postao sam *sladak*...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena sa Insulatarda na Levemir
PostPoslato: Čet Mar 18, 2010 6:46 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Nemoj da povećavaš nego daj jedinicu manje, pa vidi...

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena sa Insulatarda na Levemir
PostPoslato: Sub Maj 01, 2010 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 17, 2005 11:15 pm
Postovi: 31
Lokacija: Brus
Pa i ja imam slican problem kao i 2007. Naime vec godinu dana sam na Levemiru, poceo sam sa 12ij a sada sam na 16ij i ista stvar.Pred spavanje glikemije su od 3,2-8,0. Ako je ispod 6 popijem jogurt i OBAVEZNO ujutro izmerim i uvek je za 4-6 jedinica veci (znaci oko 10). Ako je pred spavanje 8 i ne uzinam, ujutru je oko 7,5. Ako se i desi da na 8 popijem jogurt-ujutro 13-15mmol/l. Inace Novorapid je 7+10+6 (dan kada sam vezan za stolicu). HbA1C u zadnje tri godine u rasponu 5,8-7,2.

_________________
Zivot je gorak!? Ja sam nasao ono najsladje u njemu


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: