Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Cuvanje insulina?
PostPoslato: Čet Maj 03, 2012 7:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 2:43 pm
Postovi: 31
Posto sam od januara na insulinu a sada dolazi toplije vreme interesuje me kako da cuvam insulin,mislim kod kuce ga cuvam u frizideru ali kako cu dok sam na poslu,radno vreme mi je 12 sati.
Da li da kupim neki "rucni frizider" sta mi preporucujete?
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cuvanje insulina?
PostPoslato: Čet Maj 03, 2012 12:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2006 6:49 pm
Postovi: 75
Penovi sa insulinom mogu da budu neko vreme i van frižidera pa bez obzira na radno vreme bitno je da nisu direktno izloženi suncu znači u običnoj ili frigo torbi kakvih sad ima u svim većim supermarketima. U Rodiću sam skoro kupio za 469 dinara i sve što ti treba staviš tu a niko nezna namenu. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cuvanje insulina?
PostPoslato: Čet Maj 03, 2012 2:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 2:43 pm
Postovi: 31
Pa ja i inace pen ne drzim u frizideru vec u plakaru na suvom i tamnom mestu,zaklonjenom od sunca,nisam znao da se drzi u frizideru,mislio sam da se samo insulin drzi u frizideru dok se ne stavi u pen?
Kako izgleda ta frigo torba iz rodica,jel to nesto posebno ili ona kao velika aluminijumska kesa koja se obicno kupuje kada se kupi smrznuta riba?
Inace plasim se kada sada nastupe velike vrucine da se ne pokvari insulin :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cuvanje insulina?
PostPoslato: Ned Maj 06, 2012 9:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 06, 2012 9:35 am
Postovi: 3
Insulin cuvam,vec godinama,u Frio futroli. Futrola je sjajna,dobro se nosi i nikakvih problema nisam imao do sada. Nosim je tokom cele godine.
U futroli stane dnevni i nocni pen insulin.
Mana mu je sto se menja na,recimo,9-10 meseci. Nakon tog vremena masa za hladjenje postaje meksa,manje stabilna i dosta manje hladi.
Naravno,mana mu je i malo veca cena.
Imas u apoteci
LAIT-FARM, Svetog Save 6, Beograd
tel: 011/244 44 63
a na sajtu je citava ponuda
http://www.minovera.com/frioProducts/rs/0/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cuvanje insulina?
PostPoslato: Ned Maj 06, 2012 5:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 06, 2012 9:35 am
Postovi: 3
Moj predhodni post se odnosi na futrole.
Inace,insulin se 24 sata drzi u frizideru tj.ne izvlaci se iz frizidera.
Futrolu samo koristite kada morate imati insulin pored sebe a ne mozete ga drzati u frizideru(posao,put).
Kada idete na put,potrudite se da kada dodjete na odrediste,nadjete frizider u kome cete staviti insulin i drzati ga do vremena povratka.
Futrola je samo privremeno resenje!
Insulin izlozen toplotom vrlo ali vrlo brzo gubi svojstva.
Ukoliko ga drzite vise od 20 min u dosta toplim uslovima(tipa sunce,jaka temparatura,leto) slobodno mozete baciti i uzeti drugi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cuvanje insulina?
PostPoslato: Ned Maj 06, 2012 10:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 14, 2011 2:42 am
Postovi: 16
Lokacija: beograd
sve piše u uputstvu uz insulin! nema nagađanja! čuva se do 8C a kada se stavi u pen može se koristiti mesec dana, naravno, ne na direktnoj sunčevoj svetlosti, u rerni, na šporetu... dovoljna je i ona futrola koja se dobija uz pen! za putovanje, tj odmor, samo stavite novu patronu i držite u sobi... do 30 dana... itd....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cuvanje insulina?
PostPoslato: Sub Jun 09, 2012 8:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 2:43 pm
Postovi: 31
Eto opet mene.
Kupio sam rucni frizider(onaj za izlete) i danas sam ga probao ali nisam bas zadovoljan.Sinoc sam stavio one "patrone" u zamrzivac i zaledile su se a jutros sam ih izvadio i stavio u frizider i posao na posao za svaki slucaj sam u frizider ubacio i kucni termometar cisto da mogu da vidim koja ce temperatura biti.
Nekad je bila nesto preko 10˚C ali je kasnije bila 20˚C(mozda i malo vise).
E sada me interesuje koliko treba tih "patrona"da bude u frizideru,kada sam ga kupio nigde nisam nasao frizider sa "patronama"nego sam morao da kupim rasparno pa sam kupio dve "patrone" da li je mozda trebalo da ih kupim cetri?
Ili negde drugo gresim,ako bi neko mogao da mi objasni kako se "radi"sa tim friziderom?Mozda je trebalo duze da se zamrzavaju "patrone" mada mislim da je celu noc dovoljno ali ipak po prvi put se srecem sa takvim friziderom pa ne znam.
Znam da bi bilo bolje da sam kupio Frio futrolu ali ovo mi je bilo jeftinije a i prakticnije jer mogu i obrok da drzim preko dana dok sam na poslu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: