Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Tromesecni nalaz 6.8
PostPoslato: Sre Jul 20, 2022 5:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 20, 2022 5:01 pm
Postovi: 1
Zdravo svima
Imam 56 godina i imam povisen secer u krvi.Tromesecni nalaz je pokazao da je prosek 6.8
Doktorka mi je prepisala Glucophage 1000 jednu tabletu 15 dana,posle toga po 2 tablete
Apsolutno nikakvih tegoba nemam,ni cesto mokrenje ni zedj,nemam vrtoglavice ni mucnine
Odbio sam da uzimam lek,skoro se posvadjao sa doktorkom zato sto sam pitao da li je moguce da je to zbog stresa i nedovoljne fizicke aktivnosti,posto sam se u mladosti bavio sportom a u tom trenutku sam imao 7-8 kg vise od moje uobicajene tezine i bio totalno fizicki neaktivan
Takodje mi je i otkriven i blago povisen krvni pritisak
Umesto lekova,ponovo sam se fizicki pokrenuo,skinuo visak kilograma,redovno trenirao i posle mesec i po dana otisao ponovo kod dr,izmerili su mi jutarnji secer 6.0 i doktor (ovaj put drugi) je rekao da je to OK za moje godine i da ne treba da pijem lekove,a takodje mi se i pritisak vratio u normalu

Posto mi je posao izuzetno stresan,ipak sam pio lek,ali samo po jedan Glucophage 1000 posle podne i tromesecni nalaz mi je bio 5.8 uz normalnu,uobicajenu ishranu i sa umerenim unosom slatkisa
Sad sam bez stresnog posla i ponovo sam izbacio Glucophage naredna 3 meseca kada cu opet uraditi tromesecni nalaz i onda videti koliki mi je prosek

Moje pitanje je,da li piti lek ako nemam nikakve simptome i da li ga piti ako sledeci tromesecni nalaz bez lekova pokaze 6.8
Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: