Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pitanje
PostPoslato: Ned Okt 11, 2009 2:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 01, 2009 8:46 am
Postovi: 7
Mene zanima jedna stvar, a to je da li je relevantno merenje secera i pola sata , ili sat recimo posle obroka, ili je jedino merodavno merenje dva sata pre ili nakon obroka. Naime promecujem da mi posle obroka na nekih sat vremena ode i do 8 pa i 9 jedinica, a na dva sata se vrati na ispod 7 recimo. Molim na odgovoru i hvala unapred. Sve puno pozdravljam :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje
PostPoslato: Ned Okt 11, 2009 2:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 10, 2009 2:53 am
Postovi: 37
Lokacija: Niš
Secer uvek merite neposredno pre obroka, pa zatim 2h posle obroka. Dakle ne 2h pre i 2h posle. Neposredno po obroku, secer cak i zravim osobama luduje i ide (makar) do 9. Dakle normalno je to sto ste merili. Tek posle 2h se stanje "normalizuje", hrana uglavnom svari, a vrednosti secera postaju relevantne za donosenje zakljucka o adekvatnosti primenjene terapije. Znaci, te vrednosti su vam dobre, bez sekiracije :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje
PostPoslato: Uto Okt 13, 2009 3:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 01, 2009 8:46 am
Postovi: 7
Hvala na odgovoru. Takodje bi me zanimalo, da li je HbA1C koji sam uradila pre nekih mesec dana , a koji je pokazao 5,oo dobar (rekla bih da jeste iz citanja o tome na ovom sajtu) i posto sam to postigla bez ikakvih lekova(koje sam na svoju inicijativu prestala da koristim posle neki 7 dana koriscenja)uspeh i koliko cu dugo moci bez medikamenata? NAime zanima da li postoji neko pravilo u progresivnosti ove bolesti, ili je cak moguce jako dugo odrzvati dobar HbA1C i bez medikamenata. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje
PostPoslato: Uto Okt 13, 2009 5:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 10, 2009 2:53 am
Postovi: 37
Lokacija: Niš
Ja se ne razumem u dijabetes tip 2 uopste, tako da jedino na sta ja znam da vam odgovorim je da je 5.00% odlican rezultat za HbA1c. Ali HbA1c pokazuje kako se secer kretao u prethodna 3 meseca, tako da ako zelite da znate da li vam terapija odgovara morate i da je se pridrzavate tokom tog perioda. Dakle, obavezno se konsultujte sa lekarom oko terapije i rezultata, a NAROCITO oko prekida uzimanja lekova! To ne bi smeo niko da radi na svoju ruku! U teoriji je, kolko je meni poznato, moguce tip 2 drzati pod kontrolom i samo pravilnom dijetom i fizickim aktivnostima, ali sacekajte i da vam neko strucniji odgovori, a o tome definitivno treba da popricate sa vasim lekarom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje
PostPoslato: Sre Okt 14, 2009 6:44 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
NIKAKO i NIPOŠTO nemojte sami prestajati da pijete lekove! Oni vam čuvaju rezerve pankreasa koji još uvek proizvodi insulin, a to vam je suvo zlato. Ako prestanete sa lekovima može se desiti da vrlo brzo iscrpite pankreas kao da ste iscedili sunđer. Onda vam insulin ne gine.
Najpre porazgovarajte sa lekarom, pa će on videti da li terapija treba da se smanji ili promeni.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 1:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 01, 2009 8:46 am
Postovi: 7
Hvala draga Dijabeta na odgovoru, dreagocen je. Prestanak uzimanja leka( gluckofage)motivisano je da je bolje sto kasnije poceti sa medikamentima zbog sto kasnije imunosti na lek. Ali ok, verujem da je moj rezon bio pogresan. Posavetovacu se sa lekarom . (kako sam tek otkriveni dijabetes nisam revnosna u poseti lekaru, jer uglavnom pazim na sve sto je nuzno, akako mi je HBA1C 5 na prvokj kontroli mislila sam da nastavim bez leka, no sad cu se dodatno posavetovati)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: