Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: zabrinuta porodilja
PostPoslato: Uto Apr 17, 2012 3:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
potreban mi je savet.

pre 10 dana sam imala situaciju da mi jaaaako pozlilo, znaci mislila sam da je kraj, da cu umreti koliko mi je bilo lose.
beba i ja smo spavale popodne, kada smo se probudile ja sam samo osetila da mi je uzasno vrucina, kao da cu da se onesvestim. pocela sam odmah da se svlacim, ali i dalje lose i lose.. osetila sam se jako malaksalo, kao da mi je pao pritisak ili secer, pojma nemam. pozvala sam muza jer blizu radi i rekla mu da odmah dodje kuci. za to vreme sa napravila sebi jaku cedevitu i uzela jedan ratluk, kao da se osvezim. odjednom suva usta, nisam mogla ni da ga sazvacem, jos gore.. jaka lupnjava srca, mislim da mi je puls bio 300 i peckanje u obe ruke, celom duzinom sve do vrhova prstiju. onda sam pozvala muza ponovo da muza da mu kazem da pozuri.. i nisam mogla da pricam, zaplitala sam jezikom i suskala. bukvalno sam pocela da se gubim. kada sam to videla zvala sam hitnu. oni su poceli da me smiruju preko telefona, mislili su valjda da imam napad panike, dok ja nisam rekla da odmah dodju jer sam sama sa bebom i jako lose. kada je dr dosla (u medjuvremenu i muz stigao) meni je bilo vec puno bolje, ali pritisak 140/70, puls oko 110 (imala sam tahikardiju, varirao je), secer 9.5. dr je rekla da je to moguce od cedevite, ali da odem da prekontrolisem krvnu sliku, hormone stitne zlezde i uradim internisticki pregled. nakon toga sam imala drhtavicu, odjednom mi je bilo jako hladno.
mozda je bitno da kazem da sam na eliminacionoj dijeti bila mesec dana pre toga jer mi je dete alergicno na svasta nesto, a dojim je. znaci nisam jela mleko i mlecne proizvode, jaja, meso, nista sa sojom i jos neke namirnice. znaci, izhrana mi se uglavnom sastojala od ugljenih hidrata: hleb i testa u svim oblicima, pite, krompir na 101 nacin, mahunarke, pirinac..
a mozda je bitno da kazem i da sam tog dana u prepodnevnim satima imala neki stres, svadju.. a ovo se desilo popodne, oko 18h.
uvece sam trcala svaki cas u kupatilo, bas sam ucestalo mokrila.. a ja sam mislila da mi mozda pada pritisak tada pa je to zbog toga.
naredna dva dana sam prespavala, spavala sam 2 ili 3x preko dana plus nocu. nisam lako mogla da se probudim koliko sam komirano spavala, sanjala bih cim legnem da spavam, plasila sam se da ce mi dete pasti a kreveta jer ja ne mogu da se probudim. i vukla sam noge naredna dva dana, osecala jaku slabost.. stalno sam bila zedna i pila vodu. nisam mogla ni da jedem, jer sam se davila koliko mi je sve bilo suvo. pre toga mi se to nije desavalo. znaci to je sve bilo nakon tog "napada".

posle dva dana sam otisla kod dr. glikemija mi je bila 5.8 ali sam nekih sat vremena pre toga jela, pa je dr rekla da je to ok. krvna slika super, glukoza oko 4.8, hemoglobin odlican, hormone st. zlezde tek zakazala za maj.. ekg takodje u redu.
dr je predlozila da radim ogtt, ja sam rekla da sam ga radila u trudnoci i da je sve bilo ok. sad jednostavno ne mogu da ga radim. nema sanse da ne jedem od 18h uvece, pa ujutru da cekam 4 merenja, provedem citavo jutro u ambulanti. jos uvek dojim bebu, i nocu i ujutru i jednostavno ne mogu da ne jedem toliko dugo. inace, cesto mi bude muka i gadjenja, i pre jela i nakon jela.
posle toga je moj muz kupio na limundu aparat za merenje secera u krvi mada sam ja pocela da hipohondrisem da se tako mozemo zaraziti. da li je to moguce? koristimo naravno nove iglice, ali se prst prislanja na onu olovcicu...
meni je svakog jutra bio ok secer, sem sto mi je jednom bio 5,5. muzu je cak bio i veci, cesto preko 5,1 za sta kazu da je granica, pa me je zezao da se sad lepo vidi ko ima problem.

sinoc sam ponovo imala stres.. oko 21:30 sam jela,a oko ponoci izmerila secer i bio je 7,7. bas sam se zabrinula. onda oko 03h je bio 5,8. jutros 5. malocas sam merila 2,3 sata nakon jela i bio je 5,5. ne zelim da se upecam da merim sto puta dnevno. onda cu se jos vise opterecivati.

moja pitanja...

sta mislite sta se desilo prvi put? da li je moguce da sam upala u hipoglikemiju jer smo dete i ja spavale oko 2 sata, pa da nisam smela to tako slatko da pojedem jer mi je naglo skocio secer? ili je mozda po budjenju vec bio visok , pa nisam smela to da pojedem/popijem? sta znaci sto mi je prvo bilo jaaako vrelo, a kasnije me uhvatila drhtavica i bilo mi hladno? dr misli da mi je tahikardija i trnci u rukama bila samo dodatna reakcija na stres, da je ceo organizam odreagovao...
da li sam ishranom bez proteina izazvala ovu situaciju? ali i ranije sam jela slicno, postili smo cele postove i nije mi se nista slicno desavalo? kako sada da se hranim, da li da potpuno izbacim secer? inace pila sam kafu sa 2 kasicice secera..
da li dojenje ima veze sa variranjem secera? mozda mi nakon dojenja pada secer, jos tada obicno obe zaspimo..
i na kraju.. kako vama ovo izgleda? da li je moguce da imam dijabetes?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zabrinuta porodilja
PostPoslato: Sre Apr 18, 2012 11:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
niko? :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: