Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: vakcina
PostPoslato: Čet Dec 03, 2009 3:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 03, 2009 2:02 pm
Postovi: 2
Imam dete od 4 godine koje ima dijabetes, zanima me stav roditelja tako male dece vezano za vakcinu protiv svinjskog gripa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vakcina
PostPoslato: Pet Dec 04, 2009 4:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
MASA M je napisao:
Imam dete od 4 godine koje ima dijabetes, zanima me stav roditelja tako male dece vezano za vakcinu protiv svinjskog gripa?


Stav roditelja ne znam ali mogu ti dati neke primjere:
- Svedska je vakcinisala svu predskolsku i skolsku djecu
- Ja i moja supruga smo se vakcinisali, stariji sam od tvoje cerke ali dijabeticar, ona potpuno zdrava. Ja sam uzeo vakcinu i protiv obicnog gripa. Jos sam ziv.
- Jos nigdje nije dokazano da je vakcina kao takva izazvala neke posljedice, osim normalnih reakcija poput temperature ili bola na mjestu uboda, sto je normalna pojava i kod sezonske vakcine.

Licno mislim da je ova hajka protiv vakcine dobar pokazatelj koliku vlast nad javnosti imaju mediji. Treba razmisliti da li je bolje rizikovati grip i njegove posljedice koje su vidjene i od kojih ljudi leze na respiratoru ili umiru ili je bolje rizikovati nedokazane posljedice vakcine, koje su strucnjaci zute stampe i internet foruma, a ne medicine, ocijenili kao opasne.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vakcina
PostPoslato: Pet Dec 04, 2009 11:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 9:54 pm
Postovi: 93
Lokacija: Nis
A jel ista vakcina u Srbiji i u Svedskoj?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vakcina
PostPoslato: Sub Dec 05, 2009 3:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 03, 2009 2:02 pm
Postovi: 2
KOJA VAKCINA JE KORISCENA U SVEDSKOJ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vakcina
PostPoslato: Sub Dec 05, 2009 4:27 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
BoJJo je primio vakcinu od Glaxo SmithKline, a mi imamo Novartisovu.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vakcina
PostPoslato: Uto Dec 08, 2009 9:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 3:02 pm
Postovi: 46
Kod nas u CG danas su stigle vakcine Sanofi Paster,priritet imaju rizicne grupe.Moja cerka ima pet godina ,diabeticar,vakcinisala se prvi put ove godine protiv sezonskog gripa,tako da u narednih sest sedmica je svakako ne moze primiti.To mi daje jos vremena da razmislim....procedura je da se javimo izabranom doktoru.
Vakcina protiv sezonskog gripa je od istog proizvodjaca,a vakcina protiv svinjskog gripa je bez adjuvansa...
Iskreno bih voljela da su djeca kao i u Svedskoj sva vakcinisana,tj da je obavezna ,i da ne donosim ja o tome odluku.Praticu u narednom periodu,da li se ljudi vakcinisu...kada cujem da mladi i djeca umiru ,kazem da cu je vakcinisati..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vakcina
PostPoslato: Sre Dec 09, 2009 9:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Da dodam da su mi se danas i starci "pelcovali", jer je i na njih dosao red.

Period izmedju vakcina je 3 sedmice a ne 6. U Norveskoj su medicinskom osoblju davali obe istovremeno, rece mi jedna zemljakinja koja tamo radi kao med sestra.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vakcina
PostPoslato: Čet Dec 10, 2009 10:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 04, 2008 8:45 pm
Postovi: 26
Lokacija: bar
Tema je trenutno jako aktuelna pa da podijelim i moje iskustvo sa vama.Vec smo imali bliski susret sa gripom i to 3 clana porodice suprug 38 god.,cerka 7 god i najmladja 3 god. koja je diabeticar.Trenutno smo svi zatvoreni u kuci i nadam se da cemo izbjejeci ovaj drugi talas i naravno necemo se vakcinisati.Ja licno nemam povjerenje u vakcine jer je najmladja kad je imala samo 7 mjeseci redovno vakcinisana i dobila jako visoku temperaturu i glavobolju,samo posle tri mjeseca dobila je diabetis i sa pravom sumnjam da joj je je bas ta vakcina naskodila jer prije toga nije bila bolesna i nema nasledni faktor,jer u porodici cak niko nema ni tip 2.
Podrsku da ne primimo vakcinu sam dobila i od doktorke koja vodi moju cerku od kada je postala diabeticar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vakcina
PostPoslato: Pet Dec 11, 2009 12:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 9:54 pm
Postovi: 93
Lokacija: Nis
A protiv cega je bila ta vakcina za koju sumnjate da je prouzrokovala dijabetes?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vakcina
PostPoslato: Sub Dec 12, 2009 1:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 04, 2008 8:45 pm
Postovi: 26
Lokacija: bar
Primila je tri vakcine i to dite-per,hbv i hib.Ne mora da znaci da je to bilo od vakcine ali mi je dovoljno da imam sumnje i da ih se sada plasim.Postoji mogucnost da kad odete na vakcinaciju budete vec zarazeni ili bolesni a da bi primili vakcinu organizam treba da je u potpunosti zdrav.Ja jesam laik ali ne vjerujem da se pregledom grla moze utvrditi da li ste zdravi vec bi trebalo provjeriti preko krvi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vakcina
PostPoslato: Sub Dec 12, 2009 3:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 9:54 pm
Postovi: 93
Lokacija: Nis
beba diabeta je napisao:
Ne mora da znaci da je to bilo od vakcine ali mi je dovoljno da imam sumnje i da ih se sada plasim.

Sasvim je normalno da sumnjate u to i da trazite uzrok bolesti. Ja sam u pocetku stalno o tome ramisljala,a kad sam pitala doktore od cega sam dobila dijabetes rekli su mi da je nasledno. Kada su saznali da nemam u porodici nikog sa dijabetesom rekli su da je onda sigurno od stresa... A ja nisam imala neki veci stres. I kako je moguce da detetu od godinu dana bude od stresa,posto ste rekli da ni vi nemate nikog u porodici sa dijabetesom...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vakcina
PostPoslato: Sre Dec 16, 2009 3:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2006 6:49 pm
Postovi: 75
Kad sam saznao za ovu bolest to je dijagnoza za moju ćerku sa tri godine. Tada sam tražio uzrok ali su mi pametniji savetovali dato neradim. Razlog je ne postoji siguran odgovor tj nekada doktori neznaju uzrok bar nije naučno dokazano pa je uzrok ono što je u stvari okidač. Stres je samo okidč a uzrok ako je pouzdan donosi pola odgovora šta je lek. Lek u našem slučaju insulin, ne donosi totalno izlečenje jer neznamo šta uništava tj zašto ih uništava, mislim na ostrvca u pankreasu koja proizvode insulin.Naša nada su matične ćelije one će makar na kratko odraditi posao jer se može ponoviti loš deo tj da naše telo ponovo uništi proizvođača insulina no otom potom. :oops:
Ipak nauka napreduje nada postoji :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vakcina
PostPoslato: Čet Dec 17, 2009 2:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 3:02 pm
Postovi: 46
[quote="BoJJo"]Period izmedju vakcina je 3 sedmice a ne 6.

Nova informacija od izabranog doktora,je da ne moramo cekati uopste,vec mozemo primiti odmah vakcinu ,jer vakcina protiv svinjskog gripa je "mrtva "vakcina ,za razliku od vakcine protiv sezonskog gripa koja je "ziva".
Inace u CG za ovih nekoliko dana i nema odziva za vakcinu, a takodje i oboljeli ne dobijaju tamiflu ,vec se lijece antibioticima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vakcina
PostPoslato: Pet Dec 18, 2009 1:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Moja mladja cerka je imala grip,koji je prelezala kao svaki do sada!Puno tecnosti,spustanje temperature paracetom preko 38,5.Ne vidim nista drugacije nego sto je i do sada bilo.Zasto ljudi prave famu oko gripa?Zar mediji nisu smrtnim ishodima i teskim respiratornim problemima uticali da ljudi trce cim dodju vakcine?U mom okruzenju,prijatelji, rodbina,ima srcanih bolesnika,dijabeticar mi je cerka ,niko nece primiti vakcinu.Mladja cerka je trebala da primi vakcinu prosle nedelje pprotiv hepatita b,ali joj nisam dala.Dr se naljutila,da bi juce rekla devojcici koja je primila istu vakcinu i dobila grip,da nije smela da se razbolijer joj sada vakcina nece imati nikakav efekat!Citala sam da se vakcine ne daju u doba virusa,da se daju kada je organizam u najboljoj formi,imunitet jak.To sigurno nije sada!Naravno da je svako kovac svoje srece.nazalost treba sami da kopamo i raspitujemo se tamo ,gde verujemo da cemo naci iskren i tacan odgovor!Dakle ,odlucite sami!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vakcina
PostPoslato: Uto Dec 22, 2009 8:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 6:51 pm
Postovi: 222
Lokacija: Beograd
Vakcina ne bar kod nas !!! :P :P :P
razgovarali smo sa doktorima i prijateljem koji radi na Torlaku
i odlučili smo tako a kako bude videćemo !!!
Inače Iva je posle gripa pre nepune 2 godine i dobila dijabet :evil: :evil: :evil:
Moguće da je to uzrok ali ... nešto je kvrcnulo u organizmu i ...
Nasledan nije jer ga niko i nema u familiji !!!Vakcine koje deca primaju su obavezne i
naravno da smo ih sve primali po redu i poretku :o :o :o
Da li su korisne ili ne mišljenja su razna tako da šta ti bog da to ti je :P :P :P

_________________
"Srce veselo krepi dušu,duh žalostan suši kosti"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: